Вилка за V-brake със заключване

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 3:19 pm

Добър ден!
Регистрирах се във форума, за да получа малко помощ за следното - имам велосипедна рамка за трекинг 28" и търся вилка с възможност монтиране на V-brake спирачки, със заключване - механично или хидравлично, 1" 1/8 за лапа и дължина на стержена 230 мм, за чашки 44 мм., полуинтегрирана, ход 63 мм, 700с.
Проблемът е, че в български магазин не намирам вилка по тези параметри или пък трябва да променя нещо, за да се получат нещата.
Ще съм доволен на какъвто и да е коментар.
Предварително благодаря!
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот IvanTheMan » Вто Авг 23, 2016 4:10 pm

Колега, ти ни разби бе, аз лично нищо не разбрах, сложи една снимка да видим кво търсиш
IvanTheMan
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1110
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 10:27 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 4:45 pm

Съжалявам, но си нямам много понятие. Сглобяват ми велосипед, но не желая дискови спирачки, а v-brake, ала срещнахме трудности с намиране на такава вилка, която съм посочил. Тази, да речем, Амортисьорна вилка SR Suntour SF11 NCX D MLO 700C, не пасвала, защото чашките й не можели да се съвместят с рамката, която е 28".
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 23, 2016 4:52 pm

http://www.bike-discount.de/en/buy/rst- ... /wg_id-208
@neu8
Ако вилката която търсиш е със стержен 1 1/8" и рамката ти е с челна тръба за такъв диаметър стержен, аз не виждам никакъв проблем за монтирането.
Единствено трябва да си намериш чашки, които да са съвместими с рамката.
Каква е рамката ти?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 5:02 pm

Cross 28" Avalon, 700C*520
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 5:09 pm

Да разбирам ли, че и посочената от мен вилка на Suntour, ще свърши работа, ако намеря съвместими чашки?
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 23, 2016 5:11 pm

Чашките му, по спецификация са VP A41AC, т.е. за 1 1/8" стержен / челна тръба, полуинтегрирани.
Лично аз не виждам проблем да се монтира Сънтура (не знам кой е казал, че не може да се монтира), който даваш за пример или RST-то от германския сайт.

Да разбирам ли, че и посочената от мен вилка на Suntour, ще свърши работа, ако намеря съвместими чашки?

Да, по- горе написах какъв тип ти трябват. Има разнообразие и цени, остава да си избереш.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 5:18 pm

Ок. Благодаря за мненията, и по-конкретно на Ozzie! Ще коментирам със сглобяващия, но сигурно има нещо друго. Засега толкова. Приятна вечер!
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот Alexi » Вто Авг 23, 2016 7:01 pm

"другото" вероятно е ,че майстора намира вилката с конусовиден стержен ,но пак може да се монтира .. аз бих те посъветвал да си потърсиш въздушния вариант който е 1600 грама ,чудесна трекинг вилка е че и държи на доста сериозни извращения из гората - изпробвано
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 10:06 pm

Майсторът не намира никаква вилка за v-brake, а казва, че посочената от мен Suntour SF11 NCX D MLO 700C, не става за монтиране на посочената рамка Cross 28".
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Вто Авг 23, 2016 10:09 pm

Инак благодаря и на Alexi за включването, ще погледна и тази вилка, която препоръчва.
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот carmo » Сря Авг 24, 2016 1:05 pm

Прочетох темата и също не виждам къде може да е проблема, освен ако има някакво разминаване неизвестно нам. Иначе от тази обява http://www.olx.bg/ad/vilka-28-29-rst-ne ... 71332b27f8 вилката с не рязания стержен трябва да свърши работа. Тази http://screambikes.eu/bg/vilki-amortisi ... -700c.html също става и не пише стержена да е конусовиден.
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот victortrt » Сря Авг 24, 2016 3:16 pm

Според мен въпросът се свежда до това дали рамка с чело 1 и 1/8 инча за полуинтегрирани чашки позволява монтаж на вилка за същото чело и интегрирани чашки и ако да - какви чашки трябват.
Няма логика прав стержен на вилка да е обвързан с точно определен вид чашки, за рамката е ясно, или има легло за лагерите или не.
Доколкото за съвместимостта на чашките с рамката и вилката са важни вътрешният им и външен диаметър, според мен просто трябват подходящи полуинтегрирани чашки, съвместими с вилката.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Чет Авг 25, 2016 1:42 pm

Извинявам се, че съм изоставил темата си откъм внимание и благодаря на всички за мненията им.
Мога само да кажа, че аз предложих на вниманието на сглобяващия велосипеда ми, същите вилки в линковете, посочени от Carmo, но след като сглобяващият каза, че не били съвместими, затова и писах в този форум, като изрично съм отбелязал, че не съм компетентен по тези въпроси, за които питам. В обобщение, виждам, че мненията се обединяват около чашките.
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Чет Авг 25, 2016 1:51 pm

Пък и кажете нещо за рамката, ако имате впечатления? Или пък предложения за друга рамка.
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот victortrt » Чет Авг 25, 2016 2:18 pm

Нещо не знам да се продават само рамки за 28 цолови велосипеди освен тези на Крос.
Аз те съветвам следното.
Отиваш на този сайт - http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... n-mat.html
Копираш спецификациите на вилката, чашките и евентуално спирачките и като знаеш, че тази комбинация е съвместима, намираш някак точно тези вилка и чашки и показваш на майстора, че точно те са монтирани на велосипеда с тази рамка фабрично.
Вече ако не стане - друг майстор.
П.С. Защо просто не си вземеш готово колело.
Виж тук какво намаление има на доста добър хибрид - http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gra ... -2014.html
Само педалите за нищо не стават, но то така или иначе просто слагат някакви педали.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Чет Авг 25, 2016 2:52 pm

Мисля да приключа темата, защото въпроса за мен, считам, че е разрешен - т.е. какво да търся, вкл. и с последния отговор. До: victortrt, намирам за по-добър вариант, с оглед съотношението цена-качество, един custom project велосипед, отколкото което и да е търговско предложение.
Приятен ден на всички!
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот victortrt » Чет Авг 25, 2016 5:17 pm

Пътят, който си избрал минава през редица трудности като тази, за която е темата, но дано резултатът да си заслужава.
Струва ми се обаче, че базата /рамката/ те ограничава откъм вилки, така и откъм спирачки, защото може и да има възможност за задна дискова, но предна ще натоварва много вилката, ако въобще има съвместимо с рамката вилка за дискови спирачки.
Хубаво е тези нещо да се премислят предварително от по-запознат от мен. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот carmo » Пет Авг 26, 2016 10:11 am

Предполагам че рамката ти е тази http://velosiped.bg/pazaruvaj-po-katego ... -m-28.html , но не си дал снимки или линк, та няма как да съм сигурен. На нея обаче може да се монтира подходяща вилка за Ви-брейк спирачки като тук http://www.crosscycle.com/bg/catalog/tr ... an-80.html Предната версия на модела имаше и вариант хибрид, който беше с дискови спирачки http://sportshop-timeout.com/produkt/%d ... avalon-28/,но челната тръба е еднаква на 2-те рамки и е за полуинтегрирани чашки. Виктор ти е дал разумен съвет, а от мен също успех. Да се похвалиш после с готовото колелце :agree:
carmo
 
Мнения: 1266
Рейтинг: 1930
Регистриран на: Пет Юни 27, 2014 8:28 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот victortrt » Пет Авг 26, 2016 12:48 pm

Вярно имаше такъв модел, /който почти не се е появявал по магазините/, което значи, че е имало вилка като за неговата рамка и дискова спирачка.
Добре би било авторът на темата да намери и нейната спецификация, ако реши да минава на дискови спирачки, за да знае какви параметри да търси, макар че според мен такава рамка и подходящата вилка за нея е по-добре да се комбинират с предна ви-брейк спирачка.
Струва ми се, че дори да понесе диск, вилката, подходяща за тази рамка доста по-бързо ще "замине" /ще се разлуфти/ от това.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот neu8 » Нед Авг 28, 2016 9:22 pm

Уважаеми съфорумци, нуждая се от велосипед, с който ще изминавам около 60-80 км за ден през уикенда, само по асфалт на междуселски пътища, поради което при преминаване с по-висока скорост през неизбежните дупки и неравности, мисля, че е добре да имам и амортисьорна вилка, която държа да бъде със заключване. Всички други части, извън рамката, вилката и спирачките, съм ги уточнил, като съм се спрял на 27 скорости, 48X36X26T, 175mm.
Проблемът е в желанието ми за v-образни спирачки (за лекота и по-малко обслужване), което ще предопредели вилката, а донякъде и рамката.

Така че, с оглед желанието да ми помогнете, предвид велосипеда, който искам да бъде сглобен, ако имате впечатления от някоя надеждна рамка (от българските производители) и вилка (предлагана на българския пазар), моля да ми ги посочите!
Благодаря за всички мнения дотук!
neu8
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пон Авг 22, 2016 7:26 pm

Re: Вилка за V-brake със заключване

Мнениеот victortrt » Пон Авг 29, 2016 9:49 am

Ако си от София, в макс байк съм виждал някакви рамки на модели за 28 цола /хибриди, не шосейни/, но на рамката на авалона нищо й няма, а и тя е сред малкото предлагани само рамки за хибриди.
По отношение на вилката обаче силно те съветвам да вземеш нещо различно от nex - като например ncx, nvx.
Ви брейковете на Шимано, с лостчета, които подлежат на реглаж /с малък винт в основата/ са достатъчно добри или поне спират, когато се налага, ако не е много мокро.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта