Стара шосейка

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Стара шосейка

Мнениеот Sevliotok » Пон Май 18, 2015 8:06 pm

Здравейте, много, ама много ми се кара шосеен велосипед. Нямам възможност за момента за нещо ново и със сигурност ще е на старо. С байка (BigFoot) карам по 200км г/д само по шосе и представете си установих, че не съм за планински велосипед. Колелото което ми хареса е това http://olx.bg/ad/shoseen-velosiped-kole ... 0b8468ddba Сегашния ми байк е с цели 27 предавки, доста як съм в краката но се притеснявам дали ще ми стигат само 14 предавки?! Склоних продавача до 270лв. Как Ви се струва, заслужава ли си, като се има в предвид че не го взимам само за разходка в парка...?
Sevliotok
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:35 pm

Re: Стара шосейка

Мнениеот marsa » Пон Май 18, 2015 9:09 pm

За малко над 300лв с повечко ровене се намират колела с дуал-контрол команди. Това, което си показал е възможно най-евтино оборудвано. Сигурно ще върви по-леко от планинския байк, но вероятно няма да ти достави голямо удоволствие и скоро ще искаш да го смениш.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Стара шосейка

Мнениеот victortrt » Сря Май 20, 2015 5:08 pm

В допълнение към предния пост. Забелязъл съм, че при градските и шосейни велосипеди има голяма разлика в качеството между нещо евтино и нещо скъпо и това идва от неща като геометрия, главини, скорости и команди и т.н.
Ако можеш да си позволиш виж това - http://bikesport.bg/bg/products/2332-%D ... %B4%D0%B8_
Мисля, че 799 лева е добра сделка за шосеен велосипед с курбел с три плочи макар и начален клас. Тук със сигурност не е пестено от капли и главини. Отделен е въпросът, че е възможно новият кларис да работи по-добре от стар монтаж висок клас, но неподдържан.
Понеже съм го виждал на живо, защото си търсих в края на миналата година шосеен или хибриден велосипед мога да кажа, че изглежда страхотно. /Не си го взех само защото драг направиха промоция и имах възможността да си взема град каньон ТЕ на 24% намаление от 895 лева при положение, че този спринт беше 888 и нямаха размер за мен от него и от Драг Блейд Кларис, който също бях набелязал/
Ако е на старо, според мен избягвай капли с подобна конфигурация на спиците, защото има риск да имаш големи главоболия.
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта