Нова бегачка.

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Нова бегачка.

Мнениеот Sevliotok » Пон Ное 26, 2012 10:01 pm

Здравейте, много съм запален по шосейните велосипеди, купих си едно доста добро на старо, направо ме изуми здравината му, рамката не я знам каква е но всичко друго е Шимано(не разбирам почти нищо).
Сега искам да си купя ново, определил съм си бюджет 7-800лв.Във всеки случай ще го взема на изплащане, и искам сега да го купя, предполагам има сезонни намаления.И тук идват следните въпроси: трябва ли да търся определени модели за тежък човек като мен (100кг) иначе за височината знам как да си избера, аз съм 185см; аз съм от Плевен и тук избора ми се струва нищожен предложете от къде да си купя.Да търся из София?Или да си поръчам от нета(също нямам идея от къде)?
Sevliotok
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:35 pm

Re: Нова бегачка.

Мнениеот kambone » Пон Ное 26, 2012 11:07 pm

Преглеждай раздел "Продава" тук, излизат добри "бегачки" които могат да ти се вместят в бюджета.
Иначе за този бюджет ново от магазин и да е добро - трудна работа.
Но зависи от разбирането за "добро" и нуждите ти.
Аватар
kambone
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 5:52 pm
Местоположение: Sofia

Re: Нова бегачка.

Мнениеот Sevliotok » Вто Ное 27, 2012 3:40 pm

Все пак първа шесейка ще ми е това, да покарам 2-3г и тогава ще си купя по-качествено.Пределно ясно ми е че за тези пари няма да си взема топ модел от 2013г, но все пак да е нещо ново.На сегашната ми шосейка сменянето на предавките е от долу на рамката, неудобно е не от към разположение, а заради липсата на фиксация, ако ме разбирате; с тази шосейка не смея да карам на далече, а ми се иска лятото да въртя по 200км поне на седмица(правех го с мтб-то); и т.н. друго си е новото, макар и от по-нисък клас.
Sevliotok
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2012 9:35 pm

Re: Нова бегачка.

Мнениеот wawel » Нед Дек 02, 2012 11:07 pm

Имам няколко съвета:
1. НИКАКЪВ КАРБОН! Всички модели и марки с карбонава рамка, кормило и други части са сметнати за хора под 80 кг. Карбона старее, а ако му добавиш и претоварване...... пиши рамката бегала за 2-3 години.
Защо не си оставиш рамката и не смениш монтажа? Така ще се включиш в 700-800 лева, дето ги имаш. Отиваш в сервиз и там ти сменят и настройват всичко. И аз имам рамка драг, която и сложиха преходник на мастото на командите в рамката / ако няма такъв остават депки в рамката и не могат да се подведат жилата/ и дуал контрол на кормилото. Купих го зо 149 лева /2300 осмица/ от веломания. Та това предлагам - нов монтаж в сервиз и старата рамка. спестява мясо, а и си свикнал с нея. Ще видиш как возията ще се подобри и ще ти дойде смелост да караш и по.надалече.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 124 госта