събирам мнения за електро проект HD:)

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

събирам мнения за електро проект HD:)

Мнениеот istinata333 » Чет Юли 05, 2012 11:03 pm

Здравейте колеги :). Не бях карал колело към 15 години, но преди 2 седмици реших да си направя колело на ток и сега съм влюбен в това произведение :). Дълги години карах пистови мотори, като последния се водеше най бърз от класа си (600 кубикови) ,но смело мога да заявя ,че това колело е по забавно и надминава удоволствието от мотора :).. еее разбира се ,че мотора ускоряваше много по бързо и 290 ги вдигах като на шега ,но няма място за сравнение :). Прекрасно е да се движиш почти безплатно (20-30 стотинки на 100км) да си безшумен и с колело да изпреварваш сериозните МПС-та по пътя :)(с необходимата сериозна отговорна разумност и опит).. Колелото което използвах бе всъщност на майка ми и е леко дамско някак или по скоро е малко като размери за мен.. иначе е внесено от УСА, MONGOOSE е марката.. доста здравичко изглежда, но след като се качих на една железна антика на един приятел разбрах колко по удобно може да бъде едно колело, главно заради дължината на рамката.Доста неща смених по колелото ( двойни капли,спирачки, предна вилка уж висок клас(95лв) но не и знам хода.. чак сега разбрах,че той бил важен хахаха аматьор съм голям :)... Тъй като си живея високо в планината ..сред дивото.. където няма асфалт..и сега открих че с това колело мога да си се качвам и на 2000 метра та реших да си направя истински здраво колело :)...това ще бъде главното ми превозно средство.. дори когато слизам в населените места...та за целта ще ми е нужна доста здрава рамка и лека разбира се :)... и широки гуми.. както и много здрави спици и капли :).. замислям се дали да не използвам някакви капли от мотор които ще станат на колело.. спиците ако трябва ще ги модефицирам за да станат.. важно е всичко да е много здраво за DH понеже и екстрите по колелото ще са още 30 кг( 10кг батерия, 8кг преден мотор,8 заден, 4кг екстри...) аз съм 60 кг :) . дефакто обща допълнителна тежест ще бъде 90кг заедно с мен като 16 кг ще са в центъра на джантите тъй като там са моторите , а останалите килограми ще са внимателно разпределени, възможно най ниско и централно. Ако случайно имате идеи по този проект моля споделете ги :)... ако някой продава изгодно DH колело което мога да използвам, определено ми трябва професионален клас или пък да ме посъветвате какво колело/рамка/ ще ми свършат работа. По принцип съм доста разумен купувач и разумните цени са тези които ми дърпат окото :), не ме притеснява ,че е втора употреба.... до момента съм дал над 2000лв и то при положение ,че от китай директно си внасям нещата... батерията само е 900лв ( в Б-я е към 1500 ,48v 20A lipo4).Звучи неразумно висока сума ,но повярвайте ми ивестицията определено си заслужава.. на батерията и дават 1200 заряда живо.. всеки заряд издържа до 70км по прав път и 40-50 по планински нанагорнища :) дефакто батерията има към 50 000км живот.. за моторчетата няма да говоря понеже те са все едно вечни :)... разбиращите знаят за какво иде реч :). В момента с колелото вдигам 60км/ч и то доста бързо ги вдига..(ускорява по бързо от коли,скутери..) но мисля да пипна електрониката и да вдигна малко това ограничение до към 80-90.. мисля че допустимите граници са 115км но това е неразумна скорост :)) не,че 60 или 80 е много разумно , но нали все пак трябва да има адреналин :)).. Благодаря за отделеното време :)
istinata333
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юли 05, 2012 8:45 am

Re: събирам мнения за електро проект HD:)

Мнениеот subritual » Чет Юли 05, 2012 11:14 pm

Браво колега,това което си написал звучи като една голяма шега,но съм склонен да повярвам.Трябва да знаеш, че едно е асфалт,друго са пътеки и всичко различно от асфалта.С това тегло е по-разумно да си намериш екип от инженери, с които да почовъркате по-сериозно.
Успех!
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: събирам мнения за електро проект HD:)

Мнениеот APD » Пет Юли 06, 2012 11:48 am

Хаха, 90 кила ... Дай преговори пак колко ще е теглото на батерии + електродвигател + рамка. Грубо сметнатно раздели твоите 90кг на 2. Провери и цените, батериите не струват толкова, доста по-евтини са LiPoFe-тата ;) Само контролера ще те натовари малко финансово.
Иначе за сериозност - мога да ти дам рамка за целта, но пари имаш ли?
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: събирам мнения за електро проект HD:)

Мнениеот istinata333 » Вто Юли 10, 2012 10:25 pm

:)))) явно не съм се изразил правилно или съм останал грешно разбран :)) Ами колега аз всичко вече го има.. в смисъл..колелото батрията лифепо4 20A 48V контролерите двигателите.. колелото в момента е към 100кг заедно с мен.. но тога колело е супер тежко.. в смисъл рамката е тежка :)) с по хубавата рамка ще падна на 90кг :).. всичко съм го мерил.. вече навъртях и доста километри.. по планински пътечки особено :).. както казах живея високо в планината.. качвам се с колелото над 2000метра където асфалт и пътища дори не се вижда :)).. Но за всеки случай желая да сложа по сериозна рамка :).. Ще се радвам ако ми предложиш какво имаш.. пък аз ще преценя дали имам парички за това което продаваш :).. Може би всичко звучи шантаво понеже е ново и различно, но за мен всичко е реалност тъй като вече го карам от известно време :).. Екипа от инжинери е вътре в мен :) , но винаги приемам разбира се и други съвети :) Благодаря ви за отделеното време :)
istinata333
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Чет Юли 05, 2012 8:45 am

Re: събирам мнения за електро проект HD:)

Мнениеот rodopi_biker » Пон Авг 27, 2012 11:36 pm

Интересно ми е как изглежда това "чудовище". Ако можеш постни малко снимки.
Иначе евала за това което си сглобил :bowdown: И на мен от известно време ми се въртят някви идеи за електрически вилосипеди с разни подобрения и по-гляма мощност .. но като сглобя нещо ще споделя :D
Аватар
rodopi_biker
 
Мнения: 216
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2011 2:21 pm
Местоположение: Пловдив / София


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 115 госта