Защо не карате в Сопот?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Не карам в Сопот,защото:

Няма трасе
4
3%
Има трудни трасета,искам лесно!
10
7%
Няма добре поддържани трасета
28
20%
Липсва адекватно отношение на персонала към карачите
8
6%
Цялостната политика на лифта куца
37
26%
Цената на лифта е висока
31
22%
Има Боровец и Пампорово
23
16%
 
Общо гласове : 141

Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Holz » Нед Юли 29, 2012 9:13 am

И така... който е идвал през 2009 и 2010 година знае колко хора се събирахме всеки уикенд в Сопот...
Всеки,който е идвал напоследък може да каже колко хора с колела се събират на лифта тази година ( може и да липсват очевидци) ..

Според мен е ясно защо никой вече не кара на Сопот, НО според Вас на какво се дължи това? Липса на трасе? Неадекватна политика на Шамбала? Или просто вече има много други места за каране в България?

Еее.. защо не карате в Сопот? Иначе казано какво искате да се промени?

Моля да се абстрахирате от проведени до момента състезания,както и от предстоящи такива!

:beer:
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот FREERIDE RIDER » Нед Юли 29, 2012 9:55 am

Защо аз не бих искал да карам там:
лифта прекално опасен ми се струва
почвата на която се кара не ми харесва особенно
също така едно трасе не се прави и това ,то трябва да се подружа редовно .след всеки дъжд ...
и не ми харесва оформлението на трасетата там . като се има предвит виражи скокове ... се едно са ги правили хора дето си нямат и идея за кво иде реч .
Аватар
FREERIDE RIDER
 
Мнения: 939
Рейтинг: 1127
Регистриран на: Вто Фев 03, 2009 3:07 pm
Местоположение: Bulgaria ,Haskovo

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот NIKLIMA » Нед Юли 29, 2012 10:17 am

Мисля че липсата на различни трасета по трудност.
NIKLIMA
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 7:15 pm
Местоположение: Бургас-Пещера

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юли 29, 2012 10:22 am

Хм... Харесва ми да карам на Сопот!
Трасето и пътеките в района ме радват много. За мен е предизвикателно да карам на ръчка там и след всяко ходене вдигам нивото!
Честно казано ми допада повече от състезателното трасе на Боровец.
Освен 2-те трасета (едното от които е занемарено от 2008 насам) има множество интересни пътеки и маршрутчета в района. Много от тях заслужават да им бъде отделено поне едно спускане!

До тук с доброто.

Лифта, лифта и лифта!
Страх ме е да се возя на него, а и цената е височка;

На Боровец ( до където стигам за час и нещо) плащаш 20лв за цял ден, караш докато работи лифта (ха, ма те били 2 на брой!),
без да чакаш да се съберат Н-на брой души на долна станция
И да не забравим най-важното - постоянно поддържани и развивани трасета (като бройката бие сопотската в пъти!).
п.с. споменах ли, че става въпрос за 2 лифта?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Юли 29, 2012 10:47 am

На кратко :
Трасето не ми допада,грам.
Лифта се крепи на 1 кръв,не се качвам на такова нещо.
На майната си е.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Capoeira » Нед Юли 29, 2012 12:16 pm

Не мога да дам нито един от посочените отговори защото реално това са само оправдания за да не карам там, а на мен ми се кара там.

- Реално погледнато политиката на лифта е изцяло продиктувана от реалните потъпления който правят велосипедистите там. С офертата за 3 качвания с един билет това беше обаче решено.
Малко дразнеща е почивката от един час която се прави на обяд, независимо че лифта може да е работил реално само 1 час от сутринта и това май трабва да спада към критиката. Т.е когато лифта не работи целодневно, както е при състезания или при други мероприятия е редно лифта да работи когато се събират нужния брой хора независимо дали е време за обедна почивка или не.

- Трасе има и то е доста добро, но проблема е, че се оправя/преправя само преди състезание и след него е като бомбардирано и така си остава до догодина. Реално ако след състезанието се оправи отново за редовния сезон който реално тогава започва, защото състезанието почти винаги маркира реално началото на сезона, всичко ще е идеално за почти цялото лято. Реално там не се кара толкова много и трасето е доста държаливо в по-голямата си част, вярвам че ако е направено като за състезанието седнага след неговия край, ще може да се кара от редовно каращите там хора. Все пак там много рядко съм виждал повече от 20-25 човека през сезона в един ден и те са найстина карачи който не унищожават така скоростно, както 300+ човека който карат на опашка един след друг с една единствена цел, че трqбва да се избият парите от участието. Та тук критиката е да се оправят трасетата веднага след състезанието, така че да се в състоянието в което са в първия ден на състезанието.

- Персонала никога не ми е правил лощо впечатление, а караме там от 2008.

- Лифта, ами лифта на поглед изглежда доста по добре от този на Драгалевци не знам защо толкова се пищи само против този лифт и той и този на Драгалевци и този на Пампорово към Смолянските езера са за мене в еднакво окаяно състояние. Подочух че ще се сменя въжето и ще се прави ремонт за следващата година във връзка с домакинстовото на европейското или световното по парапланеризъм, което е успокойтелно.

- Много високо бих оценил факта ако се подържат поне веднъж годишно и старото трасе в горната част и в долната част с пада защото имат много различен стил, ако не ти харесват непрекъснатите виражи старото трасе има много различни участъци, същото е и за долната част.

Главнат причина, там е просто малтретиране над техниката за един уйкенд колкото и да си пестелив преполовяваш и двата комплека накладки и взимаш половината работен грайфер на Minion-ите, и това е ако си пестелив. Тук не включваме факта както Агента казва че ако има слабост по техниката то на Сопот ще си проличи. Просто за едно отиване там освен цената на лифта превоза и спането(ако не си на палатки) имаш и още 100лв по-малко от цената на гумите и накладките.
Отделно там дневно се правят макс 6-7 с много зор пускания след което ти е физически невъзможно почти да се обслужваш.

За да не изглежда така, че все едно всичко е супер гадно там, мога да кажа че изкарването там винаги е в топ 3. Винаги хората който са там е супер приятно да караш и да се забавлявате, храната е супер, спането е адски ефтино а хората от града са супер учтиви. Палатките там са просто S-класата на всички палатки, имаш леден поток за баня и бирата, а тоалетната е винаги чиста. Там хората отиват за да карат не отиват на айляк, досега поне отиваш там защото липсва грубото трасе и камъни, няма друго толкова аграрно каране в България. Който казва че трасето му е груго значи просто е свикнал да си кара на айляк, истината е че това харесва на чужденците и ако погледнете това е трасе за спускане не е трасе в байкпарк, то трабва да е грубо и стръмно и трудно. Оформлението е според терена и на мен поне ми харесва долната част след като минеш подлифта с така наречените S-ки e просто уникално, само дето до там стигаш на ръба на физическите си възможности иначе са адски технични и приятни, то там май е единствената част което може да се кара и по-бавно и по-бързо, за останалата част от трасето има една скорост под която ако караш трасето ти се струва 2-3 пъти по грубо отколкото ако си малко по-бърз и не се налага да осещаш всяка неравност. Истината е че просто Сопот няма аналог като трасе и за да се харесва толкова от хората който идват от чужбина с цел каране, значи е доста специфично и за Европа.
Пак да кажа за хората който просто не им допада като настилка и трасе, че това не е байк парк, там не отиваш за да направиш 15-16 пускания на ден, и да не си уморен след всяко спускане. Сопот те изцежда до последно като физическа сила и концентрация и докато на Боровец и Пампорово може да се кара много лежерно, то на Сопот има само едно темпо и то е доста сурово и може би затова хората се оплакват.
Боби не е чак на майната си, сещаш се преди да ремонтират пътя дотам беше ужастно, единственото място където съм тотализирал джанта и две гуми, буквално с 35км/ч и не бях сам на опашката зад дупката докато смених мойта гума имаше поток от автомобили два пред мене смениха и те и два зад мене се вайкаха. Сега е направо магистрала, на час и малко път при това карането до там вече е песен. Пампорово ми е на майната си и който каквото да казва мразя да карам по магистрала, страшно по-голямо напрежение е сравнено да кажем с пътя от Пловдив до Чепеларе или София - Боровец
Bikes Intelligence Life
Proud of Boxxer
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Unik » Нед Юли 29, 2012 2:03 pm

А защо да не караме караме и то как, а и копаме !! :D ам такмо го завършихме покарахме
и дъждът ни изненада сега тасето е в ремонт. Ам май май ще трябва сериозен ремонт :banghead:

Capoeira +1 ;)

Наистина аз съм много съгласен с " Capoeira " Сопот си е Сопот има си чара и наистина не е за деца не е място, където
да се учиш да караш колело или пък да направиш 20 спускания Сопот си е WC трак не е за всеки. Верно са не едно ам
2 трасета и то доста добри и технични само ако имаше повече бюджет за поддръжка, а и да се направи едно ново трасе нещо по леко
по подходящо, по достъпно за всеки.
На Сопот се опитвам да пооправям и поддържам но една птичка пролет не прави. Например до скоро ставаше, но след дъждеца се попрецака доста на места. Иначе цената на лифта си е бива 10лв 3 качвания не знам по евтино в БГ, като изключим байк парковете....
Пампорово в сравнение с Сопот за момента си е направо за деца. Там нито гуми се хабят, нито спирачки, там се учи да караш колело. За разлика
Сопот там се састезават такива които вече са се научили да карат колело, а и по точно такива които доста по добре са се научили :) :) :). Боровец има голям избор комерсиално е има и по-трудни и по лесни трасета, малко скъпичко е но се ядва.
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот caspar » Нед Юли 29, 2012 3:23 pm

Анкетата е малко безмислена, смятам, че всички знаете защо не се кара там... Но Сопот и ВЦ трасе са две несъвместими неща, а не съм бил само на едно, две такива... Даже не е и трудно, просто си е различни, нопак си има чара. Не го пиша да се заяждам, но от анкетата трябва да избера всички отговорибез един... Между другото пиша от телефона си в БОРОВЕЦ.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Zozka » Пон Юли 30, 2012 8:16 am

You have tried to vote for too many options... :(
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Юли 30, 2012 8:33 am

И въпреки всички негативни коментари... хвърлете едно око на UCI календара за 2013г.
Изображение
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот SpoileR » Пон Юли 30, 2012 9:09 am

По време на състезнията са си наред повечето от нещата... 90% от проблемите се отнасят за периоди извън състезанията...

Само лифта има 1-2 неща дето винаги си ги е имало:


1. Трябва да сложат "Box Guide-ове" на ролките на всеки пилон , че в момента са с някви дето пазат само отвътре да не пада въжето... :D

2. Има 3-4 пилона, дето им е крив Chain Line-a и спомагат за падане на въжето :lol:


Други притеснения относно лифта не съм имал никога...

ДА, СТАР е.......
ДА, друса и тропа между всеки пилон...
ДА, удря у Гъзо при качване, не е като на Боровец с меки седалки и да намаля при слизане и качване, ама хайде сега... байкъри ли сте или какво?

Лифта си е лифт... стоманени ПРЪТОВЕ със Седалки, ролки, лагери и некво Е*ааахти въжето... другото е същото само дето са "НАПУДРЕНИ" СТОМАНЕНИ ПРЪТОВЕ...

Да споменавам ли че на Боровец, Болтовете на пилоните са ги сложили ПРЕЗ ЕДИН за по-ефтино? :look: :lol:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот xcrider » Пон Юли 30, 2012 6:58 pm

Боровец е истината, каквото и да карате. Кеф ти Dh трасета кеф ти АМ пътечки кеф ти черни пътчета, по които може и да се катери, а начинаещите да спускат. Човек както и да кара, отива там и се накарва, 1 ден е достатъчен. Всякакви варианти за качване на собствен ход по пътеки и спускане по трасетата, особено приятно е качването до дворец "ситняково" и малко по -нагоре до х.Чакър войвода. За DH -тата удобен, сигурен, БЪРЗ лифт, качва те за 10-13 мин до горе, а не като драгалевския 30-40. По "бул ситняково" на собствен ход до горна станция е около 40 мин. Оттам по хубави пътечки накъдето ти хрумне. Спускаш се по пътеката, около теб храсти с боровинки, малини - спираш в страни и ядеш. Хубави мостчета, табелки, жълти ленти с означения... Няма смисъл да обяснявам, който е ходил, знае. Хубавото на това място е, че зарибява много хора по планинското колоездене. Има хора, които до сега въобще не са карали МТБ, идват просто на почивка, вземат си колело под наем и тръгват. Сигурен съм, че много хора са се зарибили, имаше малки деца на по 5-6 години, спускаха се по ситняковския път имаше и малко по-големи на по 10 години, които си цепеха Freeride трасето(10-ката) с кеф. Разликата между другите места за МТБ и Боровец е да караш ски в България и после да отидеш в Алпите.
На Сопот не съм ходил, първо, защото е доста по-далече от София, второ, защото там няма разнообразие от трасета и като цяло преобладават DH такива. Не карам DH, а там друг избор няма. Но както казах, както и да караш, истинското каране е на Боро. XC, AM, DH, FR ... За всекиго по нещо. :)
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Unik » Пон Юли 30, 2012 8:00 pm

