Как сигнализирате когато ви се наложи?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Мнениеот elfa » Вто Яну 24, 2006 5:27 pm

При мен нещата са различни(отговорите).Каквото ми дойде на устата...Но най-големия фактор е скоростта(ако е бавна нещо по-дълго, а ако е бърза неща кратко и будещо внимание)!!!В града не сигнализирам, а минавам отдето мога.Имам предвид не през хората да ги сабарям:D ми кудето е свободно.Ако имам много хора и няма начин да се разминем без да разцепим глутницата:lol2:, ме забелязват бързо на колелото и правят път.А тук в Сливен(моето градче), по планините и по-високите хълмове не се срещат ексемпляри наречени туристи много често(но все пак ги има, но не се движат по пътеките най-често, но всичко се случва) и е по спокойно, но ако ми се наложи да "сигнализирам" предполагам, че ще е нещо "Ей","Ехо" или нещо то сорта...

А да ви раз кажа една случка:Значи качваме се двама на един хълм и преди пътеката чуваме овце, следователно може да има и овчар/-и...И тръгваме надолу, аз съм втори и карам на 2-3 метра зад приятеля ми.По едно време чувам някаквъв звук(от него) като вече бях видял овчаря:lol2::D:lolup:.Някъв овчар(по-старичък) , си сложил главата на тояга(някой да не се обиди;)TOYAGA) и заспал:sleep: прав.Другия байкър вика и го затминава отстрани(всъщност доста близо да човека, защото докато реагираш на такъв обекет при такава скорост не е много лесно като го забележиш в последния момент преди да завиеш)и човека прави крачка назад и си изпуска тоягата на земята(пак някой да не се обиди:D), а аз като го видях да спи прав ми стана super смешно:rofl:, минах през тоягата му и си продължих доста засмян надолу.Представам си какво е било за човека, и се чудя от какво се събиди от приятеля ми като мина покрай него или от смеха ми:D?На това му се вика да те събидят в екстремна ситуация, човека си спи малко преди един завой и двама изперкали;) с колела те задминава(като по телевизията:spin:.Сигорно овчаря се е :praying: , после е мислел, че може да стане :angel:, през това време е бил :hypnoti::scared: и накря :pimp:!!!Всичко това се е случило в Сливен(на Хаман Байр, ако го знаете;)!!!
Голяма забава беше да го напиша!!!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот RaveUnit » Вто Яну 24, 2006 5:58 pm

е не това е хехехехехееххехее:clap: само на трактора на sss съм се смял така :)))
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот elfa » Вто Яну 24, 2006 6:10 pm

@RaveUnit предполагам, че това е комплимент;), БАЛГОДАРЯ!!!Надявам се да е забавно...!
elfa
 
Мнения: 591
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Съб Юли 02, 2005 10:42 pm
Местоположение: Bulgaria, Sliven

Мнениеот bored » Нед Фев 26, 2006 3:09 am

ъЪъъЪЪъъЪъ... пък аз сигналинализирам със среден пръст на някой шофьор да ми отнеме предимство... направо се побърквам от яд. Иначе като цяло предпочитам да намаля/изчакам/спра от колкото да викам или ръкомахам.
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Мнениеот octane » Чет Мар 09, 2006 3:06 am

Най-добре е ако нещо по колелото трака (например веригата удря в задницата от дупките или дисковете скърцат). Обаче това не винаги е възможно/ефективно. В такива случаи съм напълно съгласен с тактиката на Админ-а за бойния вик. Трябва да е нещо кратко и стряскащо (много е важно правилното произношение). Колкото по-рано разберат туристите, че си луд, толкова по-бързо ще скочат в храстите и ще ти направят път.
Но все пак докато правите тези неща, винаги си дръжте пръстите на лостчетата на спирачката!
Аватар
octane
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1260
Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 12:53 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот baribal » Чет Мар 09, 2006 5:05 pm

Абе обикновено съм втори и викам: " ЕЕЕЕ отпасноста не е преминала!!!"
let's go where eagles dare...
Аватар
baribal
 
Мнения: 382
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 5:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Как сигнализирате когато ви се наложи?

Мнениеот bikerboy97 » Чет Яну 26, 2012 6:13 pm

Аз не карам много в града,но като ми се наложи засилжам и бия спирачки,за да ги ''стресирам'' и после извинявам се може ли да мина :D :D :agree: :beer: :D :D
bikerboy97
 
Мнения: 77
Рейтинг: 1155
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 8:19 pm

Предишна

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 139 госта