Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот piksun » Вто Авг 02, 2011 2:07 pm

Здравейте може ли някой да ми обясни каква е разликата между тези модела велосипеди
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-sho ... -2011.html
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-sho ... rmilo.html
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-sho ... al-dw.html
http://screambikes.eu/bg/velosipedi-sho ... -2300.html
Аз не разбирам много от велосипеди но гледам че на модела с право кормило зъбните предавки са най добри 52 зъба са на голямата плоча и 12 на малката докато другите са 50 на 12 килограмите са едни и същи.Тези зъбни предавки не са ли важни за скороста.Искам да си купя шосеен велосипед за събота и неделя за по дълги преходи
piksun
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 12:52 pm

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот wawel » Сря Авг 03, 2011 5:11 am

Най-важната разлика, която видях е, че дължината на курбела на първите 2 е 175 мм, а на другите 170 мм!!!!!!
Ти колко си висок? Стандарта при кубрелите е 170 мм. Ако не си с мнооого дълъг крак ще имаш проблеми с колената при дължина 172.5 дори.
Иначе - монтажи нисък клас. Стават да се научиш да караш на тях, но нищо повече. Удоволствие и скорост няма да ти дадат. Първо си избери дължина на курбел и размер на рамка. Има много книжки как се прави това. Най-добре отиди във веломагазин. Там би трябвало да ти продадат точния размер. Но, все пак си го уточни предварително. Че има много търговци дето само продават, без да се интересуват колко ще ти пасне.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот Шлек_народен » Сря Авг 03, 2011 8:53 pm

wawel написа:....Стандарта при кубрелите е 170 мм.

Сериозно? И кой точно стандарт? ISO, DIN ....
На въпроса - ако ще го караш само събота или неделя , нема значение кое.Харесай си на цвят и джоб :)За размера - разбира се твоя!Тука не прави компромиси!
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот wawel » Сря Авг 03, 2011 9:15 pm

Да взема да ти обясня,а?
Ако имаш къси и не мускулести крачета, а си купиш курбели 175 мм, рамото на въртене клати ставата отвъд долна мъртва точка. И можеш да кажеш сбогом на ставата бързо. Почва с болки, все пак и може да се разминеш само със проблеми с колената. Ей, затова се правят измервания по формули за дължината на кубрела, спрямо дължината на крака, което се казва стандарт. Ако попадаш между два размера /произвеждат се от 165 мм до 180 мм/ се взима по късия курбел. Именно заради евентуалните проблеми в ставите. Може и БДС да му викаш. Може и да ти постна някои начини за измерване. Има ги навсякъде из нета. Повечето хора попадат в диапазона 170 - 175 мм, където има само още един размер: 172.5 мм. А най-масовите са естествено, 170 мм.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот Шлек_народен » Сря Авг 03, 2011 9:27 pm

wawel написа:Да взема да ти обясня,а?

Ми давай като си почнал :) Явно си пълен със информация!Може да ми кажеш как точно се вписват във твоя стандарт Анди Шлек или Контадор...Или що още не съм си скапал колената, като карам и 170мм, и 172.5мм, че и 175мм? Може би щото не съм знаел за мъртвата точка.... :))
По разните оразмерявания съм за 172.5мм курбели - поне тва да ти спестя да ми обясняваш :))
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот wawel » Сря Авг 03, 2011 9:40 pm

Шлек и Контадор са направили много пари от колоездене.
Няма да ги мислим тях. За някое хлапе дето гледа по тв-то и е без опит ме е повече грижа. Ама като му сдъвкаш всичко и го получи наготово не го цени особено. Пита между тези четири колелета и му казвам за очевидните разлики. Оттам нататък си е той.
wawel
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1245
Регистриран на: Вто Ное 20, 2007 10:19 am

Re: Въпрос за няколко модела шосейни велосипеди

Мнениеот TITAN » Чет Авг 04, 2011 10:56 pm

wawel написа:Най-важната разлика, която видях е, че дължината на курбела на първите 2 е 175 мм, а на другите 170 мм!!!!!!
Ти колко си висок? Стандарта при кубрелите е 170 мм. Ако не си с мнооого дълъг крак ще имаш проблеми с колената при дължина 172.5 дори.
Иначе - монтажи нисък клас. Стават да се научиш да караш на тях, но нищо повече. Удоволствие и скорост няма да ти дадат. Първо си избери дължина на курбел и размер на рамка. Има много книжки как се прави това. Най-добре отиди във веломагазин. Там би трябвало да ти продадат точния размер. Но, все пак си го уточни предварително. Че има много търговци дето само продават, без да се интересуват колко ще ти пасне.

Като Емо от Пловдив. фирма "Диала"
TITAN
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 11:00 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта