Градски велосипед - съвет спирачки

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот boje » Сря Сеп 05, 2018 9:34 am

Здравейте!

От доста време ми се въртеше в главата идея да си закупя невзрачно, евтино колело, което да мога да карам в градска среда без притеснения, че някой ще му посегне, или ако все пак го направи, да не е чак такава загубата за мен. В крайна сметка си взех Single speed марка Create. Лошото е, че след това, бързо избягах от първоначалната концепция и реших да го постегна малко, което направи първоначалната инвестиция х3. :D
В крайна сметка се получи ето това:

Capture.JPG
(209.83 KiB) 278 пъти


За момента съм доста доволен от визията и работата му, с изключение на един сериозен проблем - спирачките. Като начало купих челюсти от Bike center, най-евтините (бяха около 30лв), но с оригиналните им гумички заминават буквално за една седмица. Целият велосипед в ситен черен прах от тях, а спира едвам едвам. Задна капла се води магнезиева, тя изяде гумичките на едно спускане от околовръсното до Сребърна... :D

Та сега въпросите са много - възможно ли е да сложа контра и предна спирачка и дали ми го препоръчвате? Или по-скоро да инвестирам в по-хубави колодки и челюсти? Друг въпрос е дали за тази магнезиева капла трябва да взема нормални колодки, или по-скоро някакъв модел за карбонови капли?

Благодаря предварително за съветите!
boje
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 14, 2017 3:25 pm

Re: Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот victortrt » Сря Сеп 05, 2018 10:23 am

Контрата има нужда от специална главина, която е тежка.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот boje » Сря Сеп 05, 2018 12:19 pm

Мен по-скоро ме притеснява, че на тази главина въобще не може да се монтира. иначе теглото не ме притеснява чак толкова, а и все пак частично ще се компенсира от махането на задни челюсти, жила и лостче. :)
boje
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 14, 2017 3:25 pm

Re: Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот victortrt » Сря Сеп 05, 2018 12:56 pm

Тъй де, контрата е интегрирана в друг вид главина, която е различна от сегашната ти, по-дебела, по-тежка и прочие. Даже не знам дали се намират още читави задни главини с контра за сингълспийд.
Отделно имаш и нужда от наплитане на капла, а твоята не като да може без проблем да стане с друга главина /има разлика в дължината на спиците или каквото там се води това при теб/.
Едни обикновени алуминиеви капли със спици нямаше ли да ти решат отчасти проблемите със спирачките и спирането. Иначе шосейките спират с карбонови капли и някакви спирачки за тях.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот evilzet » Сря Сеп 05, 2018 1:14 pm

Ооо това колело изобщо не се забелязва :rofl: .
Да не би задната ти шина да не е предвидена за челюстни спирачки и да е обработена някак грубо?
Ако е така, слагай една шкурка на накладките ( е, няма да минеш с една) и почвай спусканията.
evilzet
 
Мнения: 1479
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Градски велосипед - съвет спирачки

Мнениеот boje » Сря Сеп 05, 2018 1:27 pm

Много благодаря за детайлните отговори! То първоначално беше с алуминиеви капли със спици и тогава долу-горе спираше, но тези ми допадат повече. Предната я боядисвах аз и изчистих с шкурка канта. А задната по описание от производител, би следвало да става за челюстни спирачки, но канта е боядисан. Мислех и там да го изшкуря, но ме притеснява този магнезии после да не стане по-зле. Първо май ще взема да пробвам с едни колодки за карбон, пък после да минавам на етап шкурене.

По въпроса за набиването на очи, инвестирах в сравнително по-надежна ключалка и общо взето гледам да го оставям на по-сигурни места. Ясно ми е че няма непробиваеми ключалки и е въпрос на желание...
boje
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 14, 2017 3:25 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта