Вело алей в София

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Вело алей в София

Мнениеот zax983 » Пон Авг 29, 2011 5:00 pm

Така наречените велоалеи в София състоящи се от малко боя върху тротоара, като тази измишльотина покрай НДК, смятам да не се броят :]

Освен нея съм виждал само още една покрай някаква трамвайна линия, която май също е сравнително нова, но лично на мен ми е неодобна пък и много рядко имам път на там. Който е по компетентен може да каже коя е и дали има други. Също как да изгоним пешеходците от там... Даже мисля че за капак беше пресечена от бордюри, но както и да е...

По важното е че се правят и нови: Гледам Ломско шосе е отворено и има доста културно направена вело алея по цялата му дължина, като даже е адекватно отделена от останалото платно, чак и светофар с колелце има :]

Разбира се дори и там наглите пешеходци са проблем, въпреки достатъчно големите тротоари и на всичкото отгоре няма и една кола спряла на тях и те пак вървят само по велоалеята...

Силно се надявам в близкото бъдеще поне големите булеварди, всички да се сдобият с такива алеи :agree:
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Вело алей в София

Мнениеот Ozzie » Пон Авг 29, 2011 8:55 pm

Смисълът от тази тема е?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вело алей в София

Мнениеот hitar_potter » Пон Авг 29, 2011 9:03 pm

zax и смисъл?
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Вело алеи в София

Мнениеот zax983 » Пон Авг 29, 2011 9:52 pm

Ех, все забравям че когато IQ-то ти е над средното, често хората просто не разбират какво им говориш... Така да е, ще обяснявам очевАдното: Целта на темата е да се знае че най-после има читава вело алея, вярно само една е за сега, но все е някакво начало. Не знам за вас, но аз смятам това за изключително важно събитие.

Само не знам дали е случайно или на хората от които зависи това им е дошъл малко акъл, та след всеки следващ ремонт да се появява нова алея. Искам да поздравя тези хора и да им благодаря за добре свършената работа и в същото време да зарадвам всички на които не им се кара в опасност от дупки и автомобили, остава само да се забрани на пешеходци да я ползват!

П.П. Един ден може и мтб манияците да зарадва, като всеки ще е на макс 5 мин. от някоя алея и от там само по алеи до планината, без да му се пречкат автомобили и пешеходци, зле ли ще ви е тогава? Айде дупките на вас може и да не ви пречат, но останалото мисля е общ проблем?

С две думи никой ли не се кефи че има нова вело алея, ако не греша първата добре направена?! Никой ли не съм зарадвал с новината, ако е така, не я заслужавате :]
Аватар
zax983
 
Мнения: 280
Рейтинг: 971
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 8:51 am

Re: Вело алеи в София

Мнениеот Ozzie » Пон Авг 29, 2011 9:58 pm

zax983 написа:Целта на темата е да се знае че най-после има читава вело алея, вярно само една е за сега, но все е някакво начало.

знае се
дискутирано е
и за тази по "Ломско" и за тези в "Младост", виж в "Общ"

Никой ли не съм зарадвал с новината

Да беше новина, ама не е.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта