Клуб по колоездене?

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Мнениеот todor todorov » Пон Авг 21, 2006 8:35 am

ехаааа, няколко дни ме нямаше и колко мерене на километри съм пропуснал... яко.
на въпроса за гумите, макар че не е до мен (TOYAGA, приемаш ли съвет без да удрям по масата с километри или първо да обявя цифрите? :D)

сега за гумите по същество:
минал съм около 7 000 км с maxxis un categorie по BG пътища, включително и доста неасфалтирани - 3 или 4 пукания на гума; пробвал съм ги и на хубав път - около 1500 км в Алпите - държат се много добре дори когато съм карал по-неразумно отколкото трябва. евтини,но тежички
maxxis equipe legere - много леки и стабилни при висока скорост. в BG изкараха 10 км преди да ги разпоря непоправимо (по време на качване, на хубав асфалт, ама така е като от пътното не бяха помели камъчетата). цената им е като за хубава гума - 60 лв
michelin pro race 2 - засега са перфектни, нямам много километри, но съм ги купил по препоръка, така че очаквам да не ми създават ядове. цената е същата - 60 лв

предполагам е излишно да казвам, че всичко важи за сухо време. в мокро, хм... нали не те е страх да падаш и караш с каска?
късмет при избора :thumb:;)
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Авг 21, 2006 10:35 am

@ todor todorov

Благодарим! Приемат се още мнения и предложения за гуми.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот brumbar » Пон Авг 28, 2006 5:10 pm

В момента съм отпускарче и поизтървах малко форума.
Относно гумите, карам с Michelin pro race 23 мм- предшественика на Pro Race 2. Купувам ги от Нина - по 32 лв. бройката. По-добра гума от тези до сега не съм карал. Conti Grand Prix3000 се оказаха голямо разочарование - износват се много бързо а и нямат толкова добър ход като Michelin-а. Като караш гуми от такъв клас винаги трябва да имаш едно на ум - не можеш да си позволиш да блееш. Всяко незначително камъче или стъкалце може да ги повреди непоправимо. Така прецаках едната Michelin-ка, беше почти нова на около 100 км. Но след това се научих да гледам и да слушам. Избягвам да карам близо до банкета, за което заслужено отнасям по някоя по-яка псувня от колегите шофьори. Ако все пак нещо се забие в гумата, се чува едно цъкане, когато всеки път се удря в асфалта. Спирам веднага и махам причинителя на тоз неприятен шум - много често се оказва че това е някакво камъче, което още не се е забило, а просто е залепнало за гумата, но ако не го махнеш задължително ще пробие и ще направи белата. За съжаление така е по нашите пътища.
По-здравите гуми са и по-тежки и нямат такъв добър ход. Мисля че за основния проект задължително трябва да си вземеш гуми от висок клас - препоръчвам ти Pro Race /като моите/ или Pro race 2 /нямам опит с тях, но съм чувал добри отзиви/.
Предвид моите килограми, предната гума не е сменяна от 7-8 хил. км., стои все още подострена /не е изтъркана-когато се износи стои като трапец/. Задната ме изкара около 5 хил.км - вече беше поизносена, но като минах през една умряла и хубаво изсъхнала котка някакъв зъб или кост се заби и я разпори - невероятно но факт. Мъчих се да подлепвам, но нямаше смисъл - взех нова гума.
Дано не съм те уплашил, но наистина е много трудно с гумите по нашите пътища.
От по-евтините гуми нищо не мога да ти препоръчам, преди около 2 години карах някакви Continental с телен борд, но от както се качих на Michelin забравих всички останали. Преди Pro Race карах с Axial Carbon - много са здрави, имат добър ход, сравнително леки са, но самата гума /каучука/ стои по-твърда и дори на сухо ми се е случвало да превърти и да ме изненада. Но вече не ги произвеждат, вместо тях пуснаха модел Krylion Carbon - като цена почти се изравнява с Pro Race 2, но не е толкова бърза.
Това е от мене и дано съм бил полезен.
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот qvkata » Вто Авг 29, 2006 10:34 am

брамбар ти дане си от сливем е
qvkata
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот todor todorov » Сря Авг 30, 2006 8:01 am

Michelin Pro Race за 32 лв е супер сделка. Нямам идея защо са толкова евтини, но с тази цена просто няма алтернатива.
Аз сега съм много смешен - колелото ми е червено, задната гума е червена (Pro Race 2), а предната е купена от тук Pro Race. Електриково синя. Ужас. Ама за 30 лв имаш супер гума...
Някой да има идея как мога да я пребоядисам? :rofl::rofl::rofl::rofl:
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот qvkata » Сря Авг 30, 2006 1:43 pm

еи Тодоре ти от каде си е и кам някои клуб ли караш?
qvkata
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 12:35 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 31, 2006 10:26 am

@ brumbar

Благодаря! Ще се възползвам от препоръката за Michelin pro race и ще отскоча до Нина при първа възможност. Ако става дума за foldable, цената наистина е без коментар... :agree: Изглежда си намерих гуми за "другото" колИло :)

Що се отнася до основния проект, там нещата са малко по-различни и изборът е отдавна направен - Tufo Elite.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот brumbar » Нед Сеп 03, 2006 10:20 am

@ TOYAGA
Аз от своя страна да попитам имаш ли някакъв опит с Tufo. Имам голям мерак да опитам например C S3Lite или C Elite Road. Никога не съм карал тубуларки, а съм чувал много хубави неща за ходовите качествата на този тип гуми.Възможността да сложа такава гума на моите клинчерки много ме блазни. Според сайта им няма разлика между тубулар и клинчер/тубулар /освен в грамажите/. По форумите четох, че хората са доволни от тях - в смисъл много добра "puncture resistance" и в същото време "minimal rolling resistance" и "high mileage" - в сравнение с продуктите от същия клас на именитите производители. Ти какво мислиш по този въпрос?
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Сеп 03, 2006 10:57 am

@ brumbar

Ми не, нямам практически опит - както с Tufo, така и с много други неща в шосейното колоездене. Но постепенно научавам някои неща на теория, пък и скоро се надявам да започна активни практически занятия :)

Това, което мога да кажа със сигурност е, че единствените прилики между tubular и clincher гумите са в това че са кръгли, пълнят се въздух и в състава им има каучук... :) Каплите са различни, самите гуми са различни и начина им на закрепване към каплите - съответно също различен. Поради това не можеш да сложиш tubular гума на clincher-капла и обратно. При tubular вътрешната гума се зашива във външната, която на свой ред се залепва към каплата със специално лепило. Тези гуми са по-леки поради естеството на конструкцията си - липсата на борд, който да фиксира гумата към каплата като при clincher значително опростява и облекчава нещата. Вследствие на намалената ротираща маса се подобрява хода, но tubular също си имат недостатъци и то немалко... Поради това е добре да имаш няколко чифта колела (поне два) и да ги ползваш съобразно конкретната ситуация/настилка.

Що се отнася до Tufo, чехите са си спечелили много добро име в колоезденето на писта, откъдето идва и компетентността им по отношение на производството на свръхлеки гуми. Качеството е извън вяко съмнение, а реномето им в weight weenies-средите междувременно започва да придобива култов характер
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот brumbar » Нед Сеп 03, 2006 12:23 pm

@TOYAGA

Да, да известно ми е това, че не мога да сложа тубуларка на клинчер капла:) Макарче познавам хора, които се кълнат, че няма никакъв проблем да залепиш тубуларка за клнинчер капла, но аз лично не бих пробвал...Аз говоря за така наречените "Tubular clincher" - тубуларки, които са пригодени за използване за клинчер капли. Може би ако ги харесам ще се навия да си взема комплект тубулар капли и да изпитам на 100 % удоволствието от ездата с "истинска" тубуларка.
Виж за какво говоря
www.tufo.com/index.php?lg=en&mn=1&id=39
No Pain, No Gain
Аватар
brumbar
 
Мнения: 550
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 9:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Сеп 03, 2006 12:55 pm

Хм... Интересно! Научих нещо ново :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Пон Сеп 04, 2006 10:30 am

[quote="todor todorov"]

Michelin Pro Race за 32 лв е супер сделка. Нямам идея защо са толкова евтини, но с тази цена просто няма алтернатива.
Аз сега съм много смешен - колелото ми е червено, задната гума е червена (Pro Race 2), а предната е купена от тук Pro Race. Електриково синя. Ужас. Ама за 30 лв имаш супер гума...
Някой да има идея как мога да я пребоядисам? :rofl::rofl::rofl::rofl:
[/quote]
това са стокови наличности, които са купени от един фалирал склад. В склада вече няма - каквото е останало по магазините.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот todor todorov » Пон Сеп 04, 2006 11:25 am

[quote="qvkata"]

еи Тодоре ти от каде си е и кам някои клуб ли караш?
[/quote]


Аз живея в София, Явка. Не карам в клуб - както стана ясно от темата никой не знае за такъв в София. Просто си карам сам или ако навия някой приятел с маунтин байк за нещо по шосе - с него.
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот HarLeM » Пон Сеп 04, 2006 1:36 pm

вече казах че има клуб по шосеино и пистово колоездене в софия ако някои иска нека доиде събираме се на червено знаме и сме само юноши
HarLeM
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот todor todorov » Вто Сеп 05, 2006 4:25 pm

[quote="HarLeM"]

вече казах че има клуб по шосеино и пистово колоездене в софия ако някои иска нека доиде събираме се на червено знаме и сме само юноши
[/quote]

:beer:
Това е хубава новина. Аз отдавна не съм юноша, ама защо да не дойда. Особено ако карате на някои интересни места - ама няма как да се разбере като нямате сайт, например. И съвсем сериозно - ако излизате извън София - драснете един мейл ([email protected]). Аз ще си сложа шапка, за да не ви смущава оредялата ми косица :bawling::bigeyes::rofl:
А като сте клуб в какво се изразява клубността (ако някой иска да стане клубар, например :hbang2:)- участвате в състезания, тренирате заедно, пиете бира заедно - че аз участвам във всякакви клубове. И как решавате кой да е член и кой не. Абе малко повече информация, моля. И що си нямате сайт? (аз съм от хората, които вярват, че ако google не може да намери нещо, следователно то не съществува.)
;)
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Мнениеот HarLeM » Сря Сеп 06, 2006 3:49 pm

тва че сме клуб означава че треанираме заедно и то яко и се састезаваме а ако искаш да си намериш някои с които да караш по добре отиди и се разбери с някои от колодрума:8D:
HarLeM
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот todor todorov » Сря Сеп 06, 2006 8:09 pm

Както вече споменах, Явка, в София няма клуб. Жалко...:bawling::crap:
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Здрасти!

Мнениеот DstupidBastarD » Пон Юли 02, 2007 7:16 am

todor todorov написа::beer:
Здравейте. Интересна тема - отдавна ми е любопитно дали мога да намеря някой, който има желание да кара малко по-дълго (>100 км) и малко по-стръмно (>2500 м качване) за един ден. Как стоят нещата в този клуб - взимате ли аматьори, които имат желание да изкарат 5-6 часа на седло?
:spin:



Ние сме трима и караме около един път на две седмици 150-200км, като задължително има към 1000метра баир. Отделно, правим поне два пъти седмично Бистрица, Железница и т.н. Днес, след половин час ше караме към Арабаконак. Ако имаш интерес, пиши тук, ше се разберем за некво разузнавателно каране. :idea:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Мнениеот sa6koo_ M » Вто Юли 10, 2007 5:18 pm

аз пьк сьм от мальк град (Ямбол) ама жинаги има с кои да се кара.. :)
Аватар
sa6koo_ M
 
Мнения: 45
Рейтинг: 1010
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 12:13 pm
Местоположение: Yambol !

Re: Здрасти!

Мнениеот todor todorov » Пет Юли 20, 2007 12:33 pm

DstupidBastarD написа:
todor todorov написа::beer:
Здравейте. Интересна тема - отдавна ми е любопитно дали мога да намеря някой, който има желание да кара малко по-дълго (>100 км) и малко по-стръмно (>2500 м качване) за един ден. Как стоят нещата в този клуб - взимате ли аматьори, които имат желание да изкарат 5-6 часа на седло?
:spin:



Ние сме трима и караме около един път на две седмици 150-200км, като задължително има към 1000метра баир. Отделно, правим поне два пъти седмично Бистрица, Железница и т.н. Днес, след половин час ше караме към Арабаконак. Ако имаш интерес, пиши тук, ше се разберем за некво разузнавателно каране. :idea:


имам интерес.
сега за разбирането - в скайп мога да бъда намерен като bestbrobatko. май така най-лесно и бързо ще стане. само се надявам да ми дадете повече от половин час, за да се подготвя :slug:
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Здрасти!

Мнениеот DstupidBastarD » Нед Юли 22, 2007 9:28 am

todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа::beer:
Здравейте. Интересна тема - отдавна ми е любопитно дали мога да намеря някой, който има желание да кара малко по-дълго (>100 км) и малко по-стръмно (>2500 м качване) за един ден. Как стоят нещата в този клуб - взимате ли аматьори, които имат желание да изкарат 5-6 часа на седло?
:spin:



Ние сме трима и караме около един път на две седмици 150-200км, като задължително има към 1000метра баир. Отделно, правим поне два пъти седмично Бистрица, Железница и т.н. Днес, след половин час ше караме към Арабаконак. Ако имаш интерес, пиши тук, ше се разберем за некво разузнавателно каране. :idea:


имам интерес.
сега за разбирането - в скайп мога да бъда намерен като bestbrobatko. май така най-лесно и бързо ще стане. само се надявам да ми дадете повече от половин час, за да се подготвя :slug:





Аз не ползвам скайп, та затва май ше комуникираме тук. Вчера се попребих малко на влизането в Бистрица (има едно гьолче на десния завой), та по мои сметки около две седмици нема да мога да карам. Предлагам, да се уговорим за некво каране и да чакаме да се пооправа. Тамън и другите от отбора ше си дойдат от морето и ше направим некво 40-50км опознавателно каране. Тва е, засега. Чакам реакция! :^:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Re: Здрасти!

Мнениеот todor todorov » Вто Юли 24, 2007 10:06 am

DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа::beer:
Здравейте. Интересна тема - отдавна ми е любопитно дали мога да намеря някой, който има желание да кара малко по-дълго (>100 км) и малко по-стръмно (>2500 м качване) за един ден. Как стоят нещата в този клуб - взимате ли аматьори, които имат желание да изкарат 5-6 часа на седло?
:spin:



Ние сме трима и караме около един път на две седмици 150-200км, като задължително има към 1000метра баир. Отделно, правим поне два пъти седмично Бистрица, Железница и т.н. Днес, след половин час ше караме към Арабаконак. Ако имаш интерес, пиши тук, ше се разберем за некво разузнавателно каране. :idea:


имам интерес.
сега за разбирането - в скайп мога да бъда намерен като bestbrobatko. май така най-лесно и бързо ще стане. само се надявам да ми дадете повече от половин час, за да се подготвя :slug:





Аз не ползвам скайп, та затва май ше комуникираме тук. Вчера се попребих малко на влизането в Бистрица (има едно гьолче на десния завой), та по мои сметки около две седмици нема да мога да карам. Предлагам, да се уговорим за некво каране и да чакаме да се пооправа. Тамън и другите от отбора ше си дойдат от морето и ше направим некво 40-50км опознавателно каране. Тва е, засега. Чакам реакция! :^:


На мен ми се струва малко тромавичко тук да се разбираме (нямам навика да влизам във форума всеки ден) може да пробваме по мейл - [email protected]
За опознавателно каране - аз съм напълно ОК - като че ли зависи в коя посока навън от София излизате обикновено. Аз живея в Драгалевци, та за мен е ясно. Ако има други идеи и не ми се кара през града, обикновено отивам с колата донякъде. Абе накратко - където кажете. Колкото по-малко коли се движат в района, толкова по-добре.
todor todorov
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Вто Авг 01, 2006 8:31 pm

Re: Здрасти!

Мнениеот DstupidBastarD » Сря Юли 25, 2007 9:32 pm

todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа:
DstupidBastarD написа:
todor todorov написа::beer:
Здравейте. Интересна тема - отдавна ми е любопитно дали мога да намеря някой, който има желание да кара малко по-дълго (>100 км) и малко по-стръмно (>2500 м качване) за един ден. Как стоят нещата в този клуб - взимате ли аматьори, които имат желание да изкарат 5-6 часа на седло?
:spin:



Ние сме трима и караме около един път на две седмици 150-200км, като задължително има към 1000метра баир. Отделно, правим поне два пъти седмично Бистрица, Железница и т.н. Днес, след половин час ше караме към Арабаконак. Ако имаш интерес, пиши тук, ше се разберем за некво разузнавателно каране. :idea:


имам интерес.
сега за разбирането - в скайп мога да бъда намерен като bestbrobatko. май така най-лесно и бързо ще стане. само се надявам да ми дадете повече от половин час, за да се подготвя :slug:





Аз не ползвам скайп, та затва май ше комуникираме тук. Вчера се попребих малко на влизането в Бистрица (има едно гьолче на десния завой), та по мои сметки около две седмици нема да мога да карам. Предлагам, да се уговорим за некво каране и да чакаме да се пооправа. Тамън и другите от отбора ше си дойдат от морето и ше направим некво 40-50км опознавателно каране. Тва е, засега. Чакам реакция! :^:


На мен ми се струва малко тромавичко тук да се разбираме (нямам навика да влизам във форума всеки ден) може да пробваме по мейл - [email protected]
За опознавателно каране - аз съм напълно ОК - като че ли зависи в коя посока навън от София излизате обикновено. Аз живея в Драгалевци, та за мен е ясно. Ако има други идеи и не ми се кара през града, обикновено отивам с колата донякъде. Абе накратко - където кажете. Колкото по-малко коли се движат в района, толкова по-добре.





Еми, обикновено караме в твоя район - Симеоново, Бистрица, Железница, Ярема (Плана), но като излизаме от София, го правим по-често в източна посока (от Дружба и Младост сме, а Граш се съобразява с по-дъртите). Ако ползаваш кю, номера ми е 407 635 296. Права уговорката, че поне още седмица нема да мога да карам, че се попребих малко последния път. :bawling:
Аватар
DstupidBastarD
 
Мнения: 2397
Рейтинг: 1932
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 8:49 pm
Местоположение: Location

Предишна

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 108 госта