Шосейно колоездене

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Шосейно колоездене

Мнениеот weekendwarrior » Вто Дек 06, 2005 5:08 pm

Здравейте. Преди една година пробвах за пръв път шосейно колело. Толкова ми хареса че от тогава почти не съм карал MTB. Тук не виждам нищо за другия вид колела. Харесват ли ви? Карате ли? Има ли форум тук или в друг български саит? Интрересува ме по-специално качеството на българските модели.

Благодаря и извинявайте ако темата не е за тук.
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот layne » Вто Дек 06, 2005 5:12 pm

Темата е за тук.И аз съм много голям почитател на този спорт,но все не ми остават пари да си купя подходящо колело,защото планинското колоездене е на 1во място;).Дано по натам имам възможност.
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Дек 06, 2005 5:20 pm

weekendwarrior, докато някои се чудят дали темата е за тука, дали е хубаво или не е, дали това, дали онова... други просто правят [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10366]така[/url].
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот F1-MAN » Вто Дек 06, 2005 10:33 pm

Преди време мислех, че е скучно, ама сега бих карал. Много се радвам на асвалтови спускания с хубави завои:). Ама първо да сглобя ХС колелото, пък след време...:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот weekendwarrior » Чет Дек 08, 2005 10:13 am

Радвам се че не виждам антагонизъм или пренебрежение. От друга страна само един шосеен колоездач в целия форум ...
Ако има нещо за което да съжалявам в спортната си "кариера", е че нямаше кой да ми каже да пробвам по-рано.
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот kagami » Чет Дек 08, 2005 11:44 am

[quote="weekendwarrior"]

...Ако има нещо за което да съжалявам в спортната си "кариера", е че нямаше кой да ми каже да пробвам по-рано.
[/quote]


Стига бе! Ти би ли слушал ако някой ти [b]каже да пробваш[/b] нещо :?:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 08, 2005 12:22 pm

[quote="weekendwarrior"]

От друга страна само един шосеен колоездач в целия форум ...
[/quote]


Хе, тва е "[b]MTB[/b]-BG" все пак... Нищо че прави впечатление по-скоро на "[b]DH/FR[/b]-BG"... :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот weekendwarrior » Чет Дек 08, 2005 2:15 pm

Did, благодаря за линка. Нямаше да го намеря сам.

Kagami, да, бих пробвал. Обикновено имаме проблеми да [b]не[/b] пробваме нещо.

TOYAGA, жалко че името изключва базата (според някои) на нашиа спорт. Надявам се че това няма да е проблем в бъдеще да се появи съответния форум. Не че "ДРУГИ" ми пречи нещо. Повечето ми познати колоездачи карат и двата вида, логично е и online да са заедно.
А, хубав избор на рамка. Не съм я виждал никога на живо. И моята е хубава, ама не може и да се сравниава с титанова на moots, разбира се.
[img]http://img.photobucket.com/albums/v664/dobrin/k.jpg[/img]
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 08, 2005 5:30 pm

[quote="weekendwarrior"]

TOYAGA, жалко че името изключва базата (според някои) на нашиа спорт.
[/quote]


Съгласен съм, ако под "база" имаш предвид "базата" на физическата подготовка... Не знам кой е "вашиа" спорт

[quote]А, хубав избор на рамка.[/quote]


А, благодаря за високата оценка.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот weekendwarrior » Чет Дек 08, 2005 6:39 pm

Нашия (съжалявам за правописните грешки - още се боря с "На кирилица") спорт - колоезденето имах предвид. Или смяташ че нямат нищо общо двете разновидности?
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 08, 2005 7:00 pm

[quote="weekendwarrior"]
Или смяташ че нямат нищо общо двете разновидности?
[/quote]


Имат, имат! Как да нямат!?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот chrome » Пет Дек 09, 2005 12:16 am

[quote="weekendwarrior"]

Здравейте. Преди една година пробвах за пръв път шосейно колело. Толкова ми хареса че от тогава почти не съм карал MTB. Тук не виждам нищо за другия вид колела. Харесват ли ви? Карате ли? Има ли форум тук или в друг български саит? Интрересува ме по-специално качеството на българските модели.

Благодаря и извинявайте ако темата не е за тук.

[/quote]


какво по-точно разбираш под "качество на бг моделите"?
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот weekendwarrior » Пон Дек 12, 2005 2:53 pm

[quote="chrome"]
какво по-точно разбираш под "качество на бг моделите"?
[/quote]

А сега де!
Ще започна от далеч. Когато искам да си купя нещо свързано с колелото, го избирам повлиян от препоръка или реклама в списание. Тогава отивам на места като www.roadbikereview.com и чета мнения на хора които са пробвали съответната част, дреха, гума и т.н. Гледам предимно негативните отзиви. Мненията на редовните членове на съответния форум очевидно тежат повече от случайни еднократни постери. Когато се отнася за рамка (оборудването е еднакво навсякъде) със сигурност няма да направя покупка или да дам препоръка, базирайки се само на рекламите в официалния сайт. Когато се отнася за български колела, ми се струва че тук е най-подходящото място да попитам. Какво "точно" ме интересува? Ами дали например рамката няма да се разпадне под мене в някоя дупка. Все пак не съм типичния 65-70 кг. колоездач - 82 кг съм. Колко директно се предава силата от педалите, колко еластична или твърда в различните посоки е, колко добре попива вибрациите са все неща, които ме интересуват, въпреки че не съм толкова опитен че да направя разлика между две подобни - още нямам и 7000 км на пътя. Във всеки случай, дори да ми кажете нещо, което не съм имал предвид, ще ви бъда благодарен.
weekendwarrior
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 4:06 pm

Мнениеот Peacemaker » Пон Дек 19, 2005 5:56 pm

[quote="layne"]

Темата е за тук.И аз съм много голям почитател на този спорт,но все не ми остават пари да си купя подходящо колело,защото планинското колоездене е на 1во място;).Дано по натам имам възможност.
[/quote]
Май повечето сме така.Обожавам шосейното колоездене,но карам MTB.Веднъж имах възможност да карам един истински професионален бегач Bianchi и не мога да го забравя!Ускорение,ход,лекота-просто незабравимо!За дълъг път по шосе-шосейният бегач е колелото!Ама нашите родни пътища не са много подходящи за бегач...дупки,дупки...Бегач карай в Европа.Освен това в град като София е опасно-трамвайни линии,павета,пак дупки...а като завали ставаш направо кънкьор,освен че се цапаш-падането ти е почти сигурно,особено на жълтите павета...А и гумите на бегача...често се пукат!Така че,човек се замисля преди да си купи бегач-обикновено изборът пада върху МТВ.Аз лично не съм се отказал от идеята да си взема спортен бегач и да го карам в ясно слънчево време.:D:beer:
Vladimir Visotski said:"Нет Вьiхода-есть Вход, но не Тот!"
Make Peace, not War!
Аватар
Peacemaker
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 5:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пон Дек 19, 2005 7:40 pm

[quote="Peacemaker"]
Освен това в град като София е опасно-трамвайни линии,павета,...А и гумите на бегача...често се пукат!
[/quote]


Ахъх... що?.... в други градове... павета... и линии... няма ли?... Гумите... не се пукат често!
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Вто Дек 20, 2005 9:23 am

Ами не се пукат, я сложи отзад един Continental Survival 1.9 ProTection Supersonic и ще видиш... :rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот chrome » Сря Дек 21, 2005 12:30 am

[quote="weekendwarrior"]

[quote="chrome"]
какво по-точно разбираш под "качество на бг моделите"?
[/quote]

А сега де!
Ще започна от далеч. Когато искам да си купя нещо свързано с колелото, го избирам повлиян от препоръка или реклама в списание. Тогава отивам на места като www.roadbikereview.com и чета мнения на хора които са пробвали съответната част, дреха, гума и т.н. Гледам предимно негативните отзиви. Мненията на редовните членове на съответния форум очевидно тежат повече от случайни еднократни постери. Когато се отнася за рамка (оборудването е еднакво навсякъде) със сигурност няма да направя покупка или да дам препоръка, базирайки се само на рекламите в официалния сайт. Когато се отнася за български колела, ми се струва че тук е най-подходящото място да попитам. Какво "точно" ме интересува? Ами дали например рамката няма да се разпадне под мене в някоя дупка. Все пак не съм типичния 65-70 кг. колоездач - 82 кг съм. Колко директно се предава силата от педалите, колко еластична или твърда в различните посоки е, колко добре попива вибрациите са все неща, които ме интересуват, въпреки че не съм толкова опитен че да направя разлика между две подобни - още нямам и 7000 км на пътя. Във всеки случай, дори да ми кажете нещо, което не съм имал предвид, ще ви бъда благодарен.
[/quote]


Хммм, ревюта, директно, еластично, вибрации, опит, 7000км, бг модели.

Относно бг моделите за момента единствено такива се предлагат под марката ДРАГ, като качество са прилични, състезателната рамка я карат два БГ отбора, аз лично съм я пробвал за кратко, прилична е, лека,
ТЪНКОСТЕННА, и т.н.

Относно шосейното колоездене, ако поне някой от следните неща ти говорят нещо си ок, "Пробега", "Обиколката", "Витоша", "100км. отборно", "едночасово", "campagnolo e...", Копи,
Канибала, Стахановист, "църквата за мен е идеал", Мигел, "boneshaker", i t.n., Могат да се
добавят още, но маи ми се доспа...
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Дек 21, 2005 12:46 am

[quote]... състезателната рамка я карат два БГ отбора...[/quote]


Хммм... чувам, че единият вече купува от Канибала... :santa2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот layne » Сря Дек 21, 2005 11:25 am

И Крос имат 1 щосейка.
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Чет Дек 22, 2005 12:44 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]... състезателната рамка я карат два БГ отбора...[/quote]


Хммм... чувам, че единият вече купува от Канибала... :santa2:
[/quote]


Напълно възможно след като му бяха домакини, и след като имат и необходимите финанси, другото любопитно е че друг тийм ще кара колела с марката на друга БГ фирма, която в последно време демонстрира сериозни намерения в областа на колоезденето изобщо :8D:
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Дек 22, 2005 12:56 am

Конкуренцията е полезно нещо. :santa2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Peacemaker » Пет Дек 23, 2005 11:51 am

[quote="bikerider"]

Ами не се пукат, я сложи отзад един Continental Survival 1.9 ProTection Supersonic и ще видиш... :rofl::rofl::rofl:
[/quote]
Там съм обяснил,че е грешка.:I
Vladimir Visotski said:"Нет Вьiхода-есть Вход, но не Тот!"
Make Peace, not War!
Аватар
Peacemaker
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 5:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Peacemaker » Пет Дек 23, 2005 12:01 pm

[quote="hlebarka"]

[quote="Peacemaker"]
Освен това в град като София е опасно-трамвайни линии,павета,...А и гумите на бегача...често се пукат!
[/quote]


Ахъх... що?.... в други градове... павета... и линии... няма ли?... Гумите... не се пукат често!




[/quote]
Гумите се пукат доста често!Имам приятели от професионален колоездачен клуб-шосейно колоездене.Говорили сме много пъти за това.Няма ден,в който поне 2-3-ма от отбора да не спукат гуми,особено през лятото.Хората карат,а не като нас.Тренировките надхвърлят 200 км дневно.Карат и през зимата.Така,че съм си прав!:D:santa2:
Vladimir Visotski said:"Нет Вьiхода-есть Вход, но не Тот!"
Make Peace, not War!
Аватар
Peacemaker
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 11, 2005 5:16 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пет Дек 23, 2005 12:59 pm

[quote="Peacemaker"]

[quote="hlebarka"]

[quote="Peacemaker"]
Освен това в град като София е опасно-трамвайни линии,павета,...А и гумите на бегача...често се пукат!
[/quote]


Ахъх... що?.... в други градове... павета... и линии... няма ли?... Гумите... не се пукат често!




[/quote]
Гумите се пукат доста често!Имам приятели от професионален колоездачен клуб-шосейно колоездене.Говорили сме много пъти за това.Няма ден,в който поне 2-3-ма от отбора да не спукат гуми,особено през лятото.Хората карат,а не като нас.Тренировките надхвърлят 200 км дневно.Карат и през зимата.Така,че съм си прав!:D:santa2:
[/quote]

Кажи на приятелите да карат с по-качествени гуми и да гледат къде карат.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Дек 23, 2005 1:40 pm

Ужас! Няма ли на света нещо дето да се сипва вътре и да запушва тия пусти дупки???? :dunce:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пон Яну 30, 2006 10:55 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote]... състезателната рамка я карат два БГ отбора...[/quote]


Хммм... чувам, че единият вече купува от Канибала... :santa2:
[/quote]
А да си чувал за комисионни? :)

Ще ме извинявате за рекламата, обаче не мога в момента да намеря оригиналната снимка :dunno:

[img]data/tailor/2006130145328_eddi.jpg [/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот TOYAGA » Пон Яну 30, 2006 11:03 pm

[quote]А да си чувал за комисионни?[/quote]


Майтапиш ли се? :lolup::lolup::lolup:

А у България слуховете са верни...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Вто Яну 31, 2006 7:54 am

Още слухове..-http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=biking&Number=1945108140&page=0&view=collapsed&sb=5:bowdown:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот chrome » Вто Яну 31, 2006 10:44 pm

[quote="klmn"]

Още слухове..-http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=biking&Number=1945108140&page=0&view=collapsed&sb=5:bowdown:
[/quote]


Е сега какво ни показа? по думите на тоя спокойно мога да го нарека поредният "разбирач" на колоезденето като спорт и бизнес в глобален аспект, ха ха ха!
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот perfor » Вто Фев 07, 2006 3:29 pm

[color=beige][size=67]Hora 6oseinoto karane e ubiez!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Predi da si v3ema Drag-a karax edno staro Peugeot,staro kolkoto ba6ta mi.3a 5 godini ne s1m imal po-dobri i3jivqvaniq ot tiq s taq baraka,taka 4e a3 s1m slino 3a 6oseto.Karaite 3dravo i po mnogo!!!
:spiny::spiny::spiny::spiny::spiny::spiny:
Adios muchacos!:banana::banana::banana::banana:
and ress in Peace!Amin!:angel2::angel::angel2::angel:[/size][/color]
Ich trinke um meine Probleme zu ertrinken, aber diese Bastarde koennen schwimmen!
Аватар
perfor
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта