Форумът не е място за професионална търговия!

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот eMcKu » Нед Окт 19, 2014 10:34 pm

hrnik73 написа:Благодаря на колегата еМсКи за хубавите думи и реклама който ми прави,
но няма нужда, защото съм пълен аматьор любител и трудно успявам да си върна част от средствата.
Същевременно се сещам от време на време да си платя някоя друга обява, за да съм коректен доколкото мога.
Както винаги се случва КРАДЕЦА ВИКА: ДРЪЖТЕ КРАДЕЦА

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=166012

Хубаво е, че си вярваш, но само до там. Следя нещата, които продаваш и твърдя, че си най-обикновен търгаш, който няма място тук(или поне по правилата). Искам също да ми обясниш причината, поради която си постнал моята обява.
За да ти върви по-добре търговията, ще е добре да се научиш и да пишеш.
:wavey:
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот eMcKu » Пон Ное 10, 2014 10:36 pm

memberlist.php?mode=viewprofile&u=28247
Поне админите да си вършеха работата.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот halfdone » Пон Мар 02, 2015 11:06 am

hrnik73 написа:защото съм пълен аматьор любител и трудно успявам да си върна част от средствата.


Ша мъ извиняваш ама леко си минал покрай такъв.

search.php?author_id=30355&sr=posts

5 цели велосиеда, 5 отделни рамки и 2 вилки.


Малко реклама и от мен, пък дано админите да погледнат, че като гледам пак си е същото.

eMcKu написа:Следя нещата, които продаваш и твърдя, че си най-обикновен търгаш, който няма място тук(или поне по правилата).


:agree:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот marsa » Пон Мар 02, 2015 7:49 pm

Абе братленце, ти осъзнаваш ли, че част от обявите на човека са в платения раздел? Дето се казва под една или друга форма ти четеш този форум, щото човека си е кихнал съответната сума. Да не споменавам, че неговите актуални обяви са половината от платения раздел.
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот halfdone » Пон Мар 02, 2015 8:07 pm

А ти осъзнаваш ли ,че пак е в разрез с правилата? Ако пък не, хвани ги прочети, вместо да се правиш на остроумен Братленце.
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот marsa » Пон Мар 02, 2015 8:13 pm

Няма да му броя обявите та да знам, да не съм някакъв форумен дух - фанатик? Но мисля че да нападаш един от малкото, които са набили някакви пари към форума, освен рекламодателите, си е малко тъпо. Като си толкова стриктен що не преброиш на всички в пазара обявите, имам усещането че доста ще "изгорят".
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот halfdone » Пон Мар 02, 2015 8:42 pm

Не съм аз човекът, който трябва да ги гледа тези работи и решава какво да става. :)
Просто някои ми се набиват на око и видях, че е писано вече.
Само споделям.

marsa написа: Като си толкова стриктен що не преброиш на всички в пазара обявите, имам усещането че доста ще "изгорят".


И това е така да, но все пак човека изкарва пари от това, не става въпрос за потребител продаващ нещо свое отгоре на правилата.

Ако се сметне за нужно, мненията ми да бъдат изтрити.
Не искам да се заяждам с никой.
:peace:
Продавам : .
Аватар
halfdone
 
Мнения: 568
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 19, 2010 8:14 pm
Местоположение: София о884о974о5

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Пон Мар 02, 2015 8:50 pm

Моля, не се карайте! Състоянието с професионалната и непрофесионалната търговия в пазара е такова сбъркано и лошо единствено заради мен и сте прави в критиките си.
Вярно е и това, което marsa изтъква, че hrnik73, макар очевидно да се занимава с продажба на стари велосипеди, си направи труда 2-3 пъти да си плати за платени обяви - което показва, че все пак изпитва към правилата на форума малко по-голямо уважение от другите такива потребители, които изобщо не се и опитаха да спазват тези правила. Точно заради това ми е съвестно на него да наложа наказание, а на други не, защото пак повтарям - причината и проблемите са само в мен.
От една страна, платените обяви не сработиха и от известна дистанция на времето виждам, че просто нямаше как да сработят в този вид - просто услугата не е добра.
От друга страна, не намирам време и средства за ефективен контрол върху нарушителите на правилото за професионална търговия. Всеки с повече ум и желание може лесно да заобиколи правилата - подобна игра на котка и мишка трудно може да бъде спечелена от мен. :D

Затова от известно време обмислям цялостно да променя подхода, но просто не ми е останало време за това - може би забелязвате, че в последно време основен приоритет са ми статиите, тъй като те са най-важното за мен в МТБ-БГ. След малко консултации обаче скоро може да обявя важни промени в пазара, за да не възникват повече такива проблеми.

Дотогава не си струва свестни хора да се карат помежду си заради мои грешки и пропуски, така че се надявам да заровите томахавките. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот hrnik73 » Вто Мар 03, 2015 2:16 pm

Извинявам се за възникналия спор и на всички които са били подразнени от моите обяви. Няма да се оправдавам дали съм търговец или не, за печалби и разходи,
за промоции и намаления, дори и разсрочени плащания( има много интересни обяви ) . Само ще добавя, че обичам много колоезденето и хубавите колела.
Извинявам се на г-н Ботушаров за причиненото неудобство и критиките които пое вместо мен.
Признавам че от MTB-BG съм взел повече отколкото дал.
Благодаря на хората който ме подкрепиха.


Честит Празник !
Аватар
hrnik73
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 6:45 pm

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот sonscp » Нед Авг 30, 2015 6:13 pm

Всеки месец по 3-4 различни велосипеда + компоненти ... Доста голяма колекция явно има колегата :magnify:
http://mtb-bg.com/forum/search.php?author_id=28247&sr=posts
Аватар
sonscp
 
Мнения: 651
Рейтинг: 1434
Регистриран на: Нед Яну 29, 2012 7:21 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Форумът не е място за професионална търговия!

Мнениеот Admin » Нед Ное 01, 2015 6:59 pm

Зная, че през последните години тази тема е предизвиквала множество спорове, затова съм сигурен, че най-новото ми решение по нея ще бъде не прието не по-малко противоречиво, но като цяло, ограниченията, които се опитвахме да налагаме, засега отпадат.
Повече подробности прочетете тук:
viewtopic.php?f=10&t=178671
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Предишна

Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта