Размер горна тръба

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Размер горна тръба

Мнениеот adasha » Чет Апр 20, 2017 4:45 pm

Здравейте,
Някой случайно ако притежава Leader subs с рамка 53 см може ли да измери горната тръба. Търсих в нета, но не намирам данни за геометрията никъде.
Този имам предвид:
https://www.sportino.bg/28-mtb-subs
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Размер горна тръба

Мнениеот 2WBGST » Чет Апр 20, 2017 9:11 pm

Виждал съм го това няколко пъти в различни магазини. Ориентировъчно TopTube actual ~ 55 сm, което е 2-3 cm по-късо от конкурентни модели на Cross или Sprint.
Въобще от Leader 96 правят най-късите 28" велосипеди (хибриди, градски, трекинг) за сметка на това са високи. На мен тези колела са ми крайно неудобни - къси и високи. Би трябвало да е обратното в малко по-приведена позиция да караш по-бързо с по-малко въздушно съпротивление. :)
2-Wheels-BG-STreet
2WBGST
 
Мнения: 273
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 9:30 pm

Re: Размер горна тръба

Мнениеот adasha » Чет Апр 20, 2017 10:08 pm

В един какулатор изчислих размер на top tube effective като за моите ръце 57 см при 53-54-55 рамка
Повечето модели на крос излизат около 59 см.
Плюс това карах две години cross s-cape 48 рамка и седалката я вдигах на максимума и усещах как кормилото ми бягаше. При него top tube effective беше към 59-60 см при реална дължина на на горната тръба 57 см и не се чувствах комфортно.
Аз обичам да карам с възможно най-малко сгъване коленете, да не стигам земята от седалка при спрял велосипед :)
Това за висок и къс велосипед ми звучи добре, точно като за мен. Благодаря.
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово

Re: Размер горна тръба

Мнениеот carmo » Пет Апр 21, 2017 10:42 am

Височината на седалката / рамката нямат отношение към дължината и. Ако рамката ти е дълга -слагаш по-къса лапа и това е по-добрият вариант, отколкото къса рамка + дълга лапа. Рамките обикновено имат различни размери по височина и дължините им също варират. Ти за коя височина питаш колко е дълга :)
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Размер горна тръба

Мнениеот adasha » Пет Апр 21, 2017 12:04 pm

На ескейпа му сложих къса лапа 6 см с голям ъгъл нагоре, но пак ми бе неудобно. Седалката ми беше с 1-2 см над нивото​ на кормилото - все едно карам шосейка с извито надолу кормило :)
А иначе питането ми е за размер на седалковата тръба 530 мм.
adasha
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 12:39 pm
Местоположение: Елхово


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron