Циклокрос или нещо подобно

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот da4eff » Пон Яну 28, 2013 7:29 pm

Здравейте съфорумци,
тази пролет съм решил да си взема нов велосипед, само чеее.. изискванията са малко по-особени. Велосипеда ще се кара по
междуселски пътища( разбирайте 2-ро и 3-то класна пътна мрежа) със сравнително малки (до 400м денивелация), но продължителни изкачвания и спускания. Дължината на тези преходи няма да е повече от 100-на километра и то само събота/неделя. Насочвайки се към шосейни бегачи веднага възниква въпроса до колко са удобни за изкачване и съответно подходящи за части от пътя, където може да се окаже, че няма асфалт. От друга страна мтб-тата са по тежки и за подобни разстояния едва ли са подходящи. В момента съм с drag zx1, на който сложих по-тънки и мазни гуми и с него съм ходил къде ли не, но дългите разстояния си казват думата. Спрял съм се на sprint whisper и ks konvex . И двете са на цена ~550лв( 3 венеца отпред), което предполагам ги прави по удачен избор. Това изглежда много добър избор, но не и от към цена:
http://www.bikescenter-bg.com/index.php ... 982/lang.2

Вие какво ще кажете ?
da4eff
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 1:54 pm

Re: Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот bb_king » Пон Яну 28, 2013 8:14 pm

По-скоро си за хибрид.Нещо от този род.
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот da4eff » Пон Яну 28, 2013 8:57 pm

С амортисьорна вилка и дискови спирачки -> 750 лева + 3кг отгоре спрямо тези, които визирах. По принцип в форума съветват да се избягват в този ценови клас. Не оспорвам мнението ти, просто търся оптимален вариант.
da4eff
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 1:54 pm

Re: Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот bb_king » Пон Яну 28, 2013 9:42 pm

Мнението ми е пряко свързано с раздела в който е пусната темата,а именно МТБ а не в раздела-"други видове колоездене"(където трябваше да бъде пусната темата) " и изказването цитирам "части от пътя, където може да се окаже, че няма асфалт".От тези специфики и факти аз подразбирвам шосейно каране с лек офроуд,за мен това означава-хибриден велосипед с амортисьорна вилка,която има опция-заключване за каране по асфалт и гуми 700x35.Ти си посочил велосипеди с гуми 700x23(по-широки от 700x25 не се побират при спринта,или е на косъм),които са неподходящи за тази цел.Карал съм спринт whisper и мога да заявя,че гумите 700x23 не са за нашите пътни условия,а що се отнася до лек офроуд с дадените велосипеди-не е добра идея.Не случайно са по-леки-предвидени са за перфектен асфалт.Относно бюджета,аз само дадох за пример хибридния тип велосипед като алтернатива,без да го предлагам за закупуване-има разлика.Вече е друг въпроса,кой има коража да кара шосеен тип велосипед по неравен и липсващ път.
Последна промяна bb_king на Пон Яну 28, 2013 9:47 pm, променена общо 3 пъти
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm


Re: Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот Rtor » Вто Авг 27, 2013 6:36 pm

Тези определено не влизат в ценовия ти клас, но смятам че са добър пример за геометрия на рамка и са предназначени точно за това, което искаш - light touring:

Specialized Tricross (наличен само в американската версия на страницата)
http://www.specialized.com/us/en/bikes/road/tricross

Giant Revolve (нов модел и няма инфо за него)
http://www.giant-bicycles.com/en-in/bikes/model/revolt.0/15223/67134/

донякъде и Trek CrossRip (по-къс Chainstay)
http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/town/fitness/crossrip/

В България са много разпространени MTB-тата, но като цяло се твърди (по чужбинските форуми :) ), че ако имаш един велосипед за всичко, някой от гореизброените е най-добрят вариант заради тяхната универсалност.

Поздрави.
Rtor
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 11:31 am

Re: Циклокрос или нещо подобно

Мнениеот Stefan_trekkie » Чет Авг 29, 2013 10:52 am

Наскоро приятел взе този Трек, доста добра машинка, трипъл курбел и дискови спирачки, както и гумите бяха някакъв цайкло-крос модел с гладка среда и страничен грайфер, че ако потъне гладкото, да 'заоре' на грайфера. 700с32 размер.

По-бюджетен вариант винаги си остава максимално лек байк, пълен твърдак с леки гуми на малък балон.. Пак може да се постигне тегло от около 10 кг, колкото и и теглото на евтина шосейка.

Бюджетен вариант 2... Купуваш стара шосейка, хром-молибдена и ако е с малки шини ги сменяш с хибридни, праскаш 32 балон и си ти...
Аватар
Stefan_trekkie
 
Мнения: 201
Рейтинг: 1257
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 7:16 pm
Местоположение: София


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 120 госта