Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пон Юни 29, 2009 12:41 am

1234 +++
4orapa +
abc +
ACID BURN +
Admin ++
airborneone +++
Alek-mtb -
Antares +
arsenalek +
assgiver +
astfgl +
axelmax ++
balkan4e_ +
bdz43r +
bef a.k.a mute -
biker-kj -++
Black cat +
BO4CO -++
BOBEC +
bobiracing059 +
bojidar +
Brave +
c_mo ++++
Capoeira ++
CECO +
chelsea1905 ++
ChiMol +++++++++++
cichlidi +
city_biker -
codename47 +
daf4ov +
Daniel Panev +
ddevil +
ddevil +
Demo 9 +
Deniman -
DH_MaNqK -
DoraDo +
Dracunculus ++++
drigi +
droga +
Editor ++
evilll +
FireFoxa +
Foxy_FR +
Free_Fly +
giro +
Grigo ++-+-++--+
HepBeH_XaMcTep +++++++++++
hitar_potter +
I need money +-+
imbecile ++
InverT_BikeR -++
invert_pro_biker +-
jivkonik +++
junkata ---++++
kafeza +
kartofa -
kartofa +
Ken +
kotka12 +++
LamqtaSpaska +
mach1_mad +
MaN1aK +++++
marsiano +
Meraklii4o -+--
mishokA +
mishokA +
mitto +
moon100 +
napster +
Night Shadow -
nikitoMTB +
Nymphetamine +++
ochmi +
OGISUPER +
Ontario's_team +
outfaced +
peev95bg -
People = Shit +
pro.BiK3r -
racer4eto +++
racer4eto_ +++
RAM-FR +
RAMTO +
Rancid ++
rarekin +
Reactor ++
Redhat +
rEsPeCT -
Rider 94 +
SANDO G ++
screamBoy +
ShadowBoy -++++++
Shady™ -+++
Silvestroff Gabrovo +++
Slaimy™ ++-+
Spoiler +
SPunit -
stefanmb -
stroker +
Sve3 --+
THEZOGGO ++++
toxiciti +
tweety +
uki +
URNEST +++++
Vampirez --
van4o ++-+
walkman ++
White Swan -
Wrathchild ++++++
wrench +
YMKASHY +
Yonez -
zeus +
Теодор40 -+


Toва са обработени всички постове до края на 10-та страница от темата на Shady. Утре отново съм нощна смяна и мисля че темата ще бъде съвършенно готова (за това е бета версия) :D . Ако някой има възражения или смята , че не съм отразил някой глас - моля да ми каже (все пак е почти 2 часа и има шанс(нищожен) да съм пропуснал нещо.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот Shady™ » Пон Юни 29, 2009 8:05 am

LooL Евала за труда ! :bowdown:

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пон Юни 29, 2009 10:20 am

Oбработено е всичко до 20-та страница, но не е публикувано. Довечера ще има "final" версия :). Трябва да сменя зеленото, че на Windows-ката машина много бледо изглежда.

ПП. Надявам се не се сърдиш(Shady™)

ПП2. Нека от тука натам да се пишат мнения с + или - за даден потребител като се опене с 2-3 думи какво е купено/продадено, защото част от + които има в старата тема са от сорта "приятел ми е и знам, че е точен" и ако е възможно споровете да не се водят в темата. Има доста други методи по които можете да се разберете. Надявам се така да е доста по прегледно и лесно да намериш необходимата информация за това дали да търгуваш с даден човек или да се замислиш. В последствие може срещу всеки потребител да се напише от къде има толкова минуси и защо, защото едно от нещата, които ми направи впечатление е за някой потребители ,че са супер коректни продавачи, а имат минуси за това че са закъснявали за срещи. За това е "бета" версия поне да може да се види общата представа за потребителите, които са отразени.

ПП3. По преценка на Admin темата може да се направи като Важна или Съобщение, когато финализирам темата.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот did » Пон Юни 29, 2009 11:02 am

няма по-високотехнологична тема в тоя форум...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот Admin » Пон Юни 29, 2009 1:25 pm

@tanec
Браво за усилията, според мен повечето потребители ще ги оценят. :agree:
Идеите ти не са лоши, но по такъв ръчен начин ще отнема много време да се поддържа този списък. От друга страна, да се пише още по скрипта на форума хич не ми се струва добре.
Както е писал did в другата тема, в много случаи нещата опират до това човек да прецени по най-прости и обективни белези какъв продавач стои насреща му - разни изчанчени форумни имена, неграмотно написани обяви и т.н. говорят доста. А също и проверка с търсачката в настоящия раздел, за да се види дали името излиза някъде.
Аз също съм си мислел доста как би могла да се подобри (без прекалено усложняване) обратната връзка, особено за некоректни участници. Твоята инициатива и някои скорошни случки пак ме "размислиха". Аз например не съм имал проблеми с некоректни участници, но пък основната трудност си остава в това, че при много от сигналите пред себе си имам двама души, които не познавам и е дума срещу дума. Примерно в случая с този Бехемот в Пловдив - за него продавачът твърди, че е ходил преди това в сервиз и са му казали, че всичко е наред - според него оплакването не е справедливо. В някои случаи не ми е трудно да преценя кой е по-коректния, но в други не мога.

Когато завършиш окончателно списъка, ще помислим как да продължи обновяването му. Ако ти се занимава, може ти от време на време да пускаш обновена версия, а аз ще изтривам старите. Другият вариант е да се пробвам аз да го поддържам оттук нататък. Но със сигурност трябва да е само от един човек, за да не се дублират нещата. :agree:

В бъдеще трябва да се разровя да видя дали няма някое приложение, направено специално за подобен тип търговия, с което да махна пазара от форума и да го прикача към сайта. Това би трябвало да е най-доброто решение, поне на теория.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пон Юни 29, 2009 1:47 pm

@Admin
Не ми е проблем да поддържам темата тъй като работя на смени и винаги когато съм на работа има достъп до компютър (просто такава ми е работата) и когато съм нощна нямам никакъв проблем да отделя около 30 минути за да я актуализирам. Просто когато я завърша ще променям мнението си (ако е възможно да се запази опцията за редакция за по дълго време) и винаги на първа страница в ,първото мнение ще може винаги да се намери информация.
Това не го правя за мен. Правя го за хората които не могат да преценят тези неща. Силно развит е според мен този раздел на форума като се има в предвид колко обяви на ден излизат. Пример давам с някое (моля да не се обиждат малко по малките от мен) 13-14 годишно лапе, което не разполага с бюджет за нови части,а дори и този които има за части втора употреба е малък и изобщо няма да се замисли да търси мнения и не знам си какво за да види че не може да си вземе BB7 за 20 лева, а така има поне малък шанс да види че този човек нещо не е читав. Друг е въпроса, че всеки може да си направи нова регистрация ...
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот jd » Пон Юни 29, 2009 2:56 pm

@tanec: бравос за усилията!
+
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот pibsi » Пон Юни 29, 2009 6:45 pm

Ако си направи нова регистрация, решението е просто: след първото име слагаш "/" и новия никнейм
примерно: Пешо/Пешката:-------
п.п. За да има по-актуална и пълна информация, моля всеки, който прави търговия с някой, когато установи състоянието на компонента да даде мнението си за човека и компонентите които продава.
Аватар
pibsi
 
Мнения: 835
Рейтинг: 1105
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 7:02 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пон Юни 29, 2009 10:25 pm

да а как ще го разбереш това когато не можеш да му видиш ип-то. :). Това може единствено admin да го каже. Можеш също да видиш кога е регистриран и да се осъмниш малко в човека.

ПП. Малко да се успокои ситуацията в работа и ще пускам пълния списък
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот hitar_potter » Пон Юни 29, 2009 10:31 pm

tanec, след малко ще имаш ЛС :)

Едит:
Става въпрос за това:
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... utput=html
В момента е малко недодялано, но засега - толкоз. Това представлява онлайн електронна таблица. Сега ще пратя линк на tanec, където може да променя тази таблица и да прецени дали му върши работа. Хубавото на това е, че спестява постоянното едитване на първия пост :)
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пон Юни 29, 2009 10:47 pm

hitar_potter написа:tanec, след малко ще имаш ЛС :)

Едит:
Става въпрос за това:
http://spreadsheets.google.com/pub?key= ... utput=html
В момента е малко недодялано, но засега - толкоз. Това представлява онлайн електронна таблица. Сега ще пратя линк на tanec, където може да променя тази таблица и да прецени дали му върши работа. Хубавото на това е, че спестява постоянното едитване на първия пост :)

+1


Сигурно ще мога директно да импортна .xls файла. Много добре изглежда тази таблица. Ако има как да се хоства директно на МТБ ще бъде суперско :)

ПП. Радвам се , че има хора които помагат.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот hitar_potter » Пон Юни 29, 2009 10:53 pm

tanec написа:Сигурно ще мога директно да импортна .xls файла

Бих казал, още по-лесно :beer:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот Mudman » Пон Юни 29, 2009 11:08 pm

Admin с цялото ми уважение, този момък, докато си писахме по скайп(преди да го нахлебя и да го блокна) доста доволно ти се присмя на обявата, за бехемота, а именно, че ти си искал на това колело 700 лв. а той на неговото перфектно колело искал едва 550лв.

За да не звуча вече жалко( то на мене и ми мина вече яда) ще ти кажа че ако видиш актуални снимки на колелото( с достатъчно хубаво качество, че да не се вижда само едно черно петно на керемиден фон) , ще разбереш че ако има смисъл да се коментира коректността на участниците във форум "Продава - Велосипеди и рамки" , както и останалите( а ние знаем че е така) то срещу името на тоя кашон трябва да има червен минус...
:popcorn:
"I was Mr. Nobody, 'till I killed the biggest somebody on Earth"
Mudman
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 11:44 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот tanec » Пет Юли 03, 2009 9:17 am

След намесата на @hitar_potter таблица доби много добър и прегледен вид. Специални благодарности :bowdown: :bowdown: :bowdown: .

Резулатит от първата тема (до 22 страница) можете да видите ТУК

Отново искам да изкажа специални благодарности на hitar_potter.

По този начин единственото нещо което трябва да се направи е @Admin да сложи линка във първото мнение на темата и така винаги ще може да се актуализира без някой от админите да ангажиран с темата. Мисля това е най-доброто и рационално решение на проблема.
Аватар
tanec
 
Мнения: 329
Рейтинг: 1992
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 8:22 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот Admin » Пет Юли 03, 2009 10:14 am

Още веднъж поздравления за идеята и реализацията! :beer:
За да е всичко прегледно, направих нова тема с връзка към таблицата, която ще стои заключена и закачена най-отгоре: viewtopic.php?f=10&t=56974
Коментарите и обсъжданията могат да продължат тук. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР ver. 2.0(beta)

Мнениеот hitar_potter » Пет Юли 03, 2009 12:50 pm

Изчистих проблема с #REF!, добавих поленце за дата, към която е актуална таблицата и направих още няколко дребни промени. За жалост, след черната линия се появяват няколко нули, за които си нямам и идея от къде са се взели, но както и да е...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 90 госта