Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Чет Ное 26, 2015 3:12 pm

Здравейте фенове,
Търся нещо за преходи по асфалт до 50-60км през уикендите, досега съм успявал с MTB, но вече искам нещо по удобно за посочената цел.
Гледам онлайн магазините и OLX, но ми е трудно да се ориентирам, а си мисля че сега е времето за изгодни покупки.
Всяка помощ е добре дошла :beer:






off/Срещат се двама програмисти. Единия пита:
- От къде имаш такъв хубав велосипед?
- Няма да повярваш. Вчера се разхождах в парка, мисля си за новата програма и изведнъж при мен дойде едно красиво момиче на велосипед.
Запознахме се, разходихме се и тя ме заведе у тях. Там тя си съблече дрехите и ми каза: " Вземи ми най-скъпото." Е, и аз взех велосипеда. - А бе, ти не си мъж! - Ами ти като си мъж, върви да й вземеш гардероба!
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Ное 27, 2015 3:39 pm

Ами то и двете май са почти едно и също.
Проблемът е в това, че шосейките с право кормило и хибридите с твърда вилка са най-често с алуминиева вилка, която предава вибрациите на ръцете доста неприятно /казват/.
Варианта карбонова вилка значи висока цена, а стоманена вече рядко се среща.
Хибрид с мека вилка, която се заключва и ви-брейк спирачки е най-разумният избор според мен, защото имаш хем твърда, хем мека при нужда вилка за около кило нагоре в теглото.
При шосейките правото кормило е за най-ниския клас монтаж и такива са драг блейд, спринт уиспър и др. Може обаче да не ти допадне стойката и твърдата возия на шосейката с право кормило, тя изисква и помпа вкъщи с накрайник за френски винтил, като не можеш да помпиш гумите по бензиностанциите /не че помпа за 40 лева е голям проблем, но все пак трябва да го знаеш/.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот fu4ko » Пет Ное 27, 2015 4:53 pm

victortrt написа:тя изисква и помпа вкъщи с накрайник за френски винтил, като не можеш да помпиш гумите по бензиностанциите /не че помпа за 40 лева е голям проблем, но все пак трябва да го знаеш/.

Взима се един преходник,който е стотинки и френския винтил се помпи перфектно с помпа с накрайник за автомобилен винтил и по бензиностанциите.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Ное 27, 2015 6:04 pm

Пробвал съм и това, но не винаги става добре и най-вече май не позволява да се достигне препоръчителното налягане на гумите.
Аз с градско съм се справял веднъж на бензиностанция, но трябваше няколко пъти да отвивам преходника, за да наглася вентила, после да го сменям и т.н.
Отделно трябва да се носи и пази.
Голяма помпа вкъщи върши много по-добра работа според мен.
Ама не това е темата, де.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пет Ное 27, 2015 7:27 pm

Благодаря за отговорите, твърдата вилка/возия не ми е проблем, тествано е. Много ми се иска да не надвишавам обаче 10-11кг. Гледах днес промоции, но нищо не харесах :) конкретно
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот donpeev » Нед Ное 29, 2015 7:17 pm

Колега, имам шосейка и МТБ. И двете си имат плюсове и минуси. Относно твоят въпрос няма никакъв смисъл да взимаш хибрид с тая мека вилка и тежка рамка е ужас и след като твърдата возия не ти е проблем. Вземи си чиста шосейка. В олх има доста интересни обяви, че даже от топ марките. Алу рамка с карбон вилка и монтаж Сора примерно има доста.
Другото ми предложение е ако имаш време и ти се занимава да си купиш една рамка примерно Драг Мастер за 100-120лв., намери една карбонова вилка даже може и от Китай да поръчаш. И след това по-твой вкус капли, гуми, монтаж.
Иначе ето това е готино:

http://olx.bg/ad/prodavam-shoseen-velos ... 43c189296f

ето и чиста шосейка:
http://olx.bg/ad/velosiped-shoseen-spec ... 50e7c77ef8

Успех!
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пон Ное 30, 2015 9:06 am

Предпочитам право кормило, следя ги тези в ОЛХ, но ме притеснява, че са карани доста, евентуално някоя мостра ако изпадне. :magnify:
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пон Ное 30, 2015 12:38 pm

Ако не си много висок - http://bikesport.bg/bg/products/2354-%D ... %B4%D0%B8_
Иначе класиките в този жанр са http://bikesport.bg/bg/products/2207-%D ... %B4%D0%B8_
и http://bikesport.bg/bg/products/2207-%D ... %B4%D0%B8_
Това от българските.
От чуждите има подобни спешълайзи и кюбове, но цените и оборудването не знам как вървят.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пон Ное 30, 2015 4:40 pm

@victortrt Багодаря

За рамка ми трябва вертикален размер 52-54, тези дето си ги посочил ги няма в този магазин, но е вариант Шокблейз. Качеството на сглобката прилично ли е, предвид че се правят тук?
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пон Ное 30, 2015 5:11 pm

Аз съм ги посочил като картинка и компоненти в съответните електронни магазини на марките. Иначе трябва да се търсят на място, естествено, нали ще се мери, ще ти го настроят и т.н.
Не съм ходил отдавна в Макс байк, но последно имаха спринт уиспър, както и спринт монца с право кормило. Та ако се пазариш, може и на някоя шосейка от ниския клас да ти сложат право кормило с подходящите команди.
Драг Блейд Кларис има по магазините, но не всеки харесва дебелата визуално рамка.
Този Шокблейз е много хубав наживо, но съм го виждал само в други градове /Бургас ако не греша/. Тази марка може да се прави у нас, но се прави предимно за износ и специално този модел е по-добре от спринт уиспър заради карбоновата вилка и вероятно по-хубавите капли. Само раздвижната лапа не ми харесва, но като си харесаш позиция, ще си вземеш нормална и по-лека.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Чет Дек 03, 2015 9:53 am

Какво мислите за това? Освен, че е малко скъпо в BG, иначе точно така си представям това което търся :)
http://www.velozona-bg.com/shop/PULSO%202%202015
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Дек 04, 2015 8:42 am

Според мен цената е твърде висока за разликата в окомплектовката с по-ниския клас на модела - http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%93% ... 201%202015
Ако ще даваш толкова пари, по добре ги дай за това, което си има всичко - http://www.velozona-bg.com/shop/%D0%93% ... 20MAN%2028
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пет Дек 04, 2015 9:44 am

Това което си има всичко е трекинг велосипед и тежи поне 15кг. Нямам нужда от дискови спирачки и други екстри.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Дек 04, 2015 12:23 pm

Друга ми беше идеята, не да препоръчвам кроса /българския/, а да споделя, че според мен толкова пари са много за колело с алуминиева вилка, пък макар и със задвижване Сора.
За толкова пари може да се вземе добър шосеен велосипед и просто да му смениш кормилото с право, съответно и командите или да се вземе по-евтино колело и да се ъпгрейдне.
Отделно гуми 35 мм са малко широчки за шосейно насочен хибрид.
А и цената на този Крос е доста повече от посочената в темата.
Иначе много "як" челен ъгъл има. :beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пет Дек 04, 2015 1:57 pm

Тази геометрия ми харесва, другия кандидат е Trek 7.5 FX 2015, но пак е толкова, но поне е карбон вилица и тиагра 10sp.

http://www.trekbicyclesuperstore.com/pr ... 2845-1.htm
Идеята беше да мина до 1к лв :rofl:
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Дек 04, 2015 3:09 pm

Първо, за преходи през уикендите от 50-60 километра не ти трябва кой знае какво чудо на техниката за над 1 000 лева.
Второ, имай все пак предвид, че харесваният от теб вариант на велосипед е предназначен не толкова за дълги шосейни карания, колкото за бързо и динамично каране в градска среда по улици и булеварди /Да караш всеки ден от Люлин до Булбанк например/.
Правото кормило дава по изправена позиция, която намалява аеродинамиката и води до изтръпване и умора /последното се коригира донякъде с анатомични грипове/.
За дълги карания по удобни са класическата шосейка заради кормилото, позволяващо три вида хват или класическите трекинг велосипеди заради по-изправената позиция като съответно с едното се кара бързо, а с другото по-бавно.
Помисли като вариант да си вземеш някоя стара шосейка със стоманена рамка и вилка и да й сложиш право кормило.
Дори да смениш целия монтаж, пак ще си на далавера.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Вто Дек 15, 2015 11:55 am

Защо не пробваш тук - http://dropin-shop.com/product/trek-7-2-fx-wsd-17-wt/
Имат някакви намаления, макар и не на всичко. Но нищо не ти пречи да се пазариш.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Вто Дек 15, 2015 1:33 pm

Добра цена благодаря, аз напазарувах вело, което въобще не беше планувано :), но ме грабна и така, типично в мой стил един cross legend. Нито е леко нито е с твърда вилка, но нещо ми хареса в тоя байк и го отнесох :). Представи се много добре на теста в неделя на скромното 40км преходче.
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Вто Дек 15, 2015 2:24 pm

Ами честито, много добър избор за велосипед за твоите цели. Съдейки и по моя /Драг Гранд Каньон ТЕ/ теглото не пречи на вървежа, вилката ncx е една класа над стандартните, слагани на хибридите nex, скоростите са много висок клас и ако върви добре, няма значение, че не е с твърда вилка /нали се заключва/.
За бързината и лекотата на вървене вилката не е най-определяща като тегло, главини, капли и гуми са много по-важни.
:beer:
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот victortrt » Пет Авг 19, 2016 3:54 pm

И в крайна сметка на какво се спря, след като продаде кроса?
Дай някакви отзиви.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Шосейка с право кормило или хибрид с твърда вилка до 1000лв.

Мнениеот L&R » Пет Авг 19, 2016 7:26 pm

Кроса си седи в кашона и чака някой да му се радва, засега имам още два единия хибрид, а другия трекинг. Хибрида е с твърда вилка, а трекинга с всичко както си му е реда. Ще трябва да редуцирам че са ми много и не мога да ги карам всички :).
Аватар
L&R
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1310
Регистриран на: Нед Юли 12, 2015 9:01 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта