Canyon Ultimate vs Endurace

Този форум е за обмен на информация, свързана с всички видове колоездене извън планинското и велосипеди, различни от маунтин байк - шосейни, пистови, градски, туристически, и т.н., и т.н. Той обаче не е предвиден за обсъждане на най-евтините масови велосипеди, предлагани в изобилие в България! Моля, не занимавайте аудиторията излишно с тях!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 900 / 900 / 10

Canyon Ultimate vs Endurace

Мнениеот kikoоо » Чет Сеп 24, 2015 1:42 pm

Здравейте, приятели. Имам нужда от помощ с избора на шосеен велосипед. Карам МТВ вече от няколко години и вече реших да си взема шосеен велосипед, много ми хареса карането по шосе с моят RAM HT2 29. Чувствам, че мога да карам още по бързо, но велосипеда не ми го позволява. Много ми допаднаха велосипедите на CANYON, но ми е трудно да избера между моделите ULTIMATE и ENDURACE. Има ли някой, който е запознат с геометрията на двата и да ме посъветва кой от двата да избера. Като се има предвид, че никога не съм се качвал на шосейка, но ми харесва да карам бързо и на дълги разтояния. Така че въпросът ми е : ENDURACE много по удобно ли е от ULTIMATE, и Ultimate много по бързо ли е от ENDURACE.Честно казано не мисля да се състезавам, но пък ми се иска да карам колело което е бързо. С други думи, не съм много сигурен какво искам :) и коя от двете геометрии да избера. Благодаря за помоща.
kikoоо
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 4:12 pm

Re: Canyon Ultimate vs Endurace

Мнениеот dob111 » Чет Сеп 24, 2015 2:27 pm

Състонието на пътищата в България веднага трябва да даде крачка предимство на велосипед с по комфортната возия.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Canyon Ultimate vs Endurace

Мнениеот donpeev » Чет Сеп 24, 2015 6:03 pm

Разлика почти няма. Просто е друг модел рамка. Аз и ти няма да направим разлика от двата модела. Вървене и возия също почти няма разлика. Става въпрос за някакви милиметри в геометрията и вече различни нива на оборудване. Просто е по-висок клас. Съветът ми е да се вземе Ендуранс карбон със 105 монтаж (мисля че беше 1300Е) всичко над това е излишно. Пък ако имате пари за трошене вземете карбон с монтаж campagnolo chorus (2100-2200Е).
Друго ме притеснява мен.. от МТБ като се качиш на шосейка няма да ти хареса, аааама въобще. Аз карам и двете и да ти кажа всяка една неравност, всяка дупчица, всяка пукнатина на асфалта се усеща със задника и ръцете ти. Ноо като врътнеш два пъти и видиш 40-50км/ч и лекотата с която се движиш, просто няма да ти се качва на байк. Ще трябва да си вземеш педали-автомати, шпайкове и клинчета с памперс и екипи. И ако все още имаш желание и мерак ще те приветствам, защото Кениън е страхотна марка и за тези цени няма алтернатива. И докато при МТБ-то има противоречия за карбон или алуминиум, то при шосето няма - задължително карбон. Просто возията е много остра, а карбонът абсорбира вибрациите много добре. Отделно е много по здрав и лек.
Любовта на хората прави един отбор голям!
Аватар
donpeev
 
Мнения: 166
Рейтинг: 1234
Регистриран на: Чет Апр 30, 2015 2:51 pm

Re: Canyon Ultimate vs Endurace

Мнениеот kikoоо » Съб Сеп 26, 2015 3:04 pm

Благодаря за отговора! Мисля, че вече съм се насочил към Ultimate. Смятам да заложа на по-добрата рамка, а по-нататък когато имам възможност да ъпгрейдвам, като започна първо с каплите. Това което ме кара д си мился, че ULTIMATE е по-добрата е: първо; Endurace с ultegra струва само със сто евро повече от Ultimate със shimano 105, и второ, че рамките ultimate се продават по отделно, а endurace не. Пък и не ми се дават 1700 евро за нещо което скоро мисля да сменям, така че ultimate ще бъде, с shimano 105. А колкото до екипа, вече го имам, остана само велосипеда.
kikoоо
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 4:12 pm


Назад към Други видове колоездене

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron