Досадно, но наложително...

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Досадно, но наложително...

Мнениеот Admin » Чет Дек 09, 2010 7:59 pm

Днес реализирах една идея, която Росен (caspar) ми даде още преди време, използва се и по други форуми. Който е пускал или чел обява, няма как да не е забелязал, че правилата на пазара, макар и в съкратен вид, вече буквално "избождат очите".
Знам, че за редовните участници това ще е досадно, ще им се поизтърка скрола на мишката, ама няма как - като се има предвид нивото на една голяма част от потребителите в пазара, по-добре е синтезинраният вариант на правилата да им е непрекъснато пред очите, тъй като някои от тях май изобщо и не предполагат, че съществуват.
Извинявам се за неудобството на тези, спрямо които подобна мярка е излишна, но се надявам на вашето разбиране. :agree:
В бъдеще може вместо текст да сложа само линк към правилата на пазара, но за начало не е зле да си ги поприпомнят хората отблизо. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Дек 09, 2010 8:16 pm

Имам идея: Може ли този текст да се включва автоматично след като се цъкне "Нова тема" в секцията пазар, където и да е? В смисъл цъкваш нова тема, този текст ти излиза и няма как да не го забележи пишещия обява. Той пак ще съществува и ще е на още по-точно място, от колкото сега - навсякъде. :peace: :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот edinmilion » Чет Дек 09, 2010 10:02 pm

И на скрола на мишока ще ми трябват по здрави лагери, а защо не и главина :D Дано по скоро преминем към линк.

Идеята на BurNiNg_IcE е идеална, дори там може да е с огромен шрифт :agree:
edinmilion
 
Мнения: 1268
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Admin » Пет Дек 10, 2010 12:00 am

BurNiNg_IcE написа:Имам идея: Може ли този текст да се включва автоматично след като се цъкне "Нова тема" в секцията пазар, където и да е? В смисъл цъкваш нова тема, този текст ти излиза и няма как да не го забележи пишещия обява. Той пак ще съществува и ще е на още по-точно място, от колкото сега - навсякъде. :peace: :beer:


Няма как да стане, за съжаление.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот nofear921 » Пет Дек 10, 2010 12:53 am

Не виждам причина да е досадно. Всички искат в тази секция правилата да се спазват на 100%, за да няма после разправии с проблемни компоненти, заради неспазване на правилата.
Напоследък обаче забелязвам че тарикатите са намерили нов начин да избегнат правилото за задължителни снимки на компонентите. Някой казват че ще качат снимките на другия ден, други още по-нагло твърдят че снимките били прекалено големи за форума. Няма да е лошо някой да напише кратко FAQ как се качват снимки на друг сайт и след това да се добави като подточка към правилата.
Antares написа:Клаймъра е Голф двойката на планинското колоездене.
Аватар
nofear921
 
Мнения: 384
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 12:55 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Ozzie » Съб Дек 11, 2010 11:42 am

nofear921 написа:Някой казват че ще качат снимките на другия ден, други още по-нагло твърдят че снимките били прекалено големи за форума.

такива отпътуват директно за коша
обикновено без замисляне
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот nofear921 » Съб Дек 11, 2010 1:42 pm

Вчера видях няколко обяви без снимки и пуснах рапорти. Дано сте ги видяли.
Antares написа:Клаймъра е Голф двойката на планинското колоездене.
Аватар
nofear921
 
Мнения: 384
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 12:55 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот boriss13 » Съб Дек 11, 2010 9:17 pm

Admin написа:... като се има предвид нивото на една голяма част от потребителите в пазара...

Няма да е зле, ако рейтингът за публикуване в "Пазар" се направи на 1300 примерно.Казвам 1300, защото при 1200 всеки ще си прави профил, само и само да публикува, че продава кашон или часовник...
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот iLiZiOnE » Съб Дек 11, 2010 9:40 pm

boriss13 написа:Няма да е зле, ако рейтингът за публикуване в "Пазар" се направи на 1300 примерно.Казвам 1300, защото при 1200 всеки ще си прави профил, само и само да публикува, че продава кашон или часовник...

Ами такива хора които просто използват форума за да намерят нужната информация и нямат време да пишат по темите за да си направят рейтинга 1300 с тях какво правим това , че нямат време да пишат не значи че са некоректни в обявите които пускат !
iLiZiOnE
 
Мнения: 34
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 04, 2010 6:49 pm
Местоположение: Плевен

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Admin » Съб Дек 11, 2010 9:51 pm

boriss13 написа:
Admin написа:... като се има предвид нивото на една голяма част от потребителите в пазара...

Няма да е зле, ако рейтингът за публикуване в "Пазар" се направи на 1300 примерно.Казвам 1300, защото при 1200 всеки ще си прави профил, само и само да публикува, че продава кашон или часовник...


Не е редно така, защото човек може да се регистрира само за да си пусне обява. Или пък само да си чете.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот dimochito » Съб Дек 11, 2010 9:56 pm

@boriss13 кофти идея. Има хора, на които рейтинга им е нисък, а са продали доста работи във форума коректно. @Аdmin, Има ли възможност да се направи така, че новите потребители (1-2-3 седмици) да не могат да пускат обяви? Мисля че идеята е по-добра, ако се вземе в предвид идеята на boriss13?
did написа:Сега видях - всъщност желязното е пластмасово, но направено от алуминий.

Price/weight/performance my friend. Pick 2.
Аватар
dimochito
 
Мнения: 372
Рейтинг: 1391
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 3:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот nikitoMTB » Нед Дек 12, 2010 5:23 pm

Какво ще кажете да махнем пазара,така никой да не ви притеснява?Не мога да разбера,къде е проблема?Модераторите си вършат работата и отсяват лошите теми.
Какво повече искате? :crazy:
Аватар
nikitoMTB
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 1804
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:08 am
Местоположение: Шумен/София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот PRobably » Нед Дек 12, 2010 6:25 pm

Защо се мъчите?Винаги ще се намери някое лайно...За това правите едно предупреждение и след това при най-малкия гаф бан.
А за такива като тоя viewtopic.php?f=16&t=81434 направо бан.
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Blaze™ » Нед Дек 12, 2010 9:14 pm

Макар,че тези правила са оградени в червено то ще се намират пак такива индивиди.
Ето един: viewtopic.php?f=16&t=81450
Подкрепям идеята на: PRobably
:agree:
Изображение
Аватар
Blaze™
 
Мнения: 161
Рейтинг: 1253
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 9:27 pm
Местоположение: Троян

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот BurNiNg_IcE » Нед Дек 12, 2010 11:01 pm

Още една идея: Обявата да се самоизтрива 15 дни след като е "Избутана", а не 30 както е сега, или да се избутва 2 пъти, през 15 дни и след още 15 да се самоизтрива...просто през този месец след 10-15 ден обявата отива на 4-5 страница, а там почти никой не гледа...така ще има малко по-голямо раздвижване в пазара. :peace:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот PRobably » Пон Дек 13, 2010 12:05 am

И според мен 30 дни са много.През 15 дни да може да се бута или направо,на 15 ден след бутването да се трие.И също така,ако може темата да се трие от потребителя който я е пуснал,но така сигорно ще има доста злоупотреби...
"Don't let your mind bully your body into believing it must carry the burden of its worries."
Аватар
PRobably
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 1657
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 11:37 am

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пон Дек 13, 2010 12:07 am

PRobably написа:И също така,ако може темата да се трие от потребителя който я е пуснал,но така сигорно ще има доста злоупотреби...

Това няма да стане поради причината, която си споменал. :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Stoks1 » Пон Дек 13, 2010 9:54 am

Според мен е досадно това, което направихте!
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 13, 2010 6:16 pm

Да.
Също така е досадно на поне 10 човека на ден да им бъдат отправяни предупреждения или да им бъда разяснявани като на първокласни неща които са написани черно на бяло и някой не ги е прочел или го мързи да прочете.
Смятам, че няма какво повече да се дискутира. Бих заключил темата, но оставам това в ръцете на автора и.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Admin » Пон Дек 13, 2010 7:13 pm

Вижте, за модераторите е най-неудобно да ги има правилата по този начин, защото те най-често ще трябва да скролват, но именно един от тях ми даде идеята.
Вече го казах - нека поседи малко, да се понаучат хората да четат, да няма извинения от типа "ама аз съм забравил за еди кое си правило", пък по-нататък може да ги сменя само с линк.

Относно избутването - самоизтриването на темата трябва да е фиксирано, независимо от това дали има избутване, или не. Това означава, че няма как да е примерно 30 дни за неизбутани теми и 15 дни за избутани.
Ако се направи самоизтриването след 15 дни, срокът ми се струва твърде кратък. Може и да не съм най-редовният участник в пазара, но когато пусна обяви, редовно ми се случва чак след 15-тия ден да се седя да ги повдигна. Т.е. те биха били изтрити вече. Аз моите обяви си ги запазвам в текстов файл, но някои не го правят и ще хабят още повече време, за да ги пишат наново. На мен ми е най-лесно да го направя 15 дни, ама гледам да е удобно (разбира се, с някакви компромиси) за максимално широк кръг от хора.
Но ще обсъдя с модераторите намаляване на срока за самоизтриване примерно на 20 дни.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Ozzie » Пон Дек 13, 2010 7:33 pm

Admin написа:....намаляване на срока за самоизтриване примерно на 20 дни.

ЗА
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот BurNiNg_IcE » Пон Дек 13, 2010 8:49 pm

Ozzie написа:
Admin написа:....намаляване на срока за самоизтриване примерно на 20 дни.

ЗА
:agree:

Пак е по-добре от нищо. :peace:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот BurNiNg_IcE » Чет Дек 16, 2010 8:38 pm

Ozzie написа:
Admin написа:....намаляване на срока за самоизтриване примерно на 20 дни.

ЗА
:agree:

Oт кога ще влезе в действие? :peace:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот THEZOGGO » Пет Дек 17, 2010 10:14 am

Ozzie написа:
Admin написа:....намаляване на срока за самоизтриване примерно на 20 дни.

ЗА
:agree:

+1 Подкрепям началството. :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот mil4o3 » Сря Дек 29, 2010 12:17 am

Здравейте :wavey: и аз съм с две ръце за новото предложение на модераторите :agree: :agree: .

И да попитам Admin можели ли в деня на избутването на дадена обява да се отговори в нея ,с цел да се открои това което авотора на темата иска да каже. Например не е успял да продаде продавана от него част и решава да отговори в обявата си като напише вече има и подаръци или нова цена :beer: с цел по -бърза продажба :)
капката пробива камъка не със сила, а с постоянство
Аватар
mil4o3
 
Мнения: 617
Рейтинг: 1033
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 11:10 am

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Admin » Сря Дек 29, 2010 12:30 am

Не, не може. За целта всеки може да си редактира обявата по всяко време, а избутването си е отделно нещо, което я качва най-отгоре, като нова.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот mil4o3 » Сря Дек 29, 2010 12:45 am

Окс благодаря ти за бързия отговор :bowdown: .
капката пробива камъка не със сила, а с постоянство
Аватар
mil4o3
 
Мнения: 617
Рейтинг: 1033
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 11:10 am

Re: Досадно, но наложително...

Мнениеот Antediluvian » Пет Яну 07, 2011 11:33 pm

И в момента има обяви, в които не се дава достатъчно информация за модела на продаваната част, нито пък има снимка... но това е по-скоро личен проблем на продавача.. аз лично въобще не се и наемам да губя време да го търся... то си е за тяхна сметка :beer:
"Never underestimate the power of stupid things in large numbers!"
Аватар
Antediluvian
 
Мнения: 408
Рейтинг: 1761
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 2:54 am
Местоположение: София


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 80 госта