Колело за професионалисти

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Колело за професионалисти

Мнениеот ioioioto » Сря Дек 12, 2012 9:34 pm

Исакм да попитам "просветените" в колоезденето за няколко марки колела да си кажете мнението и кое си струва парите .
Колелата са :
Treck Madone 7.9 Frameset – 4200$ / Super Record 11 – 10900$
Specialized S-Works Venge Frameset – 4000$ / Super Record EPS -14000$
Willer Zero 7 Frameset-5499$ Super Record 11 -8997$/ Super Record 11 EPS 11104$
Pinarello Dogma 65.1 Think 2 Frameset – 5300$ / Super Record 11 – 9070$ / EPS-11178 $
BMC SLR1 Frame – 2799$ Super Record 11 EPS 8697$

Цените са от ''wiggle.co.uk'' " competitivecyclist.com " и официалните сайтове на Treck и Specialized :magnify:
Аватар
ioioioto
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 1:48 pm
Местоположение: София

Re: Колело за професионалисти

Мнениеот sos » Сря Дек 12, 2012 10:56 pm

Не съм "просветен", но с интерес ще следа темата :popcorn:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: Колело за професионалисти

Мнениеот wawel » Сря Дек 12, 2012 11:54 pm

Първо си отговори на въпроса къда ще го караш, какъв опит имаш, какво ще правиш с него / определено ако не се състезаваш, моделите по-горе са хвърляне на пари на вятъра/. все едно да си начинаещ цигулар и да си търсиш цигулка Страдивари". може и да си купиш, ама що да я мъчиш с гами? Да ти кажа за мойто колело. Купих си един Драг, после Скот и Оскотях. тоест, друго не мога да карам. С никое друго не бих отишъл на веломаратон. Със скога си се познаваме, поддържам го, знам колко и къде може да даде. И той си ме знае де. Сменям части по него само след тоталното им скапване. най-вече плочи, вериги, разни мигачи..... Кеф е да караш Спешлайз или Пинарело Догма. Ама ако ще му трепериш да не паднеш с него, да не го износиш, де не ти го откраднат - не си е работа. Отговарям ти: Всички си струват парите. Ти прецени дали можеш да си ги купиш като консуматив и дали ще измъкнаш всичко, дето конструктора е заложил в тях.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Колело за професионалисти

Мнениеот ioioioto » Чет Дек 13, 2012 7:07 am

Не съм паралия но съм си поставил за цел да си взема едно обикновенно колело за пътешествия и тренировки с Cycle Ops Power meter и Garmin Edge 800 и ако не цяло колело да си сглобя едно от тези които съм изброил и евентуално ако става нещо от мен да се запиша в някой клуб да се състезавам . Звучи глупаво ,но както се казва всеки луд с номера си . :P Просто ме интересува коя рамка издържа на големи натоварвания .. гледал съм тестове на вилката на Пинарело Догма и останах с впечатление че издържа доста ,но пък Трек предлага OCLV рамка която издържа повече от обикновенните карбонови рамки .. дали вече всички нови марки ги правят от тъкъв карбон?
Аватар
ioioioto
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 1:48 pm
Местоположение: София

Re: Колело за професионалисти

Мнениеот TENDER » Чет Дек 13, 2012 8:12 am

Не че тук няма просветени и в шосейното, но http://koloezdene.com/forum/index.php този форум е ориентиран основно към шосейното колоездене.
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: Колело за професионалисти

Мнениеот aspelozen » Пет Дек 28, 2012 1:05 am

Много ми се иска тоя вьпрос,точно с тия велосипеди и тия цени да го зададеш в шосейния форум. От мене препорька да минеш по по лесния пьт-пьрво стани добьр сьстезател,после което и от тия колела да ти купят не бива да им се сьрдиш.
aspelozen
 
Мнения: 107
Рейтинг: 1254
Регистриран на: Нед Окт 04, 2009 10:30 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 126 госта