xcrider написа:На Сопот не съм ходил, първо, защото е доста по-далече от София, второ, защото там няма разнообразие от трасета и като цяло преобладават DH такива. Не карам DH, а там друг избор няма. Но както казах, както и да караш, истинското каране е на Боро. XC, AM, DH, FR ... За всекиго по нещо. :)


На Сопот не е само ДН има доста избор от DH-ХС-АМ не безизвестни са маршрутите, Сопот почивалото>х.Дерменка или
Незабравка(не работи),х.Добрила,х.Рай има преход до Калофер, Троян. Но и както се вижда доста хора са предубедени от корумпирани мнения
на такива които имат първосигнално мислене и заклеймяват Сопот като лоша дестинация поради лични причини. Истина е, че Боровец и Пампорово са курорти, а Сопот е един малък и спокоен град, но и това което предлага не е за всеки. Стръмни и усоийни склонове, скоростно трасе за което се
изискват както умения така и подходящ и здрав байк.
От страна на състезанията се провеждат както WC по парапланеризам така и кръгове по ХС и ДХ по UCI.
Така, че всеки курорт си има чара на едни им харесва Сопот, на други друго, всеки има правото на разнообразие. Защо на някой като не му хареса
нещо трябва да се плюе и нарежда колко там положението е зле само защото той не можел да кара по трудно трасе или колелото му не било достатачно
добро.
Аз като карам snowboard и съм бил учител трябва ли да казвам като не карам ski , че всички които карат ski са глупаци ?? :banghead:
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот CrZ » Пон Юли 30, 2012 10:12 pm

Unik написа:
xcrider написа:На Сопот не съм ходил, първо, защото е доста по-далече от София, второ, защото там няма разнообразие от трасета и като цяло преобладават DH такива. Не карам DH, а там друг избор няма. Но както казах, както и да караш, истинското каране е на Боро. XC, AM, DH, FR ... За всекиго по нещо. :)


На Сопот не е само ДН има доста избор от DH-ХС-АМ не безизвестни са маршрутите, Сопот почивалото>х.Дерменка или
Незабравка(не работи),х.Добрила,х.Рай има преход до Калофер, Троян. Но и както се вижда доста хора са предубедени от корумпирани мнения
на такива които имат първосигнално мислене и заклеймяват Сопот като лоша дестинация поради лични причини. Истина е, че Боровец и Пампорово са курорти, а Сопот е един малък и спокоен град, но и това което предлага не е за всеки. Стръмни и усоийни склонове, скоростно трасе за което се
изискват както умения така и подходящ и здрав байк.
От страна на състезанията се провеждат както WC по парапланеризам така и кръгове по ХС и ДХ по UCI.
Така, че всеки курорт си има чара на едни им харесва Сопот, на други друго, всеки има правото на разнообразие. Защо на някой като не му хареса
нещо трябва да се плюе и нарежда колко там положението е зле само защото той не можел да кара по трудно трасе или колелото му не било достатачно
добро.
Аз като карам snowboard и съм бил учител трябва ли да казвам като не карам ski , че всички които карат ski са глупаци ?? :banghead:


