Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот dr.octagon » Чет Авг 14, 2014 9:55 am

Живо Здраво на всички :) След 2 седмици обработка, най-после е готово видеото, което направих за обиколката на България с колела 2014-та година.Адреналина и хубавите гледки са 100% гарантирани.Ако ви хареса клипа го споделете в името на развитието на колоезденето в България.Заповядайте с мен и моята компания велосипедисти, на една виртуална обиколка, през красива майка България.Да уточня, че това е краткия вариант на видеото, с избрани по динамични моменти и доста от зебележителностите, НЕ са включени в клипа.Към края на другия месец Септември, ще съм направил и подробен вариант на клипа, който, ще е като миналата година от 10-тина части по 30 мин. всяка.Искам да изкажа специални благодарности, за всички участници, които се включиха в обколката на България, както и за всички хора, които бяха с мен виртуално и ме подкрепяха.Благодарско и за всички, които, ще изгледат и споделят това видео, правено от мен за ТРЕТА поредна година с много ЖЕЛАНИЕ, ПОТ и УСИЛИЯ.И тази година усилията ми не бяха напразно и се включиха повече хора от очакваното.Радвам се, че осъществих мечтата ми за трета поредна година и съм един от хората, запалил най-много млади хора по колоезденето.За всички, които се срамуват да карат велосипед, дано след, като изгледате това видео, проумеете, че не само бедняци и селяци карат колела, а съвсем нормални, млади и интелигенти хора, на които колелата в повечето случаи струват, между 500 и 5000лв. (колкото колите ви) България е страната с най-слабо развит велосипеден транспорт в Европа и се надявам всички заедно, стъпка по стъпка да променим това.Respect за всички, които подкрепят моята кауза и всички, които пазят и обичат България.Живо Здраво от мен – ПЛАМЕН ПЕТКОВ.

Линк към видеото - http://vbox7.com/play:504e7a8818
dr.octagon
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 3:21 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Ивайло » Чет Авг 14, 2014 9:13 pm

Страхотно видео! Бях особено впечатлен от карането в насрещното движение без видимост по завоите и зрелищните изпреварвания на спускането към Гоце Делчев. :D
Аватар
Ивайло
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 7:52 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот d@nch0 » Пет Авг 15, 2014 12:26 am

Супер !!! Би било готино, ако метнеш информация какво караш през обиколката!
d@nch0
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 6:21 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот kvelikov » Пет Авг 15, 2014 12:58 am

Октагоне, сори, но ще ти сипя:

- форумът е за планинско колоездене
- ревете си за глоби от КАТ
- поне ти да си беше сложил каска
- правописните грешки са последния ти проблем

Евала за ентусиазма, настроението и масовката, но като лично преминал през такъв тип грешки, градивно те/ви съветвам - следващото издание го направете като хората и го отразете където му е мястото.
:peace:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Danch0 » Пет Авг 15, 2014 1:39 am

Накара ме да се усмихна.Определено ми хареса! :agree: :D :beer:
Аватар
Danch0
 
Мнения: 56
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Апр 16, 2014 5:49 pm
Местоположение: София,Люлин

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот V.Georgiev » Пет Авг 15, 2014 12:09 pm

kvelikov написа:Октагоне, сори, но ще ти сипя:

- форумът е за планинско колоездене
- ревете си за глоби от КАТ
- поне ти да си беше сложил каска
- правописните грешки са последния ти проблем

Евала за ентусиазма, настроението и масовката, но като лично преминал през такъв тип грешки, градивно те/ви съветвам - следващото издание го направете като хората и го отразете където му е мястото.
:peace:

Съжалявам, че се меся, но в Общия Форум не може ли да се сподели такова събитие направено от хора каращи основно Крос Кънтри колела, на ли пак е с колела не е с коли и т.н. и не е състезание да речем?!
Каските от кога са и задължителни, че и глоба да ям за нея, не всеки кара с каска, даже са и рядкост тези които карат с каски по шосето....

Свързано с клипа и обиколката Респект за това, което са направили, видя ли и показали, чрез клиповете, не всеки има тази възможност и това свободно време, но за сметка на това винаги се намират някой да ти почне ти развива теореми кое за къде е, все едно са да вземе Пламен да направи специално форум за Обиколката на България та и там само да си пишат тия 15човека, които са участвали! :clap:

d@nch0 написа:Супер !!! Би било готино, ако метнеш информация какво караш през обиколката!

Те това му е превозното средство http://www.stevensbikes.de/2013/index.p ... lang=en_US
Изображение
Аватар
V.Georgiev
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 9:19 am
Местоположение: София/Димитровград

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот kvelikov » Пет Авг 15, 2014 2:33 pm

Georgiev,

не знам колко си годишен, но разсъждаваш като ученик. От слабите...
Не чета теореми, а соча факти. И глобите няма да са за липса на каска, а за идиотско движение по пътищата на "красива майка България".
Щом трета поредна година правите подобна инициатива, трябваше да сте се научили, че "съвсем нормалните, млади и интелигенти хора" би трябвало да дават и пример.
В този форум от много години върви процес, стартиран от Спиците, Нашата група и лично Любо, чиято цел е именно образоването и "запалването" на нови колеги байкъри.
Тези неща стават с мисъл и опит, а не с юруш по хасфалта и с триста в насрещното... :nono:

За каските е говорено толкова много, че дори и ученик (от слабите) би трябвало да е прозрял истината.
Има прекрасен форум за шосейни изпълнения, където пишкомеренето е издигнато в култ и там ще посрещнат подобна тема с бурни овации.

А на раздяла ви целувам (и се повтарям) - следващото издание го направете като хората и го отразете където му е мястото.
И моля аз, простете мойта грешкааааа... ;)
:beer:

П.П.
Г-н Октагон, отново в изцяло градивен и добронамерен тон - думички като "аз", "моят", "мен" и т.н. обикновено правят лошо впечатление. :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот marsa » Пет Авг 15, 2014 6:42 pm

Баце k, във въпросния форум далеч не е пълно с малоумници с единствена цел премерване на пишки, постижения или каквото и да било, време е това да се възприеме. Разбира се има разни крайни индивидуалности (както навсякъде), но това си е собствен избор. Уверявам те, че в шосейния форум също не са добре дошли хора без желание да добият елементарна култура в колоезденето, още повече пренебрегващи правилници за движение и тем подобни норми. Пък за правописа - вАжи изречението от подписа на админа.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот xcII » Пет Авг 15, 2014 10:23 pm

а къде е Адреналина? :eek3:

сещам се за едни ентусиасти, беха изкъртили АМ Тракия, за нема време.. Требва да се признае, че тва (ed. : тая тема де) е по-добър опит за участие в Общ Форум mtb-bg. com..

Тук е форум за Планинско Колоездене или поне така ми се ще :beer:

ed. : аз бих трил всекви "надъхващи" клипове без каски, ей така, щот нямат място никъде.
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот taurus13 » Пет Авг 15, 2014 11:10 pm

Абее...трябва ли да съм гледал видеото, за да участвам в купона тук...???!!! :eyebrow:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот ermenkovbg » Съб Авг 16, 2014 8:25 pm

taurus13 написа:Абее...трябва ли да съм гледал видеото, за да участвам в купона тук...???!!! :eyebrow:

Участвай! Никой няма да те спре. По-скоро ще бидеш насърчен, тъй щото да имаме ний възможност да почерпим от непресъхващия и чист извор на мъдрост :bowdown:

:beer:
„Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата.“
„Накъдето и да карате, то е срещу вятъра и по нанагорнище.“
Аватар
ermenkovbg
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 1:45 pm
Местоположение: на баира

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот dviktor » Нед Авг 17, 2014 7:42 am

Браво за желанието и ентусиазмът :agree: , но неносенето на каски си е неприятно, и една идея ми се вижда малко опасно по тази пътища.
Добре е да се помисли малко за безопасността, все пак тя е най – важна.
YT JEFFSY Pro 29 - GHOSTSHIP GREEN
Аватар
dviktor
 
Мнения: 136
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 7:42 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот dr.octagon » Пон Авг 18, 2014 10:27 am

Не бях влизал тук от 1 седмица и що да видя, каско маняци и дървените философи са си направили сбирка.Пак старите песни на нов глас.Гугукайте си, след всяка една МОЯ обиколка на България, щом имате време за губене, мамини перфекционисти, явно се чувствате по значими по този начин.Господин Великов, форума е за планинско колоездене, но има модератор, който да прецени дали клипа трябва да се изтрие или да остане.Явно не можеш да спиш от мъка и най-добре му пиши да го изтрие, че да се успокоиш малко и да изпуснеш парата.Чудиш се как да изпъкнеш и за какви глупости да се захванеш ми се струва.Имам 2-3 изядени буквички и това било голям проблем, още малко неграмотник ме изкара.Няма закон, който задължава да карам с каска, така че просто не знам защо коментираме тази тема.А за глоби от КАТ и дума не може да става.Това, че на някои от клиповете караме НЕ по правилата в колонка по един като пенсионери е съвсем нормално, на фона на това, че караме всеки ден в продължение на 30 дни по 150км. дневно и като видим спускане от 20км. през красивата планина, да те видим как ще караш в колонка по един "велики учителю".Нямам намерение, а и няма смисъл да ти обяснявам, каквото и да било, защото това което знам за България и хората, които съм запалил по колоезденето на едва 25 годишна възраст, само за 3 години, хора, като теб и разни вело-организациики, не могат да го постигнат през цялото си съществуване.А аз тепърва започвам.Научете се, че понякога трябва да се спреш да следваш тълпата и правилата, за да направиш неща, които никой, никога не е правил, но едва ли ще ме разберете с пенсионерското си мислене.
dr.octagon
 
Мнения: 59
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 3:21 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот did » Пон Авг 18, 2014 11:02 am

Велик си. Спи спокойно.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Insight » Пон Авг 18, 2014 11:42 am

Октагон 25:17:
"Пътят на праведния е заобиколен от всички страни с несправедливостта от егоизма и тиранията на злите хора. Блажен е онзи, който в името на милосърдието и добрата воля, води слабия през долината на мрака, защото той наистина е негов пазител и спасител на заблудените. И аз ще стоваря моето отмъщение и жесток гняв върху тези, които се опитват да отровят и унищожат моите братя. И ще разбереш, че моето име е Октагон, когато моят гняв те застигне."


ПС:
ЗДП
Чл. 82. Забранено е движението на велосипедисти в група за тренировка, ако пред и зад групата няма придружители с автомобил или мотоциклет.
To call each thing
by its right name..
Аватар
Insight
 
Мнения: 526
Рейтинг: 1737
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 7:19 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Авг 18, 2014 12:36 pm

Не че има смисъл, ама все някой ще го разбере:
@ dr.octagon
Брат ми (маймуната му с маймуна) въпреки, че знае от мен с примери (разкзвал съм му стотици истории къде съм си удрял каската по горите) защо се кара с каска (като минимум протекция) си излиза само по шапчица. Спуска едно баирче към морето покрай Балчик, което го го караме от 10 годишни, пада (не си спомня защо), удря си главата, губи съзнание и има зверски късмет, че почти веднага на тоя затънтен път го намират хора, викат линейка, която идва за по-малко от 5 минути и след 30 минути е в спешното във Варна. Минути да беше закъснял някой и заради едната глупост щеше да си отиде. В случай, че си беше сложил каската на главата, щеше да има само драскотина по коляното, а не да лежи две седмици в болницата, докато го освестят. Замисли се, че като организатор носиш поне морална отговорност за хората, които водиш - твойта глава си я пази, както искаш, но поне помисли за другите!
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Plamen_EM » Пон Авг 18, 2014 10:11 pm

xcII написа:а къде е Адреналина? :eek3:

сещам се за едни ентусиасти, беха изкъртили АМ Тракия, за нема време.. Требва да се признае, че тва (ed. : тая тема де) е по-добър опит за участие в Общ Форум mtb-bg. com..

Тук е форум за Планинско Колоездене или поне така ми се ще :beer:



Ама то това е точно тенденцията им! :)
1. Те са същите.
2. От онези дни и другата магистрала са направили, та до Варна.
Та едната магистрала, другата, първокласните и второкласните пътища и след това им остава черното и пътеките и са си баш за тук.
Не е важно какъв велосипед караш, а с кого.
Аватар
Plamen_EM
 
Мнения: 353
Рейтинг: 1762
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Ksandar » Вто Авг 19, 2014 7:28 am

Великий организаторе!!!! Най-кофтито е, че не държиш на критика, и то от хора, които знаят кое как се прави (не визирам себе си). Написах ти у фейса, че е "голям" адреналин да карате без каски и ти взе, че ме блокира, голем си. Когато си решил да правиш нещо свързано с организация и даването на ПРИМЕР на не малко хора поне малко от малко помисли за безопасността. Много се радвам, че обикаляте страната, но повярвай ми имате някакъв луд късмет, че не се е стигнало до инциденти дано няма и за напред, щот павето никога не увира...... Относно велоклубовете (аз не членувам никъде), по добре е да запалят малко хора, но по правилата и качествено, отколкото да предизвикваш в шоверите по пътя УЖАС, на които им сте се показали в насрещното. Не искам някога децата ми или на който и друг да му сложа каската и да му обясня от коя посока се кара по пътя, а то да ми каже, че "бате" Пламен кара без каска в насрещното.... Попитах те и на една снимка на небостъргача какъв и е смисъла на същата да се провесваш на парапета или да държиш колелото извън него, така и отговор не получих. Имай в предвид, че някой е поел отговорност да Ви пусне горе, но явно Вие не поемате такава за него, че го е направил. Както ти казаха и преди мен много лошо говори използването на аз, моята, моето....когато не поемаш отговорност. Егото е много полезно нещо, но имам чувство, че ако не направиш 10-20 снимки и ги качиш у фейса, коментирайки колко си велик нема да излезнеш да караш. Не се обиждай и наистина се замисли за напред, много е хубаво да запалиш много хора за велосипеди, но найстина поне малко от малко го направи както трябва!!!!
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Use.Less » Вто Авг 19, 2014 9:07 am

Не брат, ти не запалваш хора по колоезденето, а създаваш търкалящи колела простаци приличащи на бесни идиоти с "пернишка" регистрация, сеш се? Та ич не ми се изсилвай кой и как си запалил.
Освен тва, ако беше толкова Велик нямаше да предизвикаш хората ти (отвътре) да те псуват, че си бил самодоволен егоист. Ай стига драскане, щото нема сми!
I love the dirt.
Аватар
Use.Less
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:43 am
Местоположение: София

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот KUM4o » Нед Авг 31, 2014 10:25 pm

Insight написа:Октагон 25:17:


ПС:
ЗДП
Чл. 82. Забранено е движението на велосипедисти в група за тренировка, ако пред и зад групата няма придружители с автомобил или мотоциклет.

Не се заяждам, но 95% от велосипедистите в БГ нарушават този член от закона,най-вече шосейкаджийте гонещи аеродинамика. Принципно за каските съм съгласен, веднъж ми се наложи да изпитам "удоволствието" от нейното присъствие и си взех своите изводи. Не ми харесват обаче нападките към човека. Хубаво кара без каска и т.н. , но по свой начин насърчава много хора да се качат на велосипеда и това ми харесва. Малко са и хората наистина каращи и с километраж като неговия, за което му се възхищавам. Пак се връщам на каските, специално велосипедните каски колкото са и добри толкова и не са. Пример падаш по корем и брадата ти се бие в земята, половината ти зъби са около теб, а каската гордо стои на теметоти. Тъй, че с каска или без всичко е до късмет.
Аватар
KUM4o
 
Мнения: 151
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 4:42 pm
Местоположение: Мездра

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот Andy3 » Нед Сеп 07, 2014 8:07 pm

По-добре зъби, а не мозък.
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот trix » Пет Сеп 26, 2014 5:57 am

Здравейте!

Некава поредна победа ли имате при всеко въздигане на юмрук в небето, придружено от радостни бойни викове?
Що не го размахваш в Айндховен(примерно, може и други примери)? Щото там е за нормални? :dontknow:
Споко, има кой да балансира... май...

И се пак - честити победи, и с пожелание за бъдещи успехи, юнаци!

Здравейте!
Аватар
trix
 
Мнения: 320
Рейтинг: 958
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 12:14 pm
Местоположение: Плевен

Re: Обиколка на България с колелo 2014 - Адреналин и красота на

Мнениеот rifle_ » Вто Ное 11, 2014 6:38 pm

Еийй големи моралисти голямо нещо :clap:
Пламен какъвто километраж е навъртял БЕЗ каска за последните 3-4г. едвали половината от вас ще навъртят за следвашите 30-40г пък ако искате се екипирайте и с каски,жилетки,маски,хендсфрита,раници и тн.и да заприличате на робокоп.Такива като ги срещна по улицата и ги разминавам с 200 и се чудят защо така пуфтейки като локомотив :D Всеки си носи глава на раменете и всеки може да си отговаря за себе си,тея които карат с него мисля,че все пак са пълнолетни и могат сами да си преценяват с какво да карат,но за мене карането е удоволствие а не мазохизъм,че да се кича с какво ли не по мен.
rifle_
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 10:17 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта