Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Анкетата свършва на Сря Сеп 26, 2012 10:07 am

В бирария 1516
43
52%
В ресторант Рагнарок
40
48%
 
Общо гласове : 83

Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот Admin » Сря Сеп 19, 2012 10:07 am

Както знаете, от 2004 г. насам всяка сряда имаме сбирка на форума в София. През годините сме били на различни места, като в последните няколко това място беше бирария 1516 на ул. "Цар Асен" 2А, до Съдебната палата. През лятото обаче бирарията излиза във ваканция и се налагаше да си търсим друго място - това лято такова място беше ресторант Рагнарок на ул. "Трепетли(н)ка" 11, което е в горната част на Лозенец, близо до бул. "Джеймс Баучер". Основната причина да започнем да ходим там е, че съдружник в заведението е Нахи, наш приятел и виден съфорумец. ;)
Сега бирария 1516 би трябвало отново вече да работи, но аз, както и други редовни посетители на сбирката сме раздвоени относно това къде да продължим сбирките. Основното предимство на 1516 е местоположението - лесно се намира, много хора го знаят и са свикнали с него. При Рагнарок основното предимство е Нахи, т.е. че така подпомагаме бизнеса на приятел. Подчертавам, че това си е просто моето мнение, всеки от другите редовни посетители може да вижда нещата и по друг начин. Но за мен лично дилемата е между по-лесно за намиране и достъп място, от една страна, и място при приятел, от друга, макар че при толкова години срещи в 1516 него също мога да го нарека приятелско заведение.
По останалите критерии двете заведения за мен лично са равностойни - в Рагнарок ни правят 15% отстъпка, така че в ценово отношение при моята консумация няма съществена разлика. Като асортимент и качество на храната не се наемам да коментирам, защото не съм претенциозен и нещата, които консумирам и в двете заведения ми харесват. Място за велосипедите (дори когато са 10 или повече) се намира и в 1516, и в Рагнарок. В Рагнарок казаха, че може дори да ни приготвят гозби извън менюто по предварителна заявка, макар че аз лично не виждам нужда да се възползвам от тая екстра. И в двете заведения персоналът има много добро отношение към нас.
Който желае, може да добавя и други доводи за едното или другото, тъй като отново подчертавам, че горните редове описват дилемата от моя гл.т. Но трябва вече да си изберем твърдо мястото за следващите месеци, защото иначе всеки път хората се чудят къде ще е сбирката и някои точно затова и не идват, защото няма яснота.
И така, въпросът е до всички редовни (а също и епизодични) посетители на сбирката - къде предпочитате да я правим? 1516 или Рагнарок?
Срокът на анкетата го слагам 1 седмица, за да не се разтеглят нещата безкрайно във времето.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот mirelay » Вто Сеп 25, 2012 1:09 pm

Ако идваха на сбирките толкова хора, колкото са гласували..... :D
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот bizona » Вто Сеп 25, 2012 2:27 pm

mirelay написа:Ако идваха на сбирките толкова хора, колкото са гласували..... :D

hi hi :rofl:
bizona
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2012 5:45 pm

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот Runaway » Вто Сеп 25, 2012 3:08 pm

Гласуваме и почваме да идваме, значи! :-) :agree:
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот Alpina » Пет Сеп 28, 2012 3:47 pm

Сериозно - поне по 40 гласували за всяко от двете заведения, а в същото време на срещите има по по-малко от 10 присъстващи. Още повече, че не повече от 20-25 различни присъстващи от по-редовните.

В интерес на истината - ми идеше да го напиша малко по-грубо, но ще е само така - не ви ли е малко неудобно?
Повечето реално сте дали гласа си за среща, която посещавате по веднъж на месец и половина - не е ли жалко?

Не очаквах толкова хора да се юрнат да "решават" въпрос, който ги касае 5 пъти годишно, докато за други е 40.

Лично според мен анкетата излезе сбъркана, заради горното и бих предложил да бъде проведена отново и да не бъда анонимна.
Всеки, който възнамерява да идва редовно на срещите - да публикува желанието си и накрая гласовете да бъдат преброени.
Също така - да бъде с продължителност 2 седмици.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот mirelay » Пет Сеп 28, 2012 4:02 pm

:agree:
Аватар
mirelay
 
Мнения: 250
Рейтинг: 1881
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2005 7:52 pm

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот jd » Пет Сеп 28, 2012 6:07 pm

За съм за предложението на Сашо! :agree:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот beauty » Вто Окт 02, 2012 12:24 pm

Другарчета, тази седмица къде? :beer:
beauty
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 4:15 pm

Re: Къде да бъдат сбирките на форума в София?

Мнениеот Admin » Вто Окт 02, 2012 2:20 pm

viewtopic.php?f=48&t=32025&p=882292#p882292

Иначе предложението на Сашо по принцип е добро, но каква е файдата да правим явна поименна анкета, ако част от редовните пропуснат да дадат отговор в нея? А и ако ще се решава от редовните посетители (което наистина е най-доброто решение), не е нужно да правим виртуална анкета - можем просто в рамките на месец октомври (това са 4-5 сбирки) на един лист да запишем на всеки от редовните предпочитанието. Един вид ще се получи, че всеки, който идва поне веднъж месечно, ще може да даде своя глас поименно и явно. Ама дали ще искат да го направят повечето хора? ;)
И пак възниква и друг въпрос - няма ли да е редно да дадем възможност и на такива, които не идват редовно в Рагнарок, но са идвали често в 1516, също да се отбележат на този лист? Защото те може да не идват в Рагнарок просто защото мястото не им е удобно и едва ли ще се вдигнат само за да гласуват в такава анкета.
Сами виждате, че уесно нема, ама за всеки случай ще взема лист и химикал в сряда и ще обсъдим пак въпроса. :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 112 госта