Стига дрънка тъпотии. Корумпирани мнения, WC трасета дъра бъра..много ти разбира главата... Стига това деления ... Сопот, Боровец, Пампоровец ... и всичките там останали...
Сопот, Стара планина както и всички планински кътчета в БГ са РАЙ. Ако има лифт още по добре. Планините и курортите и въобще условията в България са невероятни. Малко страни по света могат в радиус от 200 250 км. да ти предоставят такива условия за каране каквито имаме и всъщност тепърва ще имаме в следващите години. За да има смисъл обаче да се създават и развиват байкпаркове в България, трябва да има и международно присъствие. А за да има такова всеки курорт, включително и Сопот, трябва да е наясно какво прави и да си има план за развитие. Трябва в пъти по голямо разнообразие от пътеки и трасета за да се очаква, че ще има сериозно количество посетители. В момента нито Боровец, нито Пампорово, за Сопот да не говорим са байкпаркове в истинския смисъл на думата. С по 3 4 трасета нещата са още толкова далеч от истината. Важното обаче е, че се и ще се работи в тази насока и съвсем скоро те ЩЕ бъдат байкпаркове . Ще има не по едно трасе за спускане и няколко кози пътечки, а много и направени трасета както е и в други големи курорти. Затова незнам какво толкова странно има в това, че Сопот не е особено посещавано място. С едно трасе, което не е ясно колко е подържано какъв може да бъде резултата. В този смисъл за мен е и глупаво че догодина Сопот е домакин на Европейско първенство. Каква е логиката Сопот да си прави толкова сериозна реклама на един лифт и едно трасе. Защото в момента Сопот не е байкпарк. Сопот е само едно трасе за спускане. Все едно да рекламираш например един супермаркет по телевизия, билбордове и т-н. обаче да предлагаш в този супермаркет само вафли. Не ме разбирайте погрешно нищо против Сопот нямам, но вместо да се избързва по добре е да се развие мястото, да се създадат поне още 4 5 трасета за всякакво ниво на каране и след това да се рекламира продукта байкпарк. Тогава вече има смисъл. Сопот има много потенциал. Аз много бих се радвал да се развива защото поне на мен идеята ми е България да не бъде популярна с един или два курорта, а с цялостния си облик на една страна с много и добре направени байкпаркове. Малко се отклоних от първоначалния въпрос Защо не карате на Сопот, така че се връщам на темата.

1. Има едно основно трасе - това трасе е ок, но за напреднали. Става само за тази групичка карачи в България, която виждаме по състезанията. Това са не повече от 200 души. За да има повече посетители, трябват и по лесни трасета. Освен това има участъци, които дори и да са лесни според мен са недомислени и правят трасето опасно. От моя гледна точка като посетител в някой бакпарк нещата изглеждат така - искам да има трудно състезателно трасе на, което да тренирам, но искам да има и други по леки маршрути където да покарам и по кротко след като ми мине агресията за по сериозно каране. Искам да има трасе на което да разпусна и да не съм на 100% а да карам по кротко. Това го няма.
2. През лятото по сопотските баири е ужасна жега. Това си е специфика на района и не е нещо което някой може да промените. Но няма как в Сопот да очаквате че при 30 40 градусовите жеги хората ще изберат да дойдат и да карат при вас вместо да предпочетат по хладните борови гори на други планински курорти. Затова според мен силата на Сопот е в другата част от годината. Сопот може да е най посещаваното място през пролетта и есента. Има как да се работи в тази насока. Просто трябва да си помислите къде ви е силата. В Боровец, Пампорово, и др. забравяш за каране след септември и така до май, юни. Във Сопот обаче точно този период може да бъде активният сезон. Октомври, ноември, понякога декември и дори при по мека зима може да се кара при вас. Защо не се възползвате от това.
Лятото в Боровец например започва средата на юни и свършва края на септември. Това са 3 месеца и половина. Дори и 4 да станат в един момент пак е нищо. Вие имате възможност освен тези 4 месеца да работите поне още толкова.
3. Лифта - това също е причина за много хора да предпочетат други курорти. Мен лично не ме бърка толкова много.
4. Леглова база. Това по скоро ще бъде проблем в бъдеще според мен. Ако мястото се развива с 4 5 хотела в района е трудно. Съмнявам се по време на европейското когато не остана места по хотелите чужденците да се изкефят да спят при разни баби по къщите.

Тази анкета според мен е напълно безмислена. Причините защо не се кара толкова много там са ясни. Конкуренцията обаче вече е факт и тепърва ще има добре развити байкпаркове и курорти. В момента все още курортите и парковете са на толкова ранен етап, че няма смисъл дори да се коментира. Затова ако искате да се кара в Сопот се стягайте. Зимните курорти са лесни. Там инфраструктурата я има. Милионите са вече набити в лифтове и хотели и т.н. Така че Сопот трудно може да се конкурира с тях в този смисъл. Но пък Сопот си имя своя чар и своите предимства и ако се наблегне на тях със сигурност мястото ще бъде много посещавано. Нещата хич не са сложни.
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот xcrider » Пон Юли 30, 2012 10:21 pm

Unic
Е, това за което ти говориш, е възможни ХС/АМ преходи в района. За какво ми е да ходя до Сопот, при положение, че в града ми, точно на 18 мин по асфалт на собствен ход, съм в началото на повечето хц маршрутчета из Витоша, където получавам също пълно разнообразие от маршрути(изкачвания и спускания). Идеята е , че на боровец има изградени всякакви по трудност трасета за БАЙК от КАДЪРНИ хора, а не се кара по тур.пътеки(като изключим мусаленска и още 1-2 пътеки), защото тези същите си ги имам, както казах, на 18 мин от входната ми врата. Сега знам, пътеките на витоша не са " всичко на този свят" и това , че нещо е различно, е достатъчна причина да се отиде там, въпреки това, когато бия път до някъде, предпочитам да си карам по обособени МТБ трасета, където ще получа пълно удоволствие от карането.
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот ssmr » Чет Авг 02, 2012 9:50 am

За мен трасето на Сопот прасва коренно по различно от Боровец и тнт. Но по въпроса за лифта това ,че на външен вит не е добре не означава че не му правят профилактика а щом хората които отговарят за лифта са казали че е безопасно значи лифта е добре, липсва му само по една кука за закачане на колелетата. За мен Сопот си остава най-трудното трасе в България. :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
ssmr
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Яну 16, 2010 10:51 pm

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот outfaced » Чет Авг 02, 2012 1:23 pm

ssmr написа:... а щом хората които отговарят за лифта са казали че е безопасно значи лифта е добре

Голям си наивник ... Какво очакваш да ти кажат, че е малко счупен ли ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Unik » Пон Авг 06, 2012 8:01 am

outfaced написа:
ssmr написа:... а щом хората които отговарят за лифта са казали че е безопасно значи лифта е добре

Голям си наивник ... Какво очакваш да ти кажат, че е малко счупен ли ;)


outfaced - ти имаш ли информация и документация за изправността на лифта, или просто си говориш ей така да се намираш на приказка ??

За всички които се съмняват в изправността на лифта ще кажа, че лифта е изправен и има всичката документация необходима за да работи !!

Не знам как Дид успя да насъди тази идея за лифта-катафалка но според мен хич не е спортсменско да се манипулира масата във Форума
с подривни идеи, а и още повече да се спекулира с модераторските права. За уточнение Дид не кара Дх, Дид е предубеден и тръби глупости за лифта тъй като е чакал да пуснат лифта поради повреда по време на извозване, например на мен ми се случи това на Боровец (висях 20-30мин) докато го пуснат пак но не съм предубеден и не тръбя глупости като него. В момента тече поредното парапланеристко състезание Лифта работи, извозва хора с пълна пара, до сега не съм видял недоволни хора..

Никой не би си сложил главата в торбата ако лифта е неизправен нали ??

В момента трасето се ремонтира след поройния дъжд. Надявам се за петък/събота да е готово, то и сега става за каране но иска още малко работа...
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Holz » Пон Авг 06, 2012 8:42 am

На мен също ми е интересно :) нека каже кое му е счупеното, че не знаем :agree: Може и на лс

Може и да е някакъв скрит инспектор,знае ли човек :rofl:
не, а ти ?
Аватар
Holz
 
Мнения: 754
Рейтинг: 1864
Регистриран на: Сря Юни 11, 2008 8:24 am
Местоположение: Бургас - Сопот - Варна - София

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот PtD » Пон Авг 06, 2012 9:34 am

Unik написа:Не знам как Дид успя да насъди тази идея за лифта-катафалка но според мен хич не е спортсменско да се манипулира масата във Форума с подривни идеи, а и още повече да се спекулира с модераторските права.


did не е модератор. Как по-точно е спекулирал с модераторски права? :nuts:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот joropc » Пон Авг 06, 2012 9:55 am

PtD написа:did не е модератор. Как по-точно е спекулирал с модераторски права? :nuts:

Да бе, и без това беше модератор на 1-ви Април... :)
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот PtD » Пон Авг 06, 2012 11:16 am

joropc написа:
PtD написа:did не е модератор. Как по-точно е спекулирал с модераторски права? :nuts:

Да бе, и без това беше модератор на 1-ви Април... :)


:D :agree:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот Unik » Пон Авг 06, 2012 12:18 pm

PtD написа:
Unik написа:Не знам как Дид успя да насъди тази идея за лифта-катафалка но според мен хич не е спортсменско да се манипулира масата във Форума с подривни идеи, а и още повече да се спекулира с модераторските права.


did не е модератор. Как по-точно е спекулирал с модераторски права? :nuts:


Толкова по зле, че го толерират да спами и насажда негативни мнения като не му харесва Сопот разбрахме го но да насажда мнения и да говори глупости си е само във негов минус а и модераторски минус. Сопот си е Сопот, Драгалевци, Безбог, Рилски, Сливен говорим за едни и същи лифтове с лиценз да оперират, точка.
карам само със начален клас велосипеД Защото карам DH ли, рейтинга ми е и той надолy :) Що не идва Сам Хилл в Сопот, щото го е СТРАХхх ; о4 team shambala-bike-park - slow bikes fast riders
Аватар
Unik
 
Мнения: 344
Рейтинг: 1149
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:15 pm
Местоположение: Red Pollard Team (London)/ о4 Team (Sopot)

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот PtD » Пон Авг 06, 2012 1:14 pm

Unik написа:Сопот си е Сопот, Драгалевци, Безбог, Рилски, Сливен говорим за едни и същи лифтове с лиценз да оперират, точка.


Лицензът не значи задължително безопасност, поне в нашата китна родина.

П.П. did не е толериран повече, отколкото други хора. Ако те дразни, че изказва свое мнение, различно от твоето, то си е твой проблем. И аз често не съм съгласен с него, ама не твърдя, че е толериран или че насажда негативни мнения. Затова имаме форум, а не блог, за да може всеки да изрази своята гледна точка (стига да го прави културно и грамотно, разбира се :smokin:).
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот desinceto_st » Пон Авг 13, 2012 10:04 am

Да, нека да си говори колкото си иска. Но да има в предвид, че в България освен форуми където да си изказва мнението има и съдилища :) Тази бедна душичка не съм я виждала на живо, но с удоволствие бих си уредила среща с него пред Съдията в Съдебната зала. Да не си мисли, че е по-умен от нас и ние ще оставим някой да петни името на лифта. Още по-малко един пълен нещастник. Щом той може да се изказва, изказвам се и аз.

Десинцето, ако обичаш да се въздържаш от обиди, за да не бъдеш набързо осъдена на доживотен read-only режим. PtD.
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот did » Пон Авг 13, 2012 11:53 am

desinceto_st написа:... ние ще оставим някой да петни името на лифта.


:rofl:
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот desinceto_st » Пон Авг 13, 2012 12:20 pm

:rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
desinceto_st
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 11:05 am

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот PtD » Пон Авг 13, 2012 9:03 pm

Изображение
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот bikerider » Вто Авг 14, 2012 10:19 am

+1

Unik написа:outfaced - ти имаш ли информация и документация за изправността на лифта, или просто си говориш ей така да се намираш на приказка ??


Всеки си има глава на раменете и си изгражда мнение. Вие трябва да престанете да внушавате, че някой насаждал негативни мнения. Схванете най-накрая елементарния факт, че докато критикувате хората за личното им мнение, техния брой ще намалява все повече. Просто сте адски зле с PR-a, виж си "колежката" какъв тон държи. Явно имате проблеми и с маркетинга на вашия "продукт".

Истината е една - лифта изглежда опасен. Не ме интересува колко специалисти са се произнесли - един неспециалист не може да прецени дали го лъжат или не, и гледа как изглежда лифта. А лифта изглежда апокалиптично.

Избягвайте сравнения с Драгалевци, не са във ваша полза. Там няма 40-метрови пропасти със страничен вятър.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: Защо не карате в Сопот?

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Авг 14, 2012 11:39 am

Изображение
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Следваща

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 149 госта