Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Тук всеки може да пусне анкета по въпрос, свързан с колоезденето, който го интересува, или да отговори по вече зададена тема.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 800 / 600 / 10

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот /\/\itko_to1 » Нед Яну 15, 2012 12:40 pm

Да и пречи ама много .
Аватар
/\/\itko_to1
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 5:59 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот LyuboKolev » Чет Фев 16, 2012 8:00 pm

Здравейте,
Пуша от 28 години (продължителност) и карам колело от 40 години. Не са ми пречили защото не съм състезател. По равен път си карам с 30 км./ час. без да се задъхвам и то в продължение на 20 км. дистанция. Даже дори е полезно да се пушат 1- 2 цигари, а не кутии на ден. Стига с тия мрънканици дето цигарите смърдяли и увреждали здравето на околните. С отвратителното си поведение жена ви или мъжа ви могат да ви докарат до инфаркт за секунда, а цигарите за 50 год, така че стига глезотии. И както писа един колега по- горе- изгорелите газове и обгазяването са по вредни от цигарите. Аз съм навит да пуша и да карам, но не и да лапна ауспуха на кола и да карам. Дотук с хубавото за цигарите. Лошото- наистина е вреден навик, но това е мое решение; околните не ме интересуват защото ако аз не им харесвам физиономиите, дрехите парфюмите или друго (въпрос на вкус) не ги бия и затова не ме интересува дали те ми харесват навиците; някой като мляска на масата е по- вредно от две цигари (само ако те дразни мляскането); Оставете хората сами да си избират живота, а не вие. Просто ако искате да се спре пушенето- има лостове и механизми (икономически) да се намалява потреблението. Акциза се вдигна и една кутия цигари е 4,20 и нагоре лв. Да се направи 10,00 лв., парите ще ги лапа бюджета, пушачите няма да издържат на финансовия натиск и готово. Ама такива тъпотии че пушенето вреди на околните не ми се четат. Ходете си на улицата да си дишате дизела вместо моя пушек и сте с чисти дробове. Също ако си мислите че ще живеете вечно грешите. С вашите капризи дето всичко ви пречи и ядосва ще изкарате кратко и предполагам че сте вегетарианци и не правите секс защото и той състарява или поне ви омеква пишката или ви се раздърпват циците. Нали знаете- най- важното за човека е да се възпроизвежда (за животните също).
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот EccentricMOTION » Чет Фев 16, 2012 8:16 pm

Не пуша от 4 години, определено ми пречеше. Смятам, че към момента съм изчистил натрупалия се през годините никотин и сажди. Нямам намерение да започвам отново.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот EmZo » Чет Фев 16, 2012 10:50 pm

LyuboKolev написа:Здравейте,
Даже дори е полезно да се пушат 1- 2 цигари, а не кутии на ден. Стига с тия мрънканици дето цигарите смърдяли и увреждали здравето на околните.


:crazy:
Би ли обяснил с какво точно е полезно?! Би ли се аргументирал по тезата, че не се уврежда здравето на няколко непушача в затворено заведение пълно с пушачи?

LyuboKolev написа:И както писа един колега по- горе- изгорелите газове и обгазяването са по вредни от цигарите. Аз съм навит да пуша и да карам, но не и да лапна ауспуха на кола и да карам.


Сравнението е умопомрачително... :erm:

Никой не мрънка, когато се пуши на открито.

LyuboKolev написа:Лошото- наистина е вреден навик, но това е мое решение; околните не ме интересуват защото ако аз не им харесвам физиономиите, дрехите парфюмите или друго (въпрос на вкус) не ги бия и затова не ме интересува дали те ми харесват навиците.


Аха, твое решение значи. А като се съберете 10 човека с такова решение в сладкарница 30 кв.м. примерно, дали чрез помиите, които издишате не налагате това решение и на 10 непушача, които дишат същия въздух, който независимо с колко добра вентилация е сладкарницата няма как да се отвежда и да влиза толкова чист въздух както при 5 коли под открито небе? По твоята логика аз приятели може да решим, че ни се яде скара и да си внесем в сладкарницата няколко барбекюта на дървени въглища да ги запалим и да си сготвим. Или пък да реша, че ми се сере и ме мързи да ида до тоалетна и да ти се изсера на масата.

LyuboKolev написа:някой като мляска на масата е по- вредно от две цигари


:crazy:

LyuboKolev написа: Ама такива тъпотии че пушенето вреди на околните не ми се четат. Ходете си на улицата да си дишате дизела вместо моя пушек и сте с чисти дробове. Също ако си мислите че ще живеете вечно грешите. С вашите капризи дето всичко ви пречи и ядосва ще изкарате кратко и предполагам че сте вегетарианци и не правите секс защото и той състарява или поне ви омеква пишката или ви се раздърпват циците. Нали знаете- най- важното за човека е да се възпроизвежда (за животните също).


Ти ходи на улицата да си пушиш цигарите и моля, както аз не ти налагам моя начин на живот, така и ти не ми налагай твоя! Ти ако искаш запали колата си и ходи да се хвърлиш от Витиня с нея, не ми пука, но ако тръгнеш по пешеходна зона да газиш хора, тогава е проблем!

Това за лостовете на държавата изобщо няма да го коментирам, защото не смятам че разпространяването и употребата на кокаин, амфетамини и трева примерно е по-вредно за обществото от разпространяването на цигари и алкохол, ама там са други лостовете, как се избира кои лостове къде се прилагат май няма нищо общо с морала и загрижеността за обществото.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот Rix » Съб Фев 18, 2012 8:17 pm

Г-н Колев тровете се колкото искате, но не тровете другите. Като Вас не ви интересуват околните, знаете ли какво би било, ако тях не ги интересуваше вас? На вас никой не ви пикае пред входната врата, нали? Всеки може да го направи и да каже, че не харесва физиономията Ви... ИЛИ че пушите в асансьора!!! Не е намерил къде и е бил на зор.. а то е вредно за бъбреците да се стиска човек.
Да си свободен означава и да не ограничаваш свободата на другите. Никой не ви забранява да пушите, стига да не отнемате правото на другите да дишат чист въздух. Аман от простотия и изказвания как било полезно...

Това за вегетарианството и секса е вече абсурдно.... Kакво общо имат двете(даже трите с пушенето) и кой твърди, че секса е вреден? Точно обратното - полезен е! А кой твърди, че тлъстото месо е полезно? Точно обратното.. само че като си го ядеш не пречиш на никого освен на сърцето си и искрено не ми пука за това.. но ако запалиш в лицето на някое дете на витоша, докато си караш ще отнесеш забелжка, ако съм там... и само смей да коментираш как не ти дреме за децата и околните.
Аватар
Rix
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 11:22 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот LyuboKolev » Нед Фев 19, 2012 9:49 am

@Rix
Г- н "Не знам си кой", само да спомена между другото че не ме е срам от името ми и си участвам във форума с него, а не с артистичен псевдоним като да кажем "Марлон" (идва от Брандо) или накой на който си мисля че приличам или се изживявам като такъв, например "Малката русалка", или "Гладиатор". Та по темата: никъде не личи да съм против децата и ако някой си заведе детето на кръчма, проблема си е техен. Също както казвате "да духнеш дим в лицето на дете" това вече си е съвсем друга тема. Аз ако влезна в заведение с много яка чалга си излизам, а не ги карам да сменят музиката и по същия начин ако има пушачи които Ви дразнят си излезте. Та понеже явно сте "лъвчето което маха с лапички" ще помоля и да обясните заплахите си по горе. Много е лесно да си с псевдоним и да раздаваш заплахи. Какво да не "смея"? За децата не съм споменавал нищо лошо. Вие дори започвате поста си на "Ви", а после минавате на "Ти'. Не ми е обидно защото не мога да се засегна от Вас. Другия повод хората да си говорят на "Ти" е когато са близки, но аз не искам да съм близък с Вас. Надявам се че и аз не Ви липсвам. Поздрав.
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот Dealer1 » Пон Фев 27, 2012 11:49 pm

Вече 3 години пуша и не ми пречи ;)
Аватар
Dealer1
 
Мнения: 310
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 5:32 pm
Местоположение: Разград

Re:

Мнениеот saweksawek » Нед Мар 04, 2012 8:47 pm

axelmax написа:не пуша
дима ми е адски неприятен

пием с повод,ама пак не ми понася добре

абе саздаден съм за един по добър свят:spiny:


И аз съм на това мнение! :peace:
saweksawek
 
Мнения: 63
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 10:02 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот DownhillStar » Вто Юни 05, 2012 3:31 pm

Аз съм непушач и мисля, че да даваш пари, за да се тровиш е много глупаво и странно. :nono:
Аватар
DownhillStar
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 9:40 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот ХиНкоВв ;] » Пон Юни 11, 2012 10:54 am

Веднъж един приятел ме попита. Абе ти що пушиш.
Отговорът ми беше: Щото не ми пречат и щото мога си го позволя.
Пушенето избираемо. Не на мен не ми пречат.
Аватар
ХиНкоВв ;]
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:30 am
Местоположение: Велико Търново

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот marsa » Сря Авг 01, 2012 10:53 pm

Пуших до преди година и половина. Спрях, защото съм скъперник. Разликата е отчайващо огромна и винаги когато се сетя съжалявам, че съм си губил здравето и парите. Така че - да, пречеше ми на карането.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот vafi » Пон Авг 06, 2012 8:48 pm

Като бивш пушач, пушил над 15 години ще споделя какво съм разбрал => когато и да ги спреш, все ще е късно ...
Amsterdam is like the Tour de France. Just a lot of people on drugs riding bikes!!!
Аватар
vafi
 
Мнения: 289
Рейтинг: 1412
Регистриран на: Чет Мар 08, 2012 3:38 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот ATX » Сря Окт 31, 2012 4:44 pm

Не пуша но съм сигорен че пречи на карането.
Аватар
ATX
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1181
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 9:24 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот po_taka » Сря Окт 31, 2012 11:53 pm

през 3-4 месеца по 1 наргиле :)
поне на мен ми пречи за около 2 дни
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот the dirty harry » Нед Дек 23, 2012 11:51 pm

не пуша :D
the dirty harry
 
Мнения: 32
Рейтинг: 900
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 12:30 am

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот РамBiker » Съб Яну 26, 2013 12:09 am

Аз съм на 15 и лично не съм и опитвал цигара много пъти са ме карали но просто самият мирис ме отвръщава затова карай си с наргилето и не си хаби парите за глупости та аз за 5 лева ще си купя 5 шоколада или нещо смислено което няма да ми вреди :D
ДААА,тази вилка е 180мм ход или повече. Тя е предназначена за ДХ и Фрийрайд. Можеш СПОКОЙНО да си я караш на Боровец или на Пампорово. Обаче ако си с рамка Нукпрууф я сменяй,понеже ХЦР-а цепи САМО тези рамки.
РамBiker
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2012 1:57 pm

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот kalin_1991 » Нед Яну 27, 2013 11:46 pm

пуших и не ми пречеха с (изклчение на финансите) докато не се хванах по сериозно с колелото и почнаха да пречат ама тази година ги спрях и ми е по добре и на портмонето и на дробовете за сега са 27 дена без цигари дано е за винаги и ще дам съвет който пуши да спира по-добре е
Аватар
kalin_1991
 
Мнения: 88
Рейтинг: 1169
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 4:43 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пушите ли? И това пречи ли ви на карането?

Мнениеот alcoholyday » Пон Яну 28, 2013 4:02 pm

Не пуша :agree:
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Анкети

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 112 госта