Колело от пазара

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Колело от пазара

Мнениеот Rain » Сря Юли 06, 2011 4:27 pm

Тези дни обмислих да пусна тази тема, та... Има ли смисъл въобще да се вземе колело от пазара на форума? Вярно от време на време има добри оферти, но напоследък са или адските боклуци(благодарение на коментари в този раздел хора без много опит като мен разбират за това, като това ако не се лъжа -> viewtopic.php?f=16&t=93040) или колела на няколко години, амортизирани и въпреки това на цена близка или над тази на чисто ново такова (пример за такова от последните дни -> viewtopic.php?f=16&t=93346 ), като нов рам хт2 от 2011 е на цена 1200 или 1560 с по-добрите компоненти. Не е голям довод според мен и това, че някой е сменил дадена част с малко по-скъпа (евентуално, защото е счупил старата). То по тази логиката като си продавам колата да добавя и всичките пари, които съм дал за части,масла, че и бензин :D Замислих се и за колело от pinkbike, но там е подобна ситуацията, без да си го видял е леко кофти, въпреки че имам по-голямо доверие на някой англичанин отколкото на повечето българи... Та какво мислите колеги по въпроса - има ли смисъл от колело втора ръка или е по-добре да се дадат 200-300-400 лева отгоре, но за ново в гаранция (като както казах напоследък имам чувството, че няма разлика в цената между много запазено и ЧИСТО НОВО :rofl: )?
Rain
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 8:16 pm

Re: Колело от пазара

Мнениеот Ozzie » Сря Юли 06, 2011 6:02 pm

Ами има велосипеди които се продават тук и наистина си заслужават.
Като например една обява от днес за "Ферини Р3" в идеално състояние (май дори и некарано), за 350 лв.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Колело от пазара

Мнениеот Rain » Сря Юли 06, 2011 11:16 pm

Ozzie написа:Ами има велосипеди които се продават тук и наистина си заслужават.
Като например една обява от днес за "Ферини Р3" в идеално състояние (май дори и некарано), за 350 лв.


Съгласен съм, но стават все по-рядко, а както и преди бяха писали колелата на сериозните потребители, който са в добро състояние (и се знаят от повечето съфорумци) обикновено се продават евтино/атрактивно и си заслужават.

BTW относно Ферини-то то си личи, днес беше пуснато и вече е продадено :D
Rain
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 8:16 pm

Re: Колело от пазара

Мнениеот Ozzie » Чет Юли 07, 2011 5:38 pm

Аз моето не бих го продал евтино. :thumb:
Ако дойдат такива времена де. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Колело от пазара

Мнениеот Esoteric » Пон Юли 11, 2011 1:58 pm

на мен това много ми прилича на криво-разбрана пазарна икономика. цената се определя от търсенето, но до известна степен. аз гледам да се абстрахирам от "продавачи" с по 2-3 мнения, очевидно регистрирали се, за да "набарат некоя далавера".
но, ще цитирам Ози - демокрация сме все пак. и ще добавя, че който търси - намира. аз лично съм правил много добри сделки, естествено с цената на много ровене и чакане. в края на краищата, всеки си решава сам за себе си.
:beer:
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Колело от пазара

Мнениеот Rain » Вто Юли 12, 2011 11:12 am

2-3 мнения са добре, масата са с 1 :D
Rain
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 8:16 pm

Re: Колело от пазара

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 12, 2011 7:07 pm

Е и? Това не винаги може да бъде критерий!
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Колело от пазара

Мнениеот Esoteric » Сря Юли 13, 2011 9:01 am

това е само един от серия критерии. сам по себе си, не е, но в болшинството от случайте се оказва от значение.
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Колело от пазара

Мнениеот joker_brand » Сря Юли 13, 2011 12:02 pm

Rain написа:2-3 мнения са добре, масата са с 1 :D


Като гледам и ти влизаш в това число (нищо лично) ! Регистриран си преди по-малко от година, с едва 13 мнения и рейтинг една идея над първоначалния ! Нищо лично - не се познаваме и не целя да те обидя ! Но ето това е моето първоначално впечатление като видя/разгледам твоя профил . Всеки има право да продава на каквито си пожелае цени, винаги ще има доволни и недоволни ! Когато не ти харесва цена/външен вид/техническо състояние - първият магазин за колела и си ти :agree: . Всеки има глава на раменете си и сам решава какво да прави и следователно да си понесе последствията . Относно двата линка които си дал по-горе, не виждам какво трябва да се коментира . Хората са си преценили, че това е цената, и че ще успеят да се "отърват" от наличното . Нали знаеш, че цената е субективно нещо и в повечето случаи е сумата, която точно трябва на продавача . Козметичното състояние не прави едно колело "здраво" и "работещо" . Съгласен съм, че да си купиш одрана рамка, почти без боя (малко хора биха направили тази крачка) е доста рисковано . Е да, ама аз бих направил това, вместо да купя някой стар "таралясник" с безупречен външен вид (боя, лагери) на няколко дена и след 1-2 месеца рамката да започне да се разпада ! С това нещо съм патил и знам какво е ! Общо взето не разбирам целта на тази тема !?! Ако е евтино, защо е толкова евтино ? Ако е скъпо - е какво е толкова скъпо в това колело ? Ако е издрано - а това е много карано/мъчено ! Ако е "като ново" - а тука нещо гнило има ! Заварки ли криеш, какво ? . Всеки е самостоятелен индивид и сам преценява за себе си ! Аз лично посещавам/ползвам Mtb-bg.com от почти самото начало . Няколко години бях само читател (без акаунт), но това не ме спираше да правя търговия със съфорумци ! Пак ти казвам, всичко е много субективно ! Ако не ти харесва - подминаваш, ако мислиш, че е добра оферта - звънкаш и след няколко дена постваш тема в "Радост за окото" и черпиш по едно сокче и си щастлив :agree:
Аватар
joker_brand
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1996
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 12:00 am
Местоположение: София


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 78 госта