Имате ли нужда от велоалеи в София?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Имате ли нужда от велоалеи в София?

Да
156
56%
Не
21
7%
Боли ме фара
104
37%
 
Общо гласове : 281

Мнениеот rarekin » Сря Фев 06, 2008 11:03 pm

Alpina написа:
rarekin написа: Е те такова чудо като задължителни паркинги за служителите аз мисля, че не съм виждал или чувал да има някъде по света. В Щатите част от компаниите посочват като част от привилегиите на дадена работна позиция гарантирано паркомясто ама пък чак задължителни :dunno: В Европа положението е сходно но правителствата имат доста по-силна регулативна позиция що се отнася до мерките за борба с проблемите на трафика/паркирането. Между другото паркингите специално в Щатите са почти изцяло частна инициатива, с изключение на специални зони като летища, технологични паркове и експериментални проекти, които по правило се инициират и/или съфинансират от щатските/федерални власти. Та кой трябва да реши проблема с паркингите е отделен проблем. Аман от МОЛ-ове!


:rofl: :rofl: :rofl: Извинявай, но е задължително да има паркинг поне на 2 нива. Не съм ходил в любимите ви щати, но там предполагам предилегията е за по-удобно парко място ;) ако не се лъжа. Плюс това там не отиваш с кола на работа, защото има много по-евтина и удобна алтернатива, както е и в Европа...

Какво против моловете имаш? Аз пък се кефя да отида там:
Най-малкото защото не мисля къде ще паркирам. Даже сега се връщам от един, 4 часа паркинг, без да съм дал стотинка, а в центъра за час ми взимат 3лв, понеже не съм достатъчно нагъл да си паркирам колата на тротоара. За мен това е страхотно място, където не си губя времето в обикаляне, за да намеря, нещо което ми харесва. Поне не са направили като останалите административни/обществени/... сгради, които имат паркинг само за служителите си и ги даржът затворени, а в някои случаи и ги позлват за търговки площи. Сигурно имаш нещо против и хипермаркетите, макар, че там може да отидеш един път в седмицата, дори на две, да напазаруваш както си трябва и да не мислиш през нея за друго, освен за пресен хляб. Преди година почнах да практикувам този метод на пазар и освен спестените пари съм си спестил по-важното - ужасно много време.


Хмм. Паркингите в САЩ са на доста повече от 2 нива. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, но не поради "нареждане" от страна на щатските/федералните власти, а защото пазара на паркоместа е доста голям и двуетажните паркинги (говоря за зоните с голяма концентрация на офиси по-специално) не са достатъчни. (Да не говорим за Япония, но там е една съвсем друга работа).
За транспорта. Аз по-кофти транспорт от градския транспорт на среден/голям американски град не съм виждал. Смятам, че няма НИКАКВА база за сравнение с транспорта в голям/среден град в Европа.
Против моловете нямам нищо. Сгради с определена концепция и горе-долу читаво изпълнение като за родните условия. Това за МОЛ-овете го казах, защото навсякъде по света инвестицията в паркинги се изплаща много добре, т.като освен разходите по построяването останалите разходи по поддръжката наистина не са особено големи и е гарантирана постоянна висока печалба. В Щатите моловете се строят основно в предградията или дори и извън града, а пространството в централната градска част се използва от големите инвеститори за строеж на инфраструктура, която да се възползва от финансовите възможности на белите/сините якички. А това, че ти си си купил билет за кино и поради това можеш да паркираш спокойно, е щастливо следствие от факта, че тези, които са строили този МОЛ, са се ръководили от успешната практика на "всички услуги под един покрив". Това обаче няма да реши проблемите с паркирането в София. За хипермаркетите - аз също пазарувам от тях- прах за пране :^:
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот PtD » Чет Фев 07, 2008 2:14 am

Alpina написа:Не съм ходил в любимите ви щати .... Плюс това там не отиваш с кола на работа, защото има много по-евтина и удобна алтернатива, както е и в Европа...


Оле-мале! И това доживях да чуя. Абе момче, в Щатите ако нямаш кола, все едно си без крака, бе. Ами че ти до най-близкия супермаркет да отидеш ти трябват едно 15 минути каране. Не се изказвай неподготвен! :nono:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Фев 07, 2008 10:55 am

PtD написа:
NovemberCharlie написа:Което значи, че активността е като активния гей. :) :beer:



Позицията на активния гей ми се струва по-приемлива от тази на пасивния. А на тебе? :D
Възможно е. Нямам познания по гейството. Просто екстраполирах релацията. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Чет Фев 07, 2008 11:30 am

Alpina написа:Не съм ходил в любимите ви щати .... Плюс това там не отиваш с кола на работа, защото има много по-евтина и удобна алтернатива, както е и в Европа...

:rofl: :rofl: :rofl:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Чет Фев 07, 2008 11:39 am

:offtopic:
Мани, мани...

@Alpina: братовчедка ми живее в Чикаго, мъжа й работи на летище като наземен персонал. Всеки ден пътува по 40км в двете посоки за да отиде на работа. Моля ти се, недей така наизуст, щото... :)

По въпроса с хипермаркетите - Alpina не си в час. Ако на теб ти харесва да обикаляш щандове като побъркан да търсиш това, което ти трябва вместо търговеца да плаща заплата на персонал, който да ти даде веднага това, което търсиш - ок. Аз не се радвам.
Плюс това, когато хипермаркета убие всички дребни търговци наоколо - тогава започва веселото. А ти си вярвай, че пестиш пари ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alpina » Чет Фев 07, 2008 9:06 pm

И аз имам позната там, да пътува 30-35км с кола, но до периферията на Чикаго, от там не знам какъв точно транпорт взимала, но отивала в центъра с него, а не с кола.
Относно пазара, да ти кажа, знам на изуст кое къде се намира и не си гумя времето в обикаляне, за по малко от ча успявам да напазарувам за цяла седмица, всичко от което се нуждаем, както и да е, въпрос на гледна точка.

PtD написа:
Alpina написа:Не съм ходил в любимите ви щати .... Плюс това там не отиваш с кола на работа, защото има много по-евтина и удобна алтернатива, както е и в Европа...


Оле-мале! И това доживях да чуя. Абе момче, в Щатите ако нямаш кола, все едно си без крака, бе. Ами че ти до най-близкия супермаркет да отидеш ти трябват едно 15 минути каране. Не се изказвай неподготвен! :nono:

Не съм се изразил правилно, не като цяло да имаш кола, ами да отидеш в центъра с нея. Инак съм съгласен с меннието ти.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bluskanie » Чет Фев 07, 2008 9:29 pm

Интересно, като (ако) изградят велоалеи в големите градове, къде ще се измести "проблемът" на нашенския колоездач :dunno:

А иначе... то тротоари за пешеходците няма кат ората... вие улички за коуеуа искате, па и да не ви газят коли. Нещо ноо оборотни станАхте :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bluskanie » Чет Фев 07, 2008 9:32 pm

Alpina написа:Не съм се изразил правилно, не като цяло да имаш кола, ами да отидеш в центъра с нея.

Къв център, ла...? Там центъра всъщност е съседния град на около 40 miles примерно. За да си колоездач трее да имаш бричка, та да си закараш гъза, а и колелото до мястото, където ще караш колело... :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Alpina » Чет Фев 07, 2008 10:08 pm

rarekin написа:
Alpina написа:@rarekin

Тези снимки за какво ни ги показваш... ...преди някой да се сети, че е нужно да се спазват законите
за строителство в централната градска част и да е задължително всяка сграда да предоставя паркинг за
служители и посетители под, а не около нея


Е те такова чудо като задължителни паркинги за служителите аз мисля,
че не съм виждал или чувал да има някъде по света.
В Щатите част от компаниите посочват като част от привилегиите на дадена работна позиция
гарантирано паркомясто ама пък чак задължителни :dunno: В Европа положението е сходно но
правителствата имат доста по-силна регулативна позиция що се отнася до мерките за борба
с проблемите на трафика/паркирането. Между другото паркингите специално в Щатите са почти
изцяло частна инициатива, с изключение на специални зони като летища, технологични паркове
и експериментални проекти, които по правило се инициират и/или съфинансират от щатските/федерални власти.
Та кой трябва да реши проблема с паркингите е отделен проблем. Аман от МОЛ-ове!


Отговарям му:


Alpina написа:
rarekin написа: Е те такова чудо като задължителни паркинги за служителите аз мисля,...


Извинявай, но е задължително да има паркинг поне на 2 нива.
Не съм ходил в любимите ви щати, но там предполагам предилегията е за по-удобно парко място ;)
ако не се лъжа. Плюс това там не отиваш с кола на работа, защото има много по-евтина и удобна алтернатива,
както е и в Европа...


Ако не ме лъже паметта, то в българските строителните закони и правилници е упоменато именно това,
че сградите "ново строителство", в централната градска част, трябва да имат подземни паркинги.

Относно това ми беше изказването, а не това, което извадихте вие.

PtD написа:Оле-мале! И това доживях да чуя. Абе момче, в Щатите ако нямаш кола, все едно си без крака, бе. Ами че ти до най-близкия супермаркет да отидеш ти трябват едно 15 минути каране. Не се изказвай неподготвен!


Да, ползват автомобили, но не да отидат пред сградата, паркирайки на тротоара,
на 15 см от нея, ами до паркинг, от който взимат градски транспорт до нея.
Или имат парко място в тази сграда или друг паркинг в близост.

Или се лъжа, там е същата ситуация, както в центъра на София/Варна/Благоевград/Бургас/... не мога да упоменавам други градове, защото нямам толкова наблюдения, утре ще пусна снимки...

Не съм казвал, че никой не ползва кола, за да се добере до работа по някакъв начин, а че не я ползва за да стигне до входа на работата си, без да има къде да паркира...

bluskanie написа:
Alpina написа:Не съм се изразил правилно, не като цяло да имаш кола, ами да отидеш в центъра с нея.

Къв център, ла...? Там центъра всъщност е съседния град на около 40 miles примерно.
За да си колоездач трее да имаш бричка, та да си закараш гъза, а и колелото до мястото,
където ще караш колело... :)


Къде съм намесил кола/колело?

Посочих по-горе за какво говоря (проблема с паркираните коли), ако и след всичко изписано,
пак не съм се изразил правилно, не знам какъв ми е проблема. Може би трябва да си дам почивка от компа.
А този проблем е доста засягащ безопасносто каране на колело в града, за да не изкара някой, че съм се отклонил от темата.

:beer:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот TOYAGA » Пет Фев 08, 2008 10:43 am

bluskanie написа:Интересно, като (ако) изградят велоалеи в големите градове, къде ще се измести "проблемът" на нашенския колоездач :dunno:


За колоездача не знам, но шайки като ВелоПолюция веднага ще се закачат за дърветата, отсечени в процеса на изграждане на велоалеи... :D :D :D Са тряя ме черпят за перспективната идея...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Фев 08, 2008 11:42 am

TOYAGA написа:
bluskanie написа:Интересно, като (ако) изградят велоалеи в големите градове, къде ще се измести "проблемът" на нашенския колоездач :dunno:


За колоездача не знам, но шайки като ВелоПолюция веднага ще се закачат за дърветата, отсечени в процеса на изграждане на велоалеи... :D :D :D Са тряя ме черпят за перспективната идея...


Имаш го черпенето за идеята! Само кажи кога и къде :D
btw, oня ден ми стана любопитно и погледнах формата за заявка за членство във Велоклеция - скромно от сърце 5лв членски внос :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Фев 08, 2008 11:46 am

bikerider написа:5лв членски внос

Това не е непременно нещо лошо.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пет Фев 08, 2008 11:54 am

По принцип да. В този и други частни случаи е.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пет Фев 08, 2008 6:39 pm

тая анкета е ясна. 45% искат да има, 5% предпочитат да няма, 50% ги бОли някой крайник.

Интересно ми е, какви щяха да са резултатите, ако въпросът беше зададен реалистично, например така:

"Какъв тип ОУП на София бихте предпочели?

А. Реалистичен, в който няма велоалеи, но за неговото изпълнение се следи и общината си върши работата по него;

Б. План с много велоалеи, които на всеки е ясно, че няма да ги има скоро на практика, но пък поне ще ги има на хартия.

В. бОли ме к*ра."
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alien » Съб Фев 09, 2008 1:15 am

Боли ме фара
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Съб Фев 09, 2008 1:53 am

did написа:тая анкета е ясна. 45% искат да има, 5% предпочитат да няма, 50% ги бОли някой крайник.

Интересно ми е, какви щяха да са резултатите, ако въпросът беше зададен реалистично, например така:

"Какъв тип ОУП на София бихте предпочели?

А. Реалистичен, в който няма велоалеи, но за неговото изпълнение се следи и общината си върши работата по него;

Б. План с много велоалеи, които на всеки е ясно, че няма да ги има скоро на практика, но пък поне ще ги има на хартия.

В. бОли ме к*ра."


Съмнява ме да има чак толкова антипатични към темата хора, но едно са тези възможности, съвсем друго е да трябва да избираш м/у "Утопия", "Отричане" и единствения приемлив разиант - да те бОли нещо, макар всъщност да си ти е наред.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Admin » Съб Фев 09, 2008 10:48 am

did написа:"Какъв тип ОУП на София бихте предпочели?

А. Реалистичен, в който няма велоалеи, но за неговото изпълнение се следи и общината си върши работата по него


Не се заяждам, ама ако се съди по вършенето на работа от страна на общината, това за мен означава, че откакто аз мога да преценявам нещата съзнателно, реалистичен план в София май не е имало - не само устройствен, а за каквото и да е. Затова смятам, че твоята формулировка е по-нереалистична, тъй като в единия вариант се опира на нещо, което аз все още не съм виждал - общината да пожелае да си свърши работата, вместо да се грижи за далаверките си и да хвърля прах в очите и празни приказки в ушите.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот rarekin » Съб Фев 09, 2008 2:00 pm

...за мен означава, че откакто аз мога да преценявам нещата съзнателно, реалистичен план в София май не е имало


Според мен реалистичен план за София не е имало от проф. Мусман насам :agree: . А long, long time ago .....
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот did » Съб Фев 09, 2008 3:54 pm

rarekin написа:
...за мен означава, че откакто аз мога да преценявам нещата съзнателно, реалистичен план в София май не е имало


Според мен реалистичен план за София не е имало от проф. Мусман насам :agree: . А long, long time ago .....

убуу де. нека така да е, съгласен съм. ама не щете ли най-накрая да има реалистичен план?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Съб Фев 09, 2008 4:33 pm

did написа:убуу де. нека така да е, съгласен съм. ама не щете ли най-накрая да има реалистичен план?


Разбира се, че искам да има. Според мен при една работеща (не за себе си) администрация не би било проблем да има реалистичен план с включени в него велоалеи, наред с десетките други неща, които бяха споменати и в другата тема и които трябва да се осъществят комплексно, за да има резултат. Затова гласувах, че искам да има велоалеи, защото това при мен е аналогично на "искам да има администрация, която да работи както трябва и при която план, включващ велоалеи би бил реалистичен".
За съжаление не вярвам, че скоро ще има такава администрация, но това не може да промени отговорът, който бих дал в тази анкета.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Съб Фев 09, 2008 4:52 pm

Опираме пак до въпроса за изгодата. Кому е нужен такъв план?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Нед Фев 10, 2008 6:09 am

Admin написа:една работеща (не за себе си) администрация.


Няма такова животно. Това е пълна утопия. Всеки винаги работи за себе си на първо място. Въпроса е, както каза TOYAGA, в създаването на такава среда, която да направи възможно интересите на администрацията да съвпадат поне частично с тези за алеите. Което при наличието на хора (а не роботи) в тая администрация, както did каза, означава на практика във велоалеите да има далавера. Което PtD според мен погрешно определи като време когато от велоалеите ще могат да се перат пари. А според мен това е време, когато администрацията ще има интерес хората да имат велоалеи, защото от това ще се трупа паричен и политически капитал (Заимов например е една наченка в такава посока). Остава да се измисли истинския начин да се стигне до такава среда. Сигурен съм, че тук има много умни глави, които могат да помогнат.

В края на краищата всички играят на едно хоро - администрацията, пазара и гласоподавателите/потребителите. Всички имат в крайна сметка интереси и дърпат чергата към себе си. Ако някакси по конкретни въпроси се озоват от една страна на чергата всичките, това би било едно чудесно начало на процес, който в крайна сметка ще доведе до прелом в много сфери на обществото.
Без да има такива предпоставки и най-гениалния план за алеи ще се провали, защото просто няма интерес от изпълнението на такива планове. Такива предпоставки според мен могат да се появят единствено след радикална промяна в розово-мъгливия политически климат в България.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот rarekin » Нед Фев 10, 2008 10:06 am

...в създаването на такава среда, която да направи възможно интересите на администрацията да съвпадат поне частично с тези за алеите


Още са твърде много цицките, за да се случи това.

А иначе

... когато администрацията ще има интерес хората да имат велоалеи, защото от това ще се трупа паричен и политически капитал


Разговор между Гласоподавател и Представител на администрацията:

А: Ще ви изградим чудесна алея от местоживеенето ви до местоработата ви. Само кажете къде живеете и работите!
Г:Ама...
А:Не искате ли? Правим чудесни алеи - с маркировка, плавни преходи към пътищата, светлинно сигнализирани и обезопасени.
Г:Тук съм за да....
А(изнервено) : Местоживеене, месторабота, вид на велЮсипеда и лични данни за служебно задвижване на процедурата!
Г:Ама аз...
А:Абе вие не знаете какво искате бе. Ти му навираш хубавото у гъзо оно.....
Г(твърдо): Казвам се Либертин Съдиев. Тук съм да се оплача, че ме атакуват с подкупи ( кебапчета и кюфтета) да гласувам на идните избори
А: :confused: . Гласът ви беше добавен, гласът ви беше добавен, гласът ви беше добавен...............
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот bikerider » Нед Фев 10, 2008 11:13 pm

Това е ясно и си го знаем - има да се върви път. Въпроса е да не се юркаме по запушени пътечки. Ти сам посочваш проблемите с гласуването. Всичко, което казвам е, че натам трябва да се насочат усилията - към средата. А не към частични проблеми като велоалеите. Не ми трябва изнасилен план с велоалеи по тротоарите и през билбордовете или по големите булеварди. Тва е проблем, който може да се реши след много години развитие и работа по въпроса. Колкото до алеите сега, веднага, за мен - отдавна съм се отказал.

bernard_ivo внесе много интересен ракурс относно устойчивото развитие в дискусията в другата тема и лично на мен подобно развитие на разговора много ми допада, защото поставя нещата на стабилна основа.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот wuminator » Вто Фев 12, 2008 10:52 pm

ИСКАМ ДА СПОДЕЛЯ МНЕНИЕТО СИ ПО ТОЗИ ДООООСТА СЛОЖЕН ВЪПРОС... ЗНАЧИ АЗ ГЛАСУВАХ С БОЛИ МЕ ФАРА... И ВЕРНО НЕ МЕ БОЛИ... ЗАМИСЛЕТЕ СЕ НЯКОЙ НЯКОГА ДА КАРА САМО ПО ТРОТОАРА? А И НАЛИ ВИНАГИ ЩЕ СЕ НАМЕРИ НЯКОЙ ЗАГРИЖЕН ДЕТО ДА СИ ПАРКИРА КОЛАТА НА ТРОТОАРА.ТОВА Е ЕДНО ОТ НЕЩАТА ДЕТО ОБЕЗМИСЛЯТ ВЕЛОАЛЕЙТЕ... ДОБРЕ СЕ ПАК ОГЛЕДАЙТЕ СЕ КЪДЕ ЖИВЕЕМЕ... В НААААЙЙЙ-ВЕЛИКАТА ДЪРЖАВА НА СВЕТА ...САМО ДЕТО НЕ Е ГЕРМАНИЯ ТАМ НОМЕРА МИНАВА... АМА АЗ КАТО ИМ ВИДЯХ ВЕЛОАЛЕЙТЕ... ЕМИИИ ТО САМО ЗАБУТАН БУНАК КАТО НЕМЕЦА МОЖЕ ДА ХОЙ ДА КАРА ПО ТИЯ АЛЕЕЙ МИ ТЕ СА СКУЧНИ! :rofl: :rofl: ;) ИМА СМИСАЛ ЗА МАЛКИТЕ ДЕЦА ... ОБАЧЕ МАЛКИТЕ ДЕЦА МОГАТ ПРЕСПОКОЙНО И ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ ДА КАРАТ В ПАРКА ... ОЩЕ НЕЩО СРЕЩУ ТАЗИ ИДЕЯ , АМИ ЗА РАЗЛИКА ОТ ГЕРМАНИЯ КЪДЕТО СЪМ БИЛ ВИДЯЛ СЪМ ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ АЛЕЙ И СВЕТОФАРИТЕ ЗА ВЕЛОСИПЕДИ , ТУКА НИКОЙ НЯМА ДА СЕДНЕ ДА СПАЗВА ВЕЛОАЛЕЯТА СЕКИ ПЕШАХОДЕЦ ШЕ СИ ВЪРВИ ПО НЕЯ , ЗА ПРИМЕР В ГЕРМАНИЯ ЕДИНСТВЕНИЯ КОЙТО СТЪПИ НА АЛЕЯТА БЯХ АЗ :) А ДА НЕ ГОВОРЯ ЗА ШОФЬОРИТЕ НИ КОЙТО КАТО ВИДЯТ НЕЩО РАЗЛИЧНО ОТ АВТОМОБИЛ ИЛИ ТИР КОЙТО ПРОСТО НЯМА КАК ДА БУТНАТ.... ТЕ СЕ ДРАЗНЯТ НА ВСИЧКО ДВИЖЕЩО СЕ ПО-БЪРЗО ОТ ТЯХ И АКО СЛУЧАЙНО КАРАШ МОТОР ЖАЛНА ТИ МАЙКА ПРЕЗ КУРА ИМ Е ... ЗА ТОВА КАТО ЗАКЛЮЧЕНИЕ БИХ КАЗАЛ НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С ГЛУПОСТИ... ДАЙТЕ ДА СИ ГЛЕДАМЕ И ПАЗИМЕ ПАРКОВЕТЕ И ДАЙ БОЖЕ ДА ИЗНИКНЕ ОЩЕ НЯКОЙ ТАКЪВ ДАЙ БОЖЕ ДАЙ И ТКА КОЙТО Е НА МОЙТО МНЕНИЕ ДА КАЖЕ ;)
All in the name of riding freee!!!!
Аватар
wuminator
 
Мнения: 164
Рейтинг: 970
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Фев 13, 2008 2:02 am

:clap: Титан! Сам ли го съчини, или и кака помагаше? :evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот gnao » Сря Фев 13, 2008 9:14 am

Поздравления за включването, wuminator. Да разбираме ли, че лоботомията е минала успешно? :popcorn:
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот jd » Сря Фев 13, 2008 10:12 am

Пичове, абе ще ме извинявате, ама само си чешете езиците. Алеи в София трябва да има, но това няма да се случи в обозримото бъдеще по ред причини, всички от които май сте ги вече споменали.

Това, което може да се направи, е да промени културата първо на велосипедистите, а после и на всички останали (шофьори, пешеходци и всякакви други). Като стане това - е тогава вече може да се говори за алеи, регулации, и т.н. и т.н.
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Фев 13, 2008 10:52 am

jd написа:Пичове, абе ще ме извинявате, ама само си чешете езиците. Алеи в София трябва да има, но това няма да се случи в обозримото бъдеще по ред причини, всички от които май сте ги вече споменали.

Това, което може да се направи, е да промени културата първо на велосипедистите, а после и на всички останали (шофьори, пешеходци и всякакви други). Като стане това - е тогава вече може да се говори за алеи, регулации, и т.н. и т.н.
Как се сменя култура?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jd » Сря Фев 13, 2008 12:15 pm

NovemberCharlie написа:Как се сменя култура?


По принцип почина с моркова и пръчката може и да проработи. Иначе за културата на българския народ - препоръчвам ти да попрочетеш Иван Хаджийски - "Бит и душевност на българския народ" - там пише кое как и защо. Не мисля във велофорум да изпадам в размишление за това как е култура и как се променят културни практики.

;)
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 123 госта