Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Нед Яну 15, 2012 4:35 pm

http://screambikes.eu/bg/glavini-mtb-za ... -dc32.html Отзиви за тази главина ?
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот bobi108 » Пон Яну 16, 2012 2:12 pm

Малко тежка, доволно здрава и на 1/5 от цената на "хубавите" главини!Търкалям такава вече два сезона "умерено" АМ :D и като се има в предвид, че съм 100+килограма, смятам, че за цената си е много добро решение, стига да не гониш тегло!В screambikes очакват доставка на главини "Формула" към средата на февруари. В момента нямат почти нищо в наличност. :agree:
Аватар
bobi108
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1386
Регистриран на: Нед Фев 28, 2010 7:56 pm

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Пон Яну 16, 2012 3:05 pm

bobi108 написа:Малко тежка, доволно здрава и на 1/5 от цената на "хубавите" главини!Търкалям такава вече два сезона "умерено" АМ :D и като се има в предвид, че съм 100+килограма, смятам, че за цената си е много добро решение, стига да не гониш тегло!В screambikes очакват доставка на главини "Формула" към средата на февруари. В момента нямат почти нищо в наличност. :agree:

Знам , знам на мен от велостраст един Стоян ми каза че в средата на Февруари ще имат :) Но аз съм 70 кг. ПЛЮС теглото на Байка ми :) Та питам .. дали става примерно за .. ъмм :crap: Лек Dirt , и DH ?
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот dimochito » Пон Яну 16, 2012 7:58 pm

Търкалям такава главина вече втори сезон и мога да кажа, че е доста добра. Аз тежа 70кг, а колелото около 18. До сега не ми се е налагало смяна на лагери, обиране на луфт, отваряне на свободното движение или каквото и да е било друго. Както ти каза bobi108, за цената си е много добро решение, стига да прежалиш теглото.
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Пон Яну 16, 2012 10:37 pm

dimochito написа:стига да прежалиш теглото.

За тегло вьобще не съм претенциозен , но питам здравината как е защото ще карам DH и от време на време Dirt в някой паркчета е така за ебавка :idea: :idea:
И м/у др-то аз тежа 60 + колелото = 72кг. :) А в момента карам с подобна Формула ДС .. ама не знам коя номерация е но от 90 градуса я пре..ах :) С тази мисля да не правя такива щуротий .. и ако може да ме насочите към по-висок клас от тази НА ЦЕНА 100 лева и по-малко :eek3:
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Вто Яну 17, 2012 5:23 pm

А М/У другото може ли да попитам мога ли да сложа 12-ка ос на Drag C1 ?
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот downhiller_95 » Вто Яну 17, 2012 7:55 pm

за главината карам от година и половина и то не по предназначение ,а аз съм много впечатлен от нея ,а относно за рамката никога не съм чувал на рамка за 10мм ос да се сложи 12мм :dontknow: :rofl:
Drag Climber!!!
Аватар
downhiller_95
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:17 pm

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот did » Вто Яну 17, 2012 7:56 pm

LongAndYoung написа:А М/У другото може ли да попитам мога ли да сложа 12-ка ос на Drag C1 ?

Защо тоя едър неграмотен шрифт?

Къде ще му я слагаш тая ос? Ако е за задното колело - забрави. Ако е за отпред - не питай за рамката, а за вилката.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот JoroDH » Вто Яну 17, 2012 11:06 pm

Честно казано виждал съм подобна изрудщина (на 10мм да се сложи 12) след пилене на рамката и още нещо там беше правено та бяха бутнали 12-ка :D :D :D
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Аватар
JoroDH
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1123
Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 8:39 pm

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Сря Яну 18, 2012 2:56 pm

did написа:
LongAndYoung написа:А М/У другото може ли да попитам мога ли да сложа 12-ка ос на Drag C1 ?

Защо тоя едър неграмотен шрифт?

Къде ще му я слагаш тая ос? Ако е за задното колело - забрави. Ако е за отпред - не питай за рамката, а за вилката.

Не случайно казвам DRAG C1 не съм казал ВИЛКА .. :) И защо да е неграмотен шрифта .???????????? :eek3:
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот SPA » Сря Яну 18, 2012 4:43 pm

LongAndYoung написа:
did написа:
LongAndYoung написа:А М/У другото може ли да попитам мога ли да сложа 12-ка ос на Drag C1 ?

Защо тоя едър неграмотен шрифт?

Къде ще му я слагаш тая ос? Ако е за задното колело - забрави. Ако е за отпред - не питай за рамката, а за вилката.

Не случайно казвам DRAG C1 не съм казал ВИЛКА .. :) И защо да е неграмотен шрифта .???????????? :eek3:


За да сложиш чиста 12мм ос на рамка предвидено за 10мм, то единственият начин е да пилиш ушите. Това е доста капризна манипулация водеща до определени рискове. Аз лично се отказах да я правя и не бих я препоръчал на никой.

Въпроса ти по-скоро е дали може да сложиш галвина с 12мм ос на рамка правена за 10мм. Да можеш. Има различни видове преходни оси. Ето ти един пример:
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=65450
Изображение
Самата е ОС е лесна и почти всеки един стругар би ти я направил без проблем.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някакви Отзиви за Formula DC32 ?

Мнениеот LongAndYoung » Сря Яну 18, 2012 11:26 pm

SPA написа:Въпроса ти по-скоро е дали може да сложиш галвина с 12мм ос на рамка правена за 10мм. Да можеш. Има различни видове преходни оси. Ето ти един пример:

Това исках да чуя :) Благодаря за отговора :peace:
boriss13 написа:То на културния човек не му трябват закони, а за простака законите са за да се нарушават.
Аватар
LongAndYoung
 
Мнения: 146
Рейтинг: 979
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 6:32 am
Местоположение: София


Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 111 госта