Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот Ichigoxt » Пет Авг 19, 2016 6:18 pm

Здравейте.

Искам да направя едно проучване. За тази цел трябва да си премерите разстоянието между седалищните кости.
Изображение

Най-лесно става като седнете на разделено парче картон и приложите натиск. След което рисувате кръгчета там където са се отпечатали костите. И мерите от център до център

Изображение

Резултатът го пишете тук. И в същото време мерите или гледате в нета широчината на седалката в най-широката част. И пишете колко е. Тип колело, позиция на каране. Най-важното дали ви е удобна или не. Желателно е и модел на седалката..

Позицiя на каране:
https://www.sq-lab.com/images/sqlab/lay ... hre_US.jpg


Пример:
Седалищни кости: 140мм
Седалка: RideFIT Relax Open 8270 200mm
Колело: Градски велосипед с ниво на седалка и кормило равни.
Позиция на каране: +2

Не ми е комфортна. Седалищните кости много мърдат.


Мисля че тази седалка е за доста по изправена позиция, кормилото трябва за целта да е доста по нагоре като височина от седалката.
Ichigoxt
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Юли 10, 2016 9:48 pm

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот Alexi » Пет Авг 19, 2016 8:12 pm

аз карам прав
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот m0nss7erKill » Вто Сеп 27, 2016 11:04 pm

Седалищни кости: 160/170мм
Седалката: Крива Cox Strike Pro :D С височина равна на кормилото или малко по-висока (боли ме кръста)
Колело: Drag ZX3 TE 2012 с вилка Sr.Suntour XCR RL-MLO 120MM
Поради кривостта на седалката, страшно много ме боли задника (предполагам болките в кръста се дължат също на това), и повече ме болят не костите ами месото/кожата или не знам и аз какво. Костите почват да ме болят при по-дълги преходи. Може би около и над 30км. (нямам никаква специална екипировка за колоездене. (гащи с памперси, клинове и подобни неща)
Не знам дали в началото ми беше удобна, защото ме блъсна един бакшиш когато колелото ми беше на по-малко от месец и нямам никакви спомени дали ми е била удобна, а и тогава не съм правил дълги преходи. В следствие на катастрофата, седалката се изкриви на дясно, а това не го бях забелязал когато си погледнах колелото за щети след катастрофата, за да ми плати и седалката.

:offtopic: @Alexi Караш само прав ? Аз не мога да карам дълго време прав, защото започват да ме болят и ми умалят краката(и по точно бедрените мускули). Когато изкачвам стълби също започват да ме болят краката което според мен не е нормално, като се има на предвид че от 5/6 години карам активно и последните 3 години правя по над 1000км на година. Преди години имаше някакви изследвания за някаква нова болест на мускулите на краката или нещо подобно, която се изразява с болки в краката при изкачване на стълби, лесна умора и някакви такива глупости. Ама нищо повече не знам и не съм питал
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 28, 2016 6:54 am

1000 км са много малко ,освен това за да се натренираш трябва да правиш денивелация ако въртиш лежерно по равно не се натренирваш .. аз гледам на всяко излизане поне едни 400-500м да ми се съберат .. не че съм се натренирал де ,това за карането прав беше шега но в сравнение с преди година съм доста по добре
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот m0nss7erKill » Сря Сеп 28, 2016 7:03 am

Alexi написа:1000 км са много малко ,освен това за да се натренираш трябва да правиш денивелация ако въртиш лежерно по равно не се натренирваш .. аз гледам на всяко излизане поне едни 400-500м да ми се съберат .. не че съм се натренирал де ,това за карането прав беше шега но в сравнение с преди година съм доста по добре


Живея във вилна зона и имам 1км баир нагоре само от най-близката спирка до нас в обратната посока. Във всеки случай имам най-малко 2км положителна денивелация. Понякога съм на 2х3/4 скорост когато се прибирам. Във Варна почти няма как да се измъкнеш без положителна денивелация.
На ден правя по най-малко 12км (6 на отиване на училище и 6 на връщане. Като на връщане е повечето нагорнище което е около 3км.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот Alexi » Сря Сеп 28, 2016 7:11 am

денивелацията не се мери така както си написал .. 2 км дълъг баир с примерно 5% наклон ще ти даде 100м положителна денивелация ( вертикална ,така е прието да се мери )
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Вашите седалищни кости и широчина на седалка?

Мнениеот m0nss7erKill » Сря Сеп 28, 2016 11:53 am

Alexi написа:денивелацията не се мери така както си написал .. 2 км дълъг баир с примерно 5% наклон ще ти даде 100м положителна денивелация ( вертикална ,така е прието да се мери )

Прав си, съвсем се обърках. Денивелацията ми до училище е 150м.
m0nss7erKill
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Чет Май 19, 2016 3:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта