Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Morbid Angel » Пон Окт 02, 2023 6:48 pm

Счупи ми се лостчето за качване към голямата плоча(на снимката вътрешното). Пластмаса някаква, издържа 12 години, сега реши да се чупи :(!: . Обиколих сервизите във Варна, навsякъде искат да ми сменят цялата лява команда, а е цифра пара. Заради една пластмаса 200лв не ми се дават. Всичко работи, няма смисъл да се сменя цялата :nono: ...Къде мога да намеря САМО пластмасовото лостче за командата? Не видях из сайтовете, нито в aliexpress . Интересно че не се продава навсякъде, би трябвало да е 3-4 лв си мисля...
Прикачени файлове
команда Large.jpeg
(214.14 KiB) 77 пъти
Аватар
Morbid Angel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 12, 2023 7:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот evilzet » Пон Окт 02, 2023 9:21 pm

Първо, поздравления за ника.
Второ, може да е 2-3лв. себестойност , но цената е друга...
Преди 15г. ми прозвуча много несериозно да си купя шосейка с пластмасови дръжки и не съм сгрешил.
Трето, много кофти снимка, нищо се не види.

Кампаньоло бяха известни с възможността да си купиш отделни детайли от системите им, дано още да е така и да намериш заветното лостче...на 60% от цената на командата примерно.
evilzet
 
Мнения: 1484
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Gworan » Вто Окт 03, 2023 5:34 am

Може и да се продава само лостчето. Не само пластмасовия спусък, а цяло лостче за спирачката и скоростите. Пример - цък. Но трябва да видим точно за кой модел да търсим. Но както се вижда цената пак не е ниска, като за примерното лостче от серията Shimano Sora с доставката ще дойде грубо казано 100лв. За Campagnolo Xenon на първо търсене не видях, но може и да има някъде нещо...
Аватар
Gworan
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 27, 2017 10:08 am

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Франко » Вто Окт 03, 2023 5:38 pm

Тук са двете, но цената е далеч от 2-3 ... 5-6лв.
https://hemus-bikes.com/komandi/227-kom ... ?limit=100
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Morbid Angel » Пет Окт 06, 2023 12:58 pm

Мдаааа...лоша работа...за една пластмаса трябва да дам торба пари :banghead: ...Направо се чудя как не продават отделно гадната част която струва стотинки принципно.Даже и в Aliexpress не намерих само него.Капитализъм див да ге ...сядам да пия бира за успокоение :)
Аватар
Morbid Angel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 12, 2023 7:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Франко » Пет Окт 06, 2023 6:28 pm

Вариант е да пишеш в някоя ФБ група за шосейно колоездене - може някой да има такава със здраво лостче. Може и да е възможно да се направи на 3Д принтер, но дали е така и колко ще струва - идея нямам.
Франко
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1314
Регистриран на: Съб Окт 05, 2019 7:53 am

Re: Лостче за лява команда Campagnolo xenon

Мнениеот Morbid Angel » Съб Окт 07, 2023 6:48 am

Франко написа:Вариант е да пишеш в някоя ФБ група за шосейно колоездене - може някой да има такава със здраво лостче. Може и да е възможно да се направи на 3Д принтер, но дали е така и колко ще струва - идея нямам.

Нямам ФБ....абе ще го измисля, един молив може да завия там вместо лостче :eyebrow:
Аватар
Morbid Angel
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 12, 2023 7:58 pm
Местоположение: Варна


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 104 госта