особено атрактивен друг вид колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот 7.62 » Пет Апр 26, 2013 3:31 pm

Става въпрос за колоезденето БЕЗ РЪЦЕ на кормилото; ще помоля всички, които са му се отдали да продължат да го практикуват вкъщи; благодаря
Ти ме държиш за десницата
Аватар
7.62
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Чет Юни 30, 2011 9:21 am

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот marsa » Пет Апр 26, 2013 9:49 pm

Прав си. Наистина настръхвам всеки път, когато на и без това натоварената велоалея по Цар Борис излезе срещу мен келеш, гордо демонстриращ страхотното умение да балансира по права линия без ръце. Толкова малко е необходимо, дори на опитен колоездач, за да стане белята! Редовно ми се случва дори да спра. Пълно е с малоумници. За съжаление на тъпунгерите им идва акълът или след голям сакатлък, или никога.

И аз моля любителите на рискови занимания да ги практикурат на места, където застрашават само собствената си безопасност!
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот synsens » Сря Авг 14, 2013 3:24 pm

Е, защо да е такава драма... че чак "малоумници" и "тъпунгери". Малко е крайно да се лепне на всички такъв етикет?
Аз карам без ръце от време на време, просто защото ми доставя удоволствие промяната на позицията и натоварването, усещането за баланс и лекотата : ) особено по Борис, късно вечер. Доста ми е конфузно да го правя пред хора though, именно защото всички го смятат за "перчене", пък то си е просто за кеф. В крайна сметка човек има право да се радва на колелото си, стига да вкарва и малко мисъл?
Естествено ако пред себе си имам дете или повече от 1 друг велосипедист за разминаване, или каквато и да е друга рискова ситуация, ръцете отдалеч се слагат на кормилото. Досега не съм имала инцидент и не съм стряскала никого.
Ако някой от вас ме срещне на алеята и все пак го изнервя с карането си, ще се радвам да се приближи и да каже какво не е наред, винаги си взимам поука.
В крайна сметка всичко е рисково, ако не го правиш с внимание и с мисъл за другите :smokin:
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот madmartigan » Пет Авг 16, 2013 9:57 am

Когато караш без ръце, ти си рисковата ситуация. Аргументът "досега не е имало проблем" е толкова идиотски колкото и тоя начин на каране.
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот M2 » Съб Авг 17, 2013 8:50 am

Аз карам без ръце от време на време, просто защото ми доставя удоволствие


Чудесно, но го прави някъде, където не създаваш опасност за останалите участници в движението - било то МПС-та или пешеходци. Каране без ръце по ключови булеварди и улици, особено в София, на мен лично ми се струва откровена идиотщина.
M2
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:13 am

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот PtD » Съб Авг 17, 2013 10:18 pm

M2 написа:Чудесно, но го прави някъде, където не създаваш опасност за останалите участници в движението - било то МПС-та или пешеходци. Каране без ръце по ключови булеварди и улици, особено в София, на мен лично ми се струва откровена идиотщина.


На Red Bull Rampage е пълно с пълни идиотщини, ама му се радваме, нали?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот aspelozen » Вто Авг 20, 2013 9:37 am

За какьв вид натоварване говорим при карането без рьце?
aspelozen
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1254
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 10:30 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот galio » Вто Авг 20, 2013 9:58 am

aspelozen написа:За какьв вид натоварване говорим при карането без рьце?


Емоционално.
Аватар
galio
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1340
Регистриран на: Съб Авг 25, 2012 2:45 pm
Местоположение: София

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот madmartigan » Вто Авг 20, 2013 1:06 pm

PtD написа:
M2 написа:Чудесно, но го прави някъде, където не създаваш опасност за останалите участници в движението - било то МПС-та или пешеходци. Каране без ръце по ключови булеварди и улици, особено в София, на мен лично ми се струва откровена идиотщина.


На Red Bull Rampage е пълно с пълни идиотщини, ама му се радваме, нали?

Общото между тоя Rampage и градско каране е...?
Да не забравяме, че е забранено от правилника наред с други любими занимания на българския велосипедист, като каране по тротоара и в насрещното.
I feel the need... the need for speed!
Anger Management
Аватар
madmartigan
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 3:53 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот Esoteric » Вто Авг 20, 2013 5:53 pm

madmartigan написа:...забранено от правилника наред с други любими занимания на българския велосипедист, като каране по тротоара и в насрещното.


а да не говорим, че правилника в българия е писан от хора, дето хал-хабер си нямат от колоездене... задължават де да спазваш правила, за чието спазване не са подсигурили условия. аз ако трябва да ходя на работа по правилника, трябва да си бутам колелото през целия път или да се самоубия по някой от булевардите... :(!:
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот рада » Вто Авг 20, 2013 7:56 pm

Самоубивайте се, но не убивайте. Дръжте кормилото с две ръце, защото и без това не можете да карате. Другото любимо е да видя как някой кара напред, но гледа назад за повече от секунда.
рада
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1244
Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:41 am
Местоположение: София

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот subritual » Вто Авг 20, 2013 8:49 pm

рада написа:Самоубивайте се, но не убивайте

Кого ще убият бе, Радке? :evil:
Мравките ли или себе си?
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот marsa » Вто Авг 20, 2013 9:14 pm

Ми аз горе съм си го написал - дори и днес по велоалеята на Борис се разминах с поне поне 3-4 тъпака каращи на средата на пътя с ръце на кръста, често такива са и със слушалки. Като ги приближавам нито ги знам колко добри еквилибристи са, нито накъде ще ги духне вятъра. Сигурно е много яко да си царя на велоалеята, а глупаците да ти правят път.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот PtD » Сря Авг 21, 2013 12:59 am

madmartigan написа:Общото между тоя Rampage и градско каране е...?

И двете може да ги правиш "на ръба на живота и смъртта", щото ти харесва усещането, примерно.

madmartigan написа:Да не забравяме, че е забранено от правилника наред с ...

Хайде сега си сложи ръка на сърцето и кажи, че нито веднъж не си пресякъл като пешеходец на червено. Което също е забранено от ППЗДП.

рада написа:Дръжте кормилото с две ръце, защото и без това не можете да карате.

Недей да проектираш собствените си неумения върху другите, става ли? Голяма част от аудиторията на този форум кара в пъти по-добре от теб. Проблем? :nuts:

Даже бих казал, че доста от тях карат така, както въобще не можеш и да си представиш, че е възможно. Затова си гледай пулсомерчето, кадансчето и недей мери колко skill има в чуждата копанка. :look:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот Alpina » Сря Авг 21, 2013 7:25 pm

Аз съм против карането без ръце - просто започват да ми избиват комплекси и ми иде нарочно да засека или да бутна такива ездачи. :popcorn:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот synsens » Чет Авг 22, 2013 3:42 pm

дра-ама! дра-ама! : )
сило подкрепям и PtD относно проектиране на личните (не)умения върху всички останали..
σύν
Аватар
synsens
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1236
Регистриран на: Сря Май 30, 2012 12:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: особено атрактивен друг вид колоездене

Мнениеот moridinbg » Пет Авг 30, 2013 2:09 am

Карането без ръце води до каране без зъби. Но на дълги прави участъци, нощно време и без трафик и аз се отпускам и пускам кормилото и се изправям малко.
Аватар
moridinbg
 
Мнения: 1162
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 06, 2012 11:59 pm
Местоположение: София


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 127 госта