Избор на Гуми

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Избор на Гуми

Мнениеот Vant » Вто Юни 17, 2014 1:23 pm

Здравейте. Дойде моментът в който се налага да сменя гумите си. Карам само по асфалтови пътища и обмислям варянт да сложа гуми тип Слик (без грайфер). проблема ми е че не съм запознат с този тип гуми освен ако не са за писта разбира се. Въпросът дали да сложа сликове на Maxxis за около 40 лв/бр. или да търся друго решение например гуми с лек грайфер?
Vant

Рейтинг: 1200

Re: Избор на Гуми

Мнениеот Vorac » Вто Юни 17, 2014 1:49 pm

Здравей. Защо не зададеш този въпрос в някой форум за асфалт? Там ще се по-компетентни от нас по върпоса.
Vorac

Рейтинг: 1513

Re: Избор на гуми

Мнениеот Ogard » Пон Юли 14, 2014 3:54 pm

Здравейте колеги!
Карам Drag One 26" със една suntours-ка вилка и малко модификации. Доволно за крос кънтри.
Искам да го ползвам и за туринг. Малко каране в съседни държави. За целта ще са ми нужни гуми за по-лесно въртене. Таргета е около 160 км на ден. Сега съм с Continental race king 26"x1.9.
Дали тези са удачни http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-2 ... -1-50.html
Някой ползваб ли е такива. Евтинийка са, та да не ме изоставят някъде на път!?
Drag 1 + suntour xct + disc brakes
Аватар
Ogard

Мнениеот Ozzie » Пон Юли 14, 2014 7:34 pm

На тази цена, нищо не пречи да ги пробваш. В крайна сметка, смотаните Кенди, дето са по 10-12 лв. парчето изкарват доволно дълго време, стига да не се злоупотребява с тях.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie

Рейтинг: 1643

Мнениеот trix » Пет Юли 18, 2014 12:18 pm

Не стават - швалбе сх комп вървяха по-леко от този найлон. Това са гуми за селските железарии. За там са добре.
Аватар
trix

Рейтинг: 958

Мнениеот perfor » Пет Юли 25, 2014 1:30 pm

Здравей,

Ако искаш просто да изпробваш идеята "слик", потърси сликовете на Виториа. Аз карах такъв около година градско - от "хубавите" улици се наряза слика, иначе като скорост беше добре. Доста се плъзга при резки спирания. За градско бих ти препоръчал или Виториа с шарка или Максис Детонатора - достатъчно надеждни и износоустойчиви. Всичко това се отнася до 28 цола.

За 26 съм карал само сликове на Максис, които макар и понарязани все още държат фронта 4 година.
Аватар
perfor

Мнениеот victortrt » Пет Юли 25, 2014 1:33 pm

Аз давам своя глас за Рубена Флаш.
victortrt

Рейтинг: 1555

Мнениеот victortrt » Пет Юли 25, 2014 3:08 pm

Само да поясня, че все пак това са гуми семи-слик - http://www.rubena-web.com/bg/%D0%B2%D1% ... 6-42-622-1 .
По принцип това са чешки гуми, но се правят и у нас /Пловдив/ За моето колело, което е градско, но опоскано за олекотяване /без багажник, с право кормило и т.н./ са перфектни. На асфалт се върти уникално леко, имат сцепление при мокро и прах, пясък в края на улиците. Само на паваж нямат добро сцепление, ако е гладък /излъскан/ и друсат, но това важи за всяка друга гума.
Най важното е обаче, че досега с тях никога не съм поднасял и не са се пукали. Средната им част е де факто с непрекъсната ивица, тоест при нормални условия на каране и при напомпани гуми само тя се търкаля и все едно е сликова. При завои обаче шарката с форма на светкавица много помага за добро сцепление, а и тогава сцеплението е по-важно от скоростта.
Ако това има значение са размер 700х30, а колелото е пух с 7 вътрешни скорости и контра. В този ред на мисли нямам проблем и със спирането, но не ми се е налагало да "кова" и предполагам, че тогава ще се пързалят, вместо да зацепят по асфалта, тъй като са доста гладки.
Мисля, че гуми с този тип шарка са най-добри за градско.
victortrt

Рейтинг: 1555

Мнениеот dantass » Съб Авг 09, 2014 9:54 am

Здравейте, има ли някой впечатление от тези гуми SCHWALBE TOUR PLUS 26/2,0, мисля дали са подходящи за асфалт!
Поздрави!
ZX4 Team Edition
dantass

Мнениеот trix » Пет Сеп 26, 2014 5:47 am

Рубената флаш 1.5 изчезна от железарията - явно е търсена.
Аватар
trix

Рейтинг: 958

Мнениеот Vant » Нед Яну 22, 2017 1:00 pm

В крайна сметка си купих Continental sport contact и съм супер доволен от тях след 2 сезона каране без злоупотреби със спирачките гумата не е трепнала. Независимо дали настилката е мокра или суха гумата държи без да приплузва дори и в завой с висока скорост. Единствено приплъзна веднъж на боя на пешеходна пътека при дъждовно време. Уникална гума препоръчвам я.

http://media.chainreactioncycles.com/is ... 00&hei=505
Vant

Назад към Други видове колоездене