Рискът и емоцията

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Ако в карането няма риск ще я има ли емоцията? А претрепвали ли сте се сериозно?

1.Не съм се претрепвал, карането без риск ще е още по яко!
1
2%
2.Не съм се претрепвал, не смятам, че емоцията ще е по-различна.
4
7%
3.Не съм се претрепвал, премерения риск е солта на карането.
18
30%
4.Не съм се претрепвал, няма ли риск за живота, все едно не съм карал!
8
13%
5.Яко съм се очиствал и смятам, че карането без риск ще е супер!
2
3%
6.Яко съм се очиствал, но не мисля , че карането без риск ще промени емоцията.
6
10%
7.Яко съм се очиствал, но пак искам да карам рисково.
13
21%
8.Яко съм се очиствал, но няма ли риск за живота, все едно не съм карал
9
15%
 
Общо гласове : 61

Рискът и емоцията

Мнениеот Yavkata » Вто Ное 06, 2012 7:44 pm

Как бихте се чувствали ако риска от падане или нараняване при падане по някакъв магичен или свръхтехнологичен начин е абсолютно и безусловно елиминиран при вашето каране? Независимо колко трудна, технична бърза или отвесна е вашата пътека, е невъзможно да паднете или ако паднете сте абсолютно сигурен, че няма да се нараните. До колко смятате, че сте зависими от този адреналин? Имали ли сте сериозни падания с тежки за здравето последствия?
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Рискът и емоцията

Мнениеот andycu » Вто Ное 06, 2012 9:02 pm

Може би не става дума за самия риск. В смисъл, не идеята, че тази технична секция или скок може да има сериозни или фатални последствия за мен, а фактът, че съм я преодолял, осъзнавайки евентуалните негативни последствия предизвиква силни емоции(не можах да напиша по-ясно изречение :D ). Рискът от падане и нараняване само(поне за мен) определя трудността на пътеката, но сам по себе си не може да ме спре или подтикне да я спусна. В крайна сметка надделява чувството за постижение и адреналинът. Поне това е моята комплексарска гледна точка.
Идеята е интересна и разнищва фундаментални за "байкърската" същност въпроси :eyebrow: .
П.С: Рядко падам в планината, но на скокове редовно. Яко съм се ужулвал, натъртвал, трошил съм каска, а наскоро и си счупих ключицата. Въпреки това не съм се отказвал(даже съм се надъхвал повече) и не смятам да се отказвам.
Ambition is for people without a plan.
Продавам: Dartmoor Hornet Боен твърдак http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166845
Аватар
andycu
 
Мнения: 200
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Вто Юли 03, 2012 1:08 pm
Местоположение: София

Re: Рискът и емоцията

Мнениеот did » Вто Ное 06, 2012 9:25 pm

Ще е интересно да съпоставим отговорите тук с тази анкета, в която повечето отговори са дадени преди време: viewtopic.php?f=13&t=36859
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Рискът и емоцията

Мнениеот mshone » Сря Ное 07, 2012 10:33 am

чак пък риск за живота... не е ли малко прекалено :dontknow: иначе пребивал съм се на куче, но екстремното каране е истинската емоция за мен :banana:
Аватар
mshone
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 18, 2012 9:27 am
Местоположение: София

Re: Рискът и емоцията

Мнениеот dob111 » Сря Ное 07, 2012 12:30 pm

Как бихте се чувствали ако риска от падане или нараняване при падане по някакъв магичен или свръхтехнологичен начин е абсолютно и безусловно елиминиран при вашето каране?


Въпросът има и философско измерение.
Звучи аналогично на питането "Как ще се чувствате ако сте човек, който е безсмъртен?". Но точно тук има едно важно "но": самата човешка форма е неотменна, неразделна от смъртта. Да си човек, това значи да си смъртен, това те прави пълнокръвно човешко същество(колкото и да е жалко). Така че "човек", който е безсмъртен просто не е човек.
Така и с карането - каране с риск, който е абсолютно магически махнат- това не е каране, а фентъзи от друга вселена.

Иначе, не че темата не е забавна... :) Аз лично гласувах за точка 3.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта