Моля за помощ при избор на велосипед

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Моля за помощ при избор на велосипед

Мнениеот Feranor » Пон Апр 21, 2014 9:56 am

Здравейте,
Търся велосипед за приятелката ми (1.60м, 50кг). Ще се кара най-вече по софийските улици/паркове, шведските улици/велоалеи и евентуално пътечките на Борисовата градина (например от двете страни на Яворов) и леки горски пътечки без сериозни спускания и изкачвания. Аз (1.78м, 70кг) имам Drag Hacker на 5-6 години (не е каран много) и идеята ми е да можем да караме по едни и същи места.

Засега съм харесал Drag Caprice, Drag ZX1, Drag Hacker. Дамската рамка не е задължителна, границата е 350лв, защото ще трябва да се купуват допълнителни аксесоари (освен при Caprice).

Ще съм благодарен за коментари на предложените велосипеди, но и на други, които влизат в бюджета.
Аватар
Feranor
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 9:33 pm

Re: Моля за помощ при избор на велосипед

Мнениеот CartoonFox » Пон Апр 21, 2014 1:09 pm

Трябва ли да е нов, или може и втора ръка? :)
What does the Fox say?
Аватар
CartoonFox
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Съб Апр 05, 2014 9:48 pm

Re: Моля за помощ при избор на велосипед

Мнениеот unsigner » Пон Апр 21, 2014 10:16 pm

Аз много харесвам това:

http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gradski-hibridni/8877--drag-grand-canyon-daily-lady-2013.html

400 лв е, но ако хванеш някоя промоция, ще се доближи до зададената граница.
unsigner
 
Мнения: 279
Рейтинг: 1667
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 7:09 pm

Re: Моля за помощ при избор на велосипед

Мнениеот Feranor » Вто Апр 22, 2014 6:36 am

Предпочитам да е ново, защото не разбирам много, а този велосипед ще трябва да издържи през зимата в Швеция и не ми се рискува.

Grand Canyon-а изглежда добре, но остава като вариант само ако има намаление наистина.
Аватар
Feranor
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 9:33 pm

Re: Моля за помощ при избор на велосипед

Мнениеот Feranor » Съб Апр 26, 2014 11:53 pm

Май ще вземем Drag Caprice и ще го щадим повече.
Може ли само да ми кажете дали трябва когато го купим да искаме да смазват/преглеждат някои компоненти или директно ще е готово за каране?
Аватар
Feranor
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 9:33 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта