Прикриване на опасни дефекти

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот Yavkata » Нед Юни 26, 2011 4:31 am

Темата не е оплакване, а по -скоро обръщение към определин тип "търговци" във форума.
Кратко описание на повода за темата. Закупих от юношата PRObably1, вилка Suntur Rux. Моментално я отнесохме в сервиза на Боби Бомбата, където я оставих за пълна профилактика и проверка за дефекти. След три дни закарах и АМ-а си да му монтират вилката. На въпроса ми за някакви проблеми по вилката Боби каза, че всичко си е ОК. Закарах колелото в къщи (не на самоход а върху велобагажника на колата). Като за нова придобивка взех да оглеждам вилката по -обстойно. Направи ми впечатление лошото състояние на семерингите и се подразних, че не са сменени при сервизирането. Забелязах и едно олющване на боята между ботуша и арката. Когато позачоплих с нокът установих, наличието на пукнатина с дължина около 3 сантиметра в основата на арката. Пукнатината бе "грижливо ремонтирана" - китосана и напръскана със черен спрей.
ОБРЪЩЕНИЕ
Мили Мишлета, когато карате не по предназначение някоя част счупите я, и решите да се отървете от нея, замислете се за момемент какво правите. Това което практикуваме е опасен спорт. Прикриването по -този начин на такива дефекти застрашава здравето и живота на другите хора. Без преувеличение бих го окачествил като опит за непредумишлено убийство. Замислете се дали тези жалки парички които ще вземете отгоре, прикривайки и замаскирайки,че частта е счупена, ще компенсират съвестта ви, за престоя в болница или дори смъртта на вашия "клиент". Знам, че сте малки и трудно събирате парички, но се надявам, че следващия път когато решите да смените примерно рамката си, няма да убието примерно баба си за да я оберете.Мислете, но не мислете водени от алчност и страх "какво ще кажат наще". Мислете за живота и и здравето на хората на които продавате граната с изпилена шпилка. Един ден ще пораснете, и дано да сте със чиста съвест, а не да носите на плещите си извършено в пристъп на глупост престъпление.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот рс » Нед Юни 26, 2011 10:29 am

Хм, то може да се скрои още някаква "покупка" от същото леке, като му се плати с рязко приближаващ асфалт :)
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот webster1102 » Пон Юни 27, 2011 12:55 am

Вземи си върни парите, потребителят се води един от "най-коректните" във форума.Доколкото знам е малък, най-много да имаш проблеми с баща му хо-хо...!
Аватар
webster1102
 
Мнения: 468
Рейтинг: 1287
Регистриран на: Чет Апр 15, 2010 7:17 pm
Местоположение: Софето

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот PRobably » Съб Юли 02, 2011 12:12 am

Търси си парите обратно,а вилката му я дочупи в главата...
@PRObably1,веднъж ме писаха некоректен заради някаква твоя изцепка,ако това пак се случи ще те помоля да си направиш рег с различно от моето име,за да си нямаме проблеми занапред.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот Evgeni » Съб Юли 02, 2011 12:22 am

И все пак възможно ли е Кристиян(PRObably1) да не е знаел за цепката?Познавам го и знам как кара.Съмнява ме да я е сцепил той.
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот Evgeni » Вто Юли 05, 2011 8:03 pm

Имам сигнал, че по-предишният собственик(преди Кристиян) е мушенник.
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот Yavkata » Сря Юли 06, 2011 12:18 pm

Ето съобщението което получих от Кристиян:
"Re: вилката
Изпратено на: Сря Юли 06, 2011 11:15 am
От: PRObably1
До: Yavkata

Здравей,извинявам се за недоразумението и като цяло за повредения компонент,но както аз си осъзнавам грешката и след като прочетох написаното от теб ми стана ясно,че това не трябва да се повтаря повече така и ти искам да осъзнаеш,че не съм знаел за повредата и не си нося частите на подобни проверки в сервизи.Важното е,че не си пострадал и това,че ми направи забележка.Ако това да ме критикуваш в форумите ще те направи щаслив или горд,тогава продьлжавай."
Честно казано, не съм критикувал конкретно Кристиян. Нито съм му търсил някаква отговорност, по съветите на други потребители. Ако исках можеше лесно да стане - като се почне от среща с родителите му (предполагам дори само разговор с тях на тема свързана с опасностите на практикувания от сина им спорт, би му донесло доста негативни емоции) или пък някоя среща от рода на "Княжевските" с Чука". Не съм изключил вероятността(макар и малка) да не е знаел за дефекта , който все пак беше старателно прикрит. Последното ме е спряло и да дам отзив за него в темата за некоректи потребители. Та, така темата, както казах и в началото не е частна, Кристиян, пукната вилка (с дефекта се справих, надявам се) а Опасната Безотговорност. А щастлив ме правят постовете във форума в раздел Мероприятия, горд - постовете в които описвам "подвизите" на жена ми и на децата ми.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот msniki » Сря Юли 06, 2011 1:01 pm

Yavkata написа:Ето съобщението което получих от Кристиян:
"Re: вилката
Изпратено на: Сря Юли 06, 2011 11:15 am
От: PRObably1
До: Yavkata

Здравей,извинявам се за недоразумението и като цяло за повредения компонент,но както аз си осъзнавам грешката и след като прочетох написаното от теб ми стана ясно,че това не трябва да се повтаря повече така и ти искам да осъзнаеш,че не съм знаел за повредата и не си нося частите на подобни проверки в сервизи.Важното е,че не си пострадал и това,че ми направи забележка.Ако това да ме критикуваш в форумите ще те направи щаслив или горд,тогава продьлжавай."
Честно казано, не съм критикувал конкретно Кристиян. Нито съм му търсил някаква отговорност, по съветите на други потребители. Ако исках можеше лесно да стане - като се почне от среща с родителите му (предполагам дори само разговор с тях на тема свързана с опасностите на практикувания от сина им спорт, би му донесло доста негативни емоции) или пък някоя среща от рода на "Княжевските" с Чука". Не съм изключил вероятността(макар и малка) да не е знаел за дефекта , който все пак беше старателно прикрит. Последното ме е спряло и да дам отзив за него в темата за некоректи потребители. Та, така темата, както казах и в началото не е частна, Кристиян, пукната вилка (с дефекта се справих, надявам се) а Опасната Безотговорност. А щастлив ме правят постовете във форума в раздел Мероприятия, горд - постовете в които описвам "подвизите" на жена ми и на децата ми.

Един вид: "Добре че те измамих, но поне ще ти се извиня и там ще ти напиша което искаш да чуеш (прочетеш). Но пак ще си остана доволен че съм ти взел парите."
Прав ли съм ?
:clap: :lol:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот mitaka12345 » Сря Ное 23, 2011 9:18 pm

това наистина е гадно добре че си ок :D :agree:
mitaka12345
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1000
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 11:17 am

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот CocaCola » Чет Ное 24, 2011 4:17 pm

mitaka12345 написа:това наистина е гадно добре че си ок :D :agree:

м така ли :sleeping:
SCOTT YZ0 RIDER !
Аватар
CocaCola
 
Мнения: 358
Рейтинг: 946
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 3:01 pm

Re: Прикриване на опасни дефекти

Мнениеот THEZOGGO » Пет Яну 13, 2012 9:29 pm

Днес разбрах за още един случай на продажба на компонент който е от жизнено важно значение да работи правилно и на 100 %, но той е бил както разбрах с голям дефект и всъщност, парите които са били платени за него, изобщо не са си заслужавали.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron