Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Да, напълно
27
10%
Отговарям на някои от предписанията на ЗДП, но не на всички (Моля напишете от какво сте се лишили и защо!)
81
29%
Не знам предписанията на ЗДП и затова колелото ми не отговаря на изискванията
43
15%
Познавам ЗДП и въпреки това колелото ми не отговаря на изискванията, защото... (Моля, споделете мнението си!)
83
29%
Не карам по улиците и затова ЗДП не важи за колелото ми
50
18%
 
Общо гласове : 284

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот evin » Сря Апр 22, 2015 12:17 pm

Звънец няма да си сложа никога, то е ясно, ама с осветителните прибори отпред и отзад не се бъзикам и са винаги работоспособни и с нови батерии.
За отстрани замислям 2 парчета фолио 3М някъде по рамката.
Карам и с жълто яке със светлоотразителни елементи на Nike, вижда се от километър+, страхотно е за от пролет до есен :bowdown:
Аватар
evin
 
Мнения: 535
Рейтинг: 1542
Регистриран на: Чет Юли 07, 2011 3:12 pm
Местоположение: на село до Божурище, някъде около София

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Сря Апр 22, 2015 10:14 pm

Не и никога няма да отговаря. Нито искам да се виждам нито искам да ме чуват. Па кат стане така с лелките както при колегата по горе аз просто минавам през тях па те да си крякат колкото си искат, нека ме настигнат ако искат па тогава и бой ще ядат отгоре на многоетажната псувня.
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот Dragan_Trial » Чет Апр 23, 2015 7:35 am

b1k3ra написа:Виж, ако е за гъзарията, "загрозяване" на колелото и т.н. там вече нищо не помага...
Ами сигурно съм от този случай аз, ако трябва да си призная... Предпочитам съвсем спокойно да изчакам гореописаните лелки сами да се сетят, да ги заобиколя някакси или да ги помоля (все пак съм дарен с глас и два-три пъти на ден не ми коства кой знае колко да изрека думата "извинете") отколкото да ми дрънка на всеки бордюр (оставам си на това мнение). Но е факт, че пред закона трябва всички да сме равни и тия приказки са си тарикатщина...
Аватар
Dragan_Trial
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Вто Юни 22, 2004 7:55 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria - 0888339683

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот victortrt » Вто Апр 28, 2015 4:57 pm

Да си кажа и аз. На градското - пуха от темата за градските колела, си имам всичко, дори откраднах излишните светлоотразители за спици на детето /имаше по два, а то кара само в училище и в паркове/, но ми грознеят. Ще се слагат гуми със светлоотразителна лента, тъй или иначе съм решил да си сложа кафяви. Отделно имам бяла и червена мигалка, спирачки естествено и то това е задължителното май. Жилетка имам, но не карам по тъмно и не я ползвам в града. На това колело си има и звънец, който се налага да се ползва доста често и макар да е за 5 лева кънти като камбаните на катедралата /че съм наблизо и имам база за сравнение/
На хибрида /Драг гранд каньон/, който се кара основно по пътя /извън населени места/ и по светло слагам мигалките, той си има и светлоотразителни ивици на гумите, съответно спирачки. С него нося винаги каска и ръкавици, защото съм забелязал, че като си с каска, лента на крачола и мигалки никой катаджия не те спира /може би защото по дрехите, които нося си личи, че нямам пари за рушвети/. На него не съм му сложил звънец, защото от команди и спирачки няма много място, а и му развалят визията според мен. За сметка на това го карам в града или по велоалеи или по улиците /булевардите/, колкото да изляза от града.
А, да през това време, когато е средно топло, карам с една блузка на Крафт, която има светлоотразителни елементи на гърба и на кръста, както и отпред на гърдите
victortrt
 
Мнения: 2130
Рейтинг: 1759
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 8:15 am

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот $tefcho » Чет Юли 09, 2015 7:37 pm

Скоро сложих фарче и стопче, които са на ластик,така може да си ги закача на най-различни места. ;)

Звънче и светлоотразители на каплите, просто няма начин да сложа .... :х :xx(:

(все едно на ламбо, да сложиш теглич) :crazy:

Колелото ми не е животно,че да му слагам звънци. :D :peace:

(нито ще сложа жилетка,да се чувствам като някой кофермен). Когато политиците спазват ,законите,които гласуват и издават,тогава може би ще се сдобия със всичко,но може би. :peace: ;)
Iron Horse Sunday Wc UCI Prodigy Rider
Продавам още: viewtopic.php?f=18&t=185893
viewtopic.php?f=19&t=185894&p=1062810#p1062810
* Чисто нови метални накладки за XT, XTR-никога не са монтирани: 30лв.
$tefcho
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 4:48 pm
Местоположение: София

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот creapfog » Чет Юли 09, 2015 9:21 pm

$tefcho написа: Когато политиците спазват ,законите,които гласуват и издават,тогава може би ще се сдобия със всичко,но може би. :peace: ;)


Този "закон" е единствено в твой интерес ,ако не желаеш да слагаш "теглич на ламбото" само ти рискуваш.А аз съм сигурна ,че дори и законите да станат по-твърди пак ще има същите ченгели.
Отговорноста е твоя ,а ако чакаш някой да те глоби за жилетка или фар ..е това няма да стане.
creapfog
 
Мнения: 177
Рейтинг: 1165
Регистриран на: Пон Юни 09, 2014 6:23 pm

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот cvb » Съб Юли 11, 2015 5:37 am

http://video.data.bg/preview/125123

човека го е регистрирал :agree: :D :roll2: :magnify: :wavey: :nuts: :smokin:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот cvb » Пет Сеп 04, 2015 6:22 pm

https://www.youtube.com/watch?v=when3v7NVFk

старците и това не чуват :agree:
майка да не си..Изображениекой съм азИзображениевелосиРАПТОР цъкащите минуси имат малка пишкаИзображение
Аватар
cvb
 
Мнения: 1778
Рейтинг: 859
Регистриран на: Съб Дек 16, 2006 9:28 pm
Местоположение: Рейтинг: 5000

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот m0nss7erKill » Пон Авг 01, 2016 12:38 am

Единственото което имам са работещи спирачки. Звънец нямам, защото не виждам особено голям смисъл от него. Все едно някой на булеварда ще ме чуе или ще свиркам на някой идиот пред мен с кола и той сякаш ще ме чуе. Светоотразителите на педалите ми успях да ги счупя, фар и стоп нямам, защото не мога да си намеря хубав фар, а и не ми е много по джоба. Калници абсурд да сложа, въпреки че те са да ме пазят чист и сух, но не благодаря. Искам да си взема и fullface каска или там както се казваше ама пак същата история като с фара - пари нЕма. Гледам да избягвам да карам нощно време, но тогава мога да си сложа светоотразителна жилетка, въпреки че се чувствам леко като РОМляните (както беше написал един във форума) дето събират боклука и метат улиците. През деня на улицата светоотразителя или звънчето никаква работа не ми вършат, тъй като карам по главните улици.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот demeus » Пон Авг 01, 2016 7:49 am

Аз карам с мигалка отзад под седалката и на раницата,която също е със светлоотразителни кантове по нея.Слагам и яке с такива ленти.Отпред съм с фар.Единствено никога не бе бих си монтирал звънец.И нека простият българин ,който се мисли за "Outlaw" и баш тарикат като кара без да спазва правилата и не се съобразява с околните да разбере,че не е богопомазан и това може да му коства живота или на някои друг/и в по-лошия случаѝ (отнася ce за всички участници в движението) .Не разбирам също така хората,които казват ,че нямат пари за каска и фар,а за болница дали ще имат ми е чудно.Мисля ,че е по-добре да спукаш каска за 300лв.отколкото да си строшиш главата
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот ЧестоНеадвкватен » Пон Авг 01, 2016 12:52 pm

Ако спукам каска за 300лв в града, този който е причината за инцидента да се моли да не стана че ще му спукам живота ако ще и да го лежа, няма да си тръгне жив..
ЧестоНеадвкватен
 
Мнения: 901
Рейтинг: 1483
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 10:35 pm

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот demeus » Пон Авг 01, 2016 1:17 pm

ЧестоНеадвкватен написа:Ако спукам каска за 300лв в града, този който е причината за инцидента да се моли да не стана че ще му спукам живота ако ще и да го лежа, няма да си тръгне жив..

Ами,ако се спънеш от бордюр и паднеш :D .То нали затова е каската,да се спука тя,не главата ти .И няма значение дали е от 3лв. или 300 лв. тя е само една вещ.Ще се изгладува един месец и ще се вземе нова.А главата все още не може да се сменя
“ The more you Learn, The more you Earn ”
Аватар
demeus
 
Мнения: 168
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Вто Окт 21, 2014 1:28 pm
Местоположение: София

Re: Отговаря ли колелото Ви на изискванията на ЗДП?

Мнениеот m0nss7erKill » Чет Авг 04, 2016 9:04 am

demeus написа:Аз карам с мигалка отзад под седалката и на раницата,която също е със светлоотразителни кантове по нея.Слагам и яке с такива ленти.Отпред съм с фар.Единствено никога не бе бих си монтирал звънец.И нека простият българин ,който се мисли за "Outlaw" и баш тарикат като кара без да спазва правилата и не се съобразява с околните да разбере,че не е богопомазан и това може да му коства живота или на някои друг/и в по-лошия случаѝ (отнася ce за всички участници в движението) .Не разбирам също така хората,които казват ,че нямат пари за каска и фар,а за болница дали ще имат ми е чудно.Мисля ,че е по-добре да спукаш каска за 300лв.отколкото да си строшиш главата

Не работя и няма от къде да взема пари за каска. Разбирам че може да ми спаси живота, защото не веднъж ме е блъскала кола, но просто не мога да намеря 150лв примерно за fullface каска, каквато аз искам да си купя, защото с тия панички на главата, мога да се ударя много лошо и пак да пукна като пуканка. Едвам си поддържам колелото (което не е кой знае колко скъпо, Drag ZX3 TE 2012) и няма как да отделя пари за каска или за фар. Като забогатея с около 100 лева ще трябва да си взема задна главина, защото ако не я сменя, може да не мога да си карам колелото, което го използвам за основен транспорт.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Предишна

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron