Гуми Continental

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Гуми Continental

Мнениеот vencil » Съб Юли 15, 2017 7:18 am

Идеята е тук тези които карат или се чудят дали да карат с Continental да споделят опит или да намират отговори свързани с марката и нейните модели :peace: .

Изображение
http://www.continental-tires.com/bicycle/tyres
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Гуми Continental

Мнениеот vencil » Съб Юли 15, 2017 7:58 am

А точно тази тема ми трябваше :D . Чудя се за SPORT CONTACT 2
Изображение
Оказа че 95% май карам само по асфалт, плочки и павета (в града и извън него) като повечето километри навъртам при извнградското, та идеята ми е да си взема един комплект за летните месеци обаче..... Има ли някой който да има реални впечатления от модела, най-вече ме интересува (никога не съм карал с толкова гладки гуми) как се държат на мокро спрямо тези с грайферите :crazy: . В момента съм с Speed RIDE и реално нямам никакви оплаквания от тях, общо взето ги смятам за почти перфектните гуми. Въпреки това ме човърка идеята за SPORT CONTACT 2 но не съм сигурен дали реално ще имам някаква полза от тях да речем да добавя малко скорост при извънградското но без да загубя стабилността и комфорта при градското ;) .
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am

Re: Гуми Continental

Мнениеот 2WBGST » Съб Юли 15, 2017 7:20 pm

След като понатрупах опит с моят 29" МТБ-Urban-твърдак, който карам само извънградско по шосе бих споделил следното:
1) Големият балон на гумите(от гума, не от найлон), но с гладък грайфер придава много голяма стабилност, устойчивост и инерция. Каплите стават неизкривяеми.
2) При дупки, процепи в пътя, засъхнали отпечатъци(гребени) от гуми на камиони в кал и пр. се газят без особени вибрации. Нямат проблеми и при черен път, някак си вървят много мощно - точната дума е прегазват през препятствията!
3) Пробвах колелото и с товар (над 5 кг), няма съществено значение във поведението на байка. Тоест дали гумите ще са 1 кг по-тежки няма никакво значение, когато набереш скорост и инерция.
4) След като караш хибрид(твоят спринт е с твърда вилка), трябва да има някакви предимства пред шосейката. Мисля, че това е по-големия балон на гумите и възможността да покараш и по неасфалтиран път (ако се наложи при някакъв велопоход например).
Мисля, щом производителя е реномиран не би трябвало да няма проблеми с гумите. Не виждам смисъл да сменяш настоящите гуми за твоя тип колело. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Гуми Continental

Мнениеот 2WBGST » Нед Юли 16, 2017 2:46 pm

2WBGST написа: Мисля, щом производителя е реномиран не трябва да има проблеми с гумите за шосе. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Гуми Continental

Мнениеот vencil » Съб Юли 22, 2017 6:21 am

Tire Test - Continental Sport Contact II Хвалят ги, жалко че нямат тест за Speed RIDE беше ми любопитно да видя нейният резултат. Все още продължавам да се изкушавам да ги изпробвам ама ще видим....
Аватар
vencil
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 6:05 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта