Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Вто Апр 14, 2009 1:01 am

Уважаеми потребители,
Ще ви занимая с няколко промени в Правилата на пазара, които въведохме отскоро (някои от днес).

Повечето от тях са свързани с функционалността на новия форум. Заради нея една част от Правилата вече изглежда така:

Никой не може да отговаря в обявата, дори и авторът, освен когато обявата вече не е актуална. В този случай авторът може да напише нов отговор в нея, указващ тази промяна. (Честно казано, възможността за нов отговор е оставена поради друга причина - за да работи функцията за сигнали за нарушения. )
Авторът може да редактира обявата си по всяко време. Ако обявата вече не е актуална, трябва да докладвате на модератор (форумът има вградена функция за тази цел), за да я изтрие или да публикувате нов отговор с такова съобщение. След изтичане на 60 дни от публикуването обявата се изтрива автоматично, а авторът може да я публикува отново, ако има интерес.

Можете да избутате обявата си най-отгоре едва след изтичане на 20 дни от публикуването й. Това става с функцията "избутай тема"/ bump topic, намираща се долу вляво под таблицата на форума.


Мисля, че всичко е ясно, но все пак кратки допълнителни обяснения, за да няма неразбрали.
1. Функцията за отговор на обявата е достъпна само за автора на обявата и използването й е допустимо само когато трябва да се отбележи, че обявата е за триене. Всякаква друга употреба на тази функция (например за "повдигане" на обявата) е недопустима - в такъв случай отговорите ще бъдат изтривани.
2. Потребителите вече не могат да трият сами обявите си. Тази промяна е направена, защото много хора злоупотребяваха с това право и триеха обявите си, след което пускаха нови, а при няколкостотин обяви е трудно да помним кой си е пуснал обявата преди 20 дни и кой по-рано. При новото положение следите остават, така че не прибягвайте до подобни хитрини. Непозволеното "повдигане" на обявата е сериозно нарушение и за такова може да бъдете временно изгонени от форума.
3. "Повдигането" е позволено след изтичане на 20 дни от публикуването на обявата и за тази цел може да се използва удобната команда за избутване на темата. Тази команда е достъпна едва след изтичане на позволения срок, така че ако не я виждате под обявата си, значи нямате право да я избутате отгоре.
4. Заради наличието на горната функция срокът, след който обявите се изтриват автоматично, е увеличен на 60 дни. Така реално имате възможност обявата ви да стои три пъти най-отгоре, след което ще бъде автоматично изтрита и ще трябва да я публикувате отново.

Другата много важна промяна е в шаблона на обявите "Продавам". Посочването на конкретна цена става задължително. Цената по договаряне отпада. Считано от днес, 14 април 2009 г., всички новопубликувани обяви трябва да имат посочена цена - в противен случай ще бъдат изтривани. За обявите преди тази дата това не е задължително, но е препоръчително авторите им да ги редактират още сега, защото при евентуално избутване нагоре те стават нови обяви и ако липсва цена, ще бъдат изтрити.

В тази връзка един съвет: изрази от типа "с коментар", "с отстъпка" и т.н. са напълно безсмислени. Ако искате да обявите на всеослушание, че сте готови да продадете на по-ниска цена, просто сложете по-ниска цена в обявата си. Ако пък не сте готови да го направите, не го обявявайте и го предложете само на купувачите, за които прецените, че си струва.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот hitar_potar » Вто Апр 14, 2009 12:26 pm

Admin написа:...Другата много важна промяна е в шаблона на обявите "Продавам". Посочването на конкретна цена става задължително. Цената по договаряне отпада. Считано от днес, 14 април 2009 г., всички новопубликувани обяви трябва да имат посочена цена - в противен случай ще бъдат изтривани.
В тази връзка един съвет: изрази от типа "с коментар", "с отстъпка" и т.н. са напълно безсмислени. Ако искате да обявите на всеослушание, че сте готови да продадете на по-ниска цена, просто сложете по-ниска цена в обявата си. Ако пък не сте готови да го направите, не го обявявайте и го предложете само на купувачите, за които прецените, че си струва.

много добра промяна, мисля, че и по-рано трябваше да се приложи, но все пак - по-добре късно, отколкото никога. :beer: наистина такива обяви с необявени цени, договорки и тем подобни дразнят малко. относно коментар/отстъпка, ако в някоя обява пише примерно "цена 200лв. твърдо", това също ли е нарушение? не съм много убеден, че забраната на "възможен е коментар за сериозно интересуващи се" трябва да се въведе. но пък де да знам, може и да е нужна. :dontknow:
като цяло, форума, и особено секция "пазар", вървят на добре. :agree: :peace:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Вто Апр 14, 2009 4:16 pm

hitar_potar написа:не съм много убеден, че забраната на "възможен е коментар за сериозно интересуващи се" трябва да се въведе.


Не въвеждаме подобна забрана, просто казвам, че е смешно и напълно излишно да се споменава подобно нещо. Не е добре за самия автор на обявата - така сам си подбива цената от самото начало.
Виж, другото има много по-голям смисъл - да кажеш, че цената е твърда, когато не те устройва нито лев по-малко.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот zdra6ko » Вто Апр 14, 2009 4:36 pm

Admin написа:
hitar_potar написа:не съм много убеден, че забраната на "възможен е коментар за сериозно интересуващи се" трябва да се въведе.


Не въвеждаме подобна забрана, просто казвам, че е смешно и напълно излишно да се споменава подобно нещо. Не е добре за самия автор на обявата - така сам си подбива цената от самото начало.
Виж, другото има много по-голям смисъл - да кажеш, че цената е твърда, когато не те устройва нито лев по-малко.

/малко офф/ най-смешното е че тия с "твърдата" че ако до няколко дни никой не им купи продукта те пускат нова обява с нова цена (по-ниска разбира се), която също е твърда :rofl:
А иначе промените са супер, само в същия дух - за по-чист пазар и по-коректни участници!
drums, drums... into the deep!
Аватар
zdra6ko
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 16, 2009 7:04 pm

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Sky_Knight » Пет Апр 17, 2009 8:59 am

@Admin

Понеже ми се налага да преглеждам пазара тия дни за малко дреболии и реших да прочета правилата, та ако видя нещо нередно да споделя. Засега нищо извънредно, освен многото неактивни обяви заради невъзможността за триене... Уж.

И друго - мнението ти за това, че изразите "възможен коментар" и т.н. били смешни... Смешно е, че мислиш така. Показва колко ти е омръзнало от цялата тая работа ;) Важното е, че на всички останали им е весело да се пазарят. И в частност на мен, примерно. Винаги ще давам цена по-висока от тази, на която реално съм склонен да продам нещо. По простата причина, че не сме тук да извличаме максимална печалба от "стоките си". Тук сме за да продадем нещо, което ни е ненужно и смятаме, че на някой друг може да му е полезно. И търсим обща допирна точка, която е цената по договаряне. Естествено винаги трябва да им ориентировъчна цена за да не си губим взаимно времето. За което се радвам, че за момента от новите обяви почти няма пропуснати без цена. :agree:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Съб Апр 18, 2009 10:56 am

Sky_Knight написа:@Admin
И друго - мнението ти за това, че изразите "възможен коментар" и т.н. били смешни... Смешно е, че мислиш така. Показва колко ти е омръзнало от цялата тая работа ;)


Ориенталският тип търговия никога не ми е харесвала, че да ми омръзва. ;)
Освен това за всеки е ясно, че пазарлъкът се приема по нашите ширини (или поне в нашия форум) като нещо по подразбиране, но като напише човек "с коментар" звучи сякаш казва "Абе аз си знам, че не струва толкова, ама ако някой балък се навие да ми даде тия пари, да дойде". Както и да е, не го разбирам този тип търговия и затова ми е смешно. Мисля, че имам право на собствено мнение все пак, още повече, че не съм тръгнал за забранявам "коментарите". :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Sky_Knight » Съб Апр 18, 2009 4:44 pm

И правилно. :agree:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Нед Май 31, 2009 10:11 pm

Съжалявам, че се налага отново да правя промени в Правилата на пазара, но една от функциите в новия форум (избутването на тема) работи еднократно, което налага да променя малко настройките за автоматично изтриване на обявите. Този път промените са съвсем дребни и съвсем малко, даже мисля, че на повечето хора ще се харесат:
1. Срокът, след който обявата се изтрива автоматично, става 30 дни (досега беше 60). Тази промяна в настройките ще бъде направена в сряда. Дотогава всеки, който прочете за промените, може да съхрани текста на обявите си, за да ги публикува отново, ако бъдат изтрити автоматично.
2. Повдигането на обявите ще е възможно след изтичане на 15 дни от публикуването им (досега бяха 20).
3. Добавих изричен текст относно цената, а именно: Цената трябва да е реална, т.е. обяви от типа "за 1 лв." ще водят до временно изгонване от форума, освен ако авторът им не е готов наистина да продаде продукта за посочената в обявата сума.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Night_Falcon » Нед Май 31, 2009 10:34 pm

Евала, така е по-добре. Особено последните две точки. Това с цената от 1лв беше крайно време, колкото до 15-те дни, за мен наистина е по-реалистично време. Още веднъж евала, подкрепям :agree:
:offtopic: Само да питам, с тая Бета 2.0 или там каквото и да е, какво става с обещаните скинове за форума. Не искам да прозвуча грубо, знам че сигурно сте зарити с работа, просто се интересувам кога да ги очакваме.
Аватар
Night_Falcon
 
Мнения: 1227
Рейтинг: 1376
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 12:21 pm

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Сря Сеп 09, 2009 12:23 pm

Налага се да направя едно уточнение, тъй като от текста на правилата може би не става съвсем ясно:
Функцията избутване на темата технически е възможно да се използва само веднъж - толкова позволява форумът. След като бъде избутана темата, ефектът е все едно е публикувана наново, т.е. тя си получава датата на избутване като дата на публикувана. След изтичане на 30 дни от тази дата, обявата бива изтривана автоматично.
Това означава, че всеки потребител има за обявата си два срока:
- след изтичане на 15 дни от публикуването може да избута обявата си най-отгоре
- след това трябва да изчака 30 дни и когато бъде изтрита автоматично, да си публикува нова обява.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот hitar_potar » Сря Яну 13, 2010 1:12 am

така и така съм отворил темата (благодарение на батко ви Ози :D :agree: ), да попитам - тъй като абсолютно нищо не разбирам от програми и хич не ми е ясна платформата на тоя форум (даже не знам така ли се казва :D ), ограничението само за 1 изтикване на дадена обява от софтуера ли идва? примерно не знам каква е "платформата" на пинкбайк, но ми изглежда сякаш по-стара, а там се позволяват много изтиквания на обявите. възможно ли е такова нещо да се постигне и тук? примерно - след 15 дни избутваш, след още 15 - пак избутваш, така 3-4 пъти, а като продадеш квото продаваш, не я избутваш и обявата си се изтрива след 30 дни.
бъркам ли за това чии форум е по-напред с технологиите - нашия или пинкбайковския? :D
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3701
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Съб Яну 23, 2010 1:04 pm

Еднократно е избутването, това позволява форумът.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Ozzie » Вто Авг 30, 2011 8:17 pm

По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Пет Яну 25, 2013 8:18 pm

Променено в началото на март 2013 г.
Ограничения за броя продукти, които могат да се продават в безплатната част на "Пазар":
1.До три велосипеда/рамки за една календарна година, като най-много един от тях може да бъде чисто нов продукт.
2.Един чисто нов продукт (компонент, екипировка, аксесоар) в рамките на един календарен месец.
3.Десет употребявани продукта (компоненти, екипировка, аксесоари) в рамките на два календарни месеца.
Изключение от това правило се допуска в случаите, когато се продава цял велосипед на части. Тогава е допустима продажбата на повече от 10 компонента/аксесоари в рамките на 2 календарни месеца, но трябва да е изрично указано в обявите, че случаят е такъв, да има връзка между отделните обяви и потребителят да може да докаже (чрез снимки и др. средства), че става дума за частите на един и същи велосипед. В този случай се прилага и правилото на т.1, т.е. подобно изключение е възможно само три пъти в рамките на 1 година.
Във всички случаи, когато потребителят действа като регистриран търговец (магазин, вносител, производител и т.н.) или негов представител, независимо от организационната му форма (ЕТ, ЕООД, ООД, АД, ЕАД и т.н.), той трябва да публикува обявите си в платената секция.
Повече подробности за ограниченията в "Пазар" можете да прочетете тук: viewtopic.php?f=10&t=1653&p=912369#p912369
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот TENDER » Пет Фев 01, 2013 12:36 pm

Четвърта точка как трябва да се тълкува? До пет обяви в рамките на месеца от 1-ви до 31-ви, или трябва да има 31 дни разлика между публикуването на 1-ва и 6-та, 2-ра и 7-ма и тн. обяви?
TENDER
 
Мнения: 793
Рейтинг: 1823
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 5:41 pm

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Пет Фев 01, 2013 6:51 pm

TENDER написа:Четвърта точка как трябва да се тълкува? До пет обяви в рамките на месеца от 1-ви до 31-ви, или трябва да има 31 дни разлика между публикуването на 1-ва и 6-та, 2-ра и 7-ма и тн. обяви?

По принцип второто, но без да е изключено напълно и първото. Виж сега, никой няма да следи потребителите по ден и час, особено пък за компоненти. Обаче като се направи проверка и се види примерно, че един потребител продава 10 неща, или пък 3 чисто нови продукта, или нещо от тоя сорт, тогава вече ще бъде предупреден, че така не може и ще трябва да си избере дали му е изгодно да ползва платените обяви, или да си пуска нещата грубо казано по пет на месец (ако приемем, че те все пак ще се продадат за един месец).
Като цяло с платените обяви целя три неща:
1. Да спра търговията с цел печалба в безплатната секция.
2. Да се даде възможност и на неофициалните, и на официалните търговци да продават нормално и коректно чрез платени обяви.
3. За много обикновени хора, когато продават скъпи неща, особено ако го правят и по-често, платените обяви може да са по-добър начин. Възможно най-скъпият вариант за единична обява, закупена само една такава, е 10 лв. Ако някой продава хубава вилка или скъп велосипед/рамка или каквото и да е друго, нека да речем то струва 300-400 лв. и нагоре, при платените обяви темата му ще може да се избутва нагоре три пъти в месеца, отделно е това, че там едва ли ще има по няколко страници с теми във всеки раздел, така че може да се окаже по-лесно и бързо да продадеш там, отколкото в безплатния раздел. Та може да се окаже, че си струва да прежалиш 10 лв. за тия предимства, а може да са и само 5 лв., ако ползваш често услугата.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот msniki » Вто Фев 05, 2013 9:41 pm

Admin написа:По принцип второто, но без да е изключено напълно и първото. Виж сега, никой няма да следи потребителите по ден и час, особено пък за компоненти. Обаче като се направи проверка и се види примерно, че един потребител продава 10 неща, или пък 3 чисто нови продукта, или нещо от тоя сорт, тогава вече ще бъде предупреден, че така не може и ще трябва да си избере дали му е изгодно да ползва платените обяви, или да си пуска нещата грубо казано по пет на месец (ако приемем, че те все пак ще се продадат за един месец).
Като цяло с платените обяви целя три неща:
1. Да спра търговията с цел печалба в безплатната секция.
2. Да се даде възможност и на неофициалните, и на официалните търговци да продават нормално и коректно чрез платени обяви.
3. За много обикновени хора, когато продават скъпи неща, особено ако го правят и по-често, платените обяви може да са по-добър начин. Възможно най-скъпият вариант за единична обява, закупена само една такава, е 10 лв. Ако някой продава хубава вилка или скъп велосипед/рамка или каквото и да е друго, нека да речем то струва 300-400 лв. и нагоре, при платените обяви темата му ще може да се избутва нагоре три пъти в месеца, отделно е това, че там едва ли ще има по няколко страници с теми във всеки раздел, така че може да се окаже по-лесно и бързо да продадеш там, отколкото в безплатния раздел. Та може да се окаже, че си струва да прежалиш 10 лв. за тия предимства, а може да са и само 5 лв., ако ползваш често услугата.

Може би ще получа минус за това:
Платените обяви не мислиш ли че нарочват кой точно са търговци и изкарват печалба от продажби.
Така че кой нормално мислеш търговец ще вземе платена обява ?
Новите правила имат и цел естесвено приходи за админи/модератори. Което не е лошо, но да се твърди че са за доброто на форума.. Просто оставам без думи..
Също защо има нови правила ? (сорри за тъпия върпос)
Нямам за идея се заяждам просто ми е интересно какво ще ми кажат. :agree:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Ozzie » Сря Фев 06, 2013 5:10 pm

msniki написа:Платените обяви не мислиш ли че нарочват кой точно са търговци и изкарват печалба от продажби.

И така да е, ти не би ли купил нещо от такъв човек, сега или когато и да е, ако цената е изгодна?

msniki написа:Така че кой нормално мислеш търговец ще вземе платена обява?

По тази логика, нямаше да ги има и банерите. Нали не мислиш, че разните банери дето въртят в сайта и форума не са просто там, защото са му симпатични на Любо?

msniki написа:Новите правила имат и цел естесвено приходи за админи/модератори. Което не е лошо, но да се твърди че са за доброто на форума.. Просто оставам без думи..

И аз нямам думи, направо сме го наводнили въпросния раздел. :)
Вярвам, че си прочел ЧЗВ-то за платените обяви, преди да повдигнеш всичките си въпроси?

msniki написа:Също защо има нови правила ? (сорри за тъпия върпос)

Новите правила важат само и единствено за раздела с "Платените обяви". Редно е да има такива, след като някой си плаща.

P.S. Вероятно ще получиш отговор и от Админ, на мен също ми е любопитно, какъв ще е той.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Сря Фев 06, 2013 6:28 pm

Ozzie написа:P.S. Вероятно ще получиш отговор и от Админ, на мен също ми е любопитно, какъв ще е той.

;)

@msniki
Опасявам се, че някои от нещата не си ги разбрал или грешно си ги интерпретирал.
Платените обяви не мислиш ли че нарочват кой точно са търговци и изкарват печалба от продажби.

Съвсем не. Всеки, който желае, може да ползва платените обяви - не случайно за тях са предвидени някои предимства спрямо безплатните, за да бъдат по-атрактивни и за обикновени потребители. Самите ограничения/критерии за професионална търговия също не нарочват никого. Всъщност точно досега се налагаше да нарочваме един или друг като неофициален търговец, защото нямаше ясни критерии и се налагаше да се ориентираме по това какво и колко продава. Сега всички стават равни - ако се вместваш в ограниченията, ползваш безплатния раздел и никой не се интересува имаш ли печалба, или нямаш. Ако надхвърляш ограниченията, си избираш дали да ползваш платени обяви, или да търсиш други варианти извън форума. Никого не задължаваме за нищо, освен да спазва ограниченията.
Това отговаря и на втория ти въпрос, но ще допълня и още нещо - всеки нормален търговец би си закупил платена обява, ако му е изгодно. Реално цената на единична обява е между 5 и 10 лв., срещу които можеш да продадеш велосипед или компонент за 200 или дори за 2000 лв. на място с възможно най-точната целева група, наброяваща няколко хиляди души. Така стоят нещата с числа от пазарна гл.т., а дали е изгодно - всеки сам ще си прецени, независимо дали е търговец, или не.
Да си търговец не е лошо и никъде не съм казвал, че е. Лошо е, когато си търговец, но не искаш като другите търговци да си плащаш за услугата "достъп до клиенти", а се опитваш да минеш метър. Впрочем досега за всеки коректен търговец, дори да искаше, нямаше как да пусне обява във форума. Сега вече я има тази опция, така че никого не нарочваме - напротив, предоставяме им честна и открита възможност да търгуват в предвиден за това раздел.
защо има нови правила ?

За раздел "Платени обяви" има отделни правила, защото има много разлики между него и безплатните обяви.
За раздел "Пазар" няма нови правила, има само една промяна в досегашните правила, т.е. посочването на ясни критерии/ограничения какво и колко може да се продава в този раздел. Между другото, на теория, ако човек успява бързо да си продаде нещата, в безплатния раздел за една година един човек може да продаде до 60 употребявани продукта + 2 употребявани велосипеда или рамки. Мисля, че за средностатистическия любител-колоездач това е един завиден оборот. :)
Новите правила имат и цел естесвено приходи за админи/модератори. Което не е лошо, но да се твърди че са за доброто на форума..

"Доброто на форума" е доста абстрактно понятие и никъде не съм го използвал като аргумент за платените обяви. Това си е някаква твоя интерпретация. За всеки потребител едно или друго нещо може да е за доброто или за лошото на форума, така че изобщо няма смисъл да коментираме от такава гл.т.
Модераторите досега винаги са се грижели за форума напълно безвъзмездно, за което не знам дали някога и някак ще мога да им се отблагодаря, и за съжаление в скоро време не се задава никаква вероятност това да се промени. Единствената полза от платените обяви за модераторите и сътрудниците на МТБ-БГ е, че ще могат да публикуват в този раздел безплатно, ако сметнат, че така ще продадат по-лесно нещата си. Това е най-малкият жест, който бих могъл да направя към хората, които помагат за развитието на сайта. Да твърдиш, че някой от тях ще реализира приходи от това, е почти подигравка. :nono:
Единствено мен можеш да "обвиниш", че евентуално ще реализирам приходи от платените обяви. Колко ще са тия приходи, дали и кога ще покрият изразходваното време - това е мой проблем, не чужд. Смятам, че имам право да реализирам приходи от нещо, което развивам (с помощта на споменатите вече хора) повече от 10 години. При това тези приходи няма да дойдат от хората, дето продават по няколко компонента годишно, а от тези, които редовно ползват услугите на пазара. Който смята, че така не е редно, винаги може да потърси други варианти. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот msniki » Чет Фев 07, 2013 12:36 am

@ Админ бях написал
Нямам за идея се заяждам просто ми е интересно какво ще ми кажат.

Така че не се подигравам, просто така видях нещата на 1-ви поглед.
Получих и доста съобщения в скайп от хората които също като мен ги интересуват тези неща.
Явно просто ги е страх да ви питат лично.
Предупредиха ме че има такава възможност за банн за това което написах, но се надявах да не се стигне до там заради едно мнение....
Явно доста хора ги е страх от вас за ми напишат това :D

Със това мнение предполагам освен моята гледна точка, променихте и гледната точка на още хора. :agree:
Мерси за отговорите на Admin и Ozzie ! :beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Admin » Чет Фев 07, 2013 1:53 pm

Не знам защо е тоя страх, никого не сме баннали ей така, заради едно мнение, освен ако не е нарушил грубо правилата с него. Въпроси като твоя очевидно няма как да са нарушение на правилата, така че за всички може би ще е по-добре да не се страхуват толкова. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот boriss13 » Пет Авг 07, 2015 3:23 pm

Предлагам обяви, чието съдържание е или съдържа линк към ОЛХ да бъдат трити. :(!:
Щом можеш да отделиш пет минути да пускаш обяви там, нищо не ти коства да отделиш пет минути и за тук! :(!:
Б@хти неуважението...
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Промени в Правилата на пазара - април 2009 г.

Мнениеот Ozzie » Съб Авг 08, 2015 11:43 am

Обикновено изтривам такива обяви, но нямам физическата възможност да следя всички обяви които се публикуват ежедневно.
За съжаление и рядко такива обяви биват докладвани, за да им бъде обърнато внимание.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта