Договор за покупко / продажба?

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Договор му е майката.

Мнениеот ALEX » Пон Окт 27, 2008 10:51 pm

:idea:
Проблемът, купувачът да е прецакан се решава чрез договор с продавача. Намирате шаблон или създавате такъв. Да видим тогава кой кого ще блоква в скайп и тем подобни.
Ако някой направи договор да го побликува в нова тема, която да се обозначи като важна.
Колоезденето в града уврежда сърцето
http://www.varnacity.info/search.php?pa ... w&nid=1800
Маска за колоездене против вредни газове?Kъде се продава?|Велосипед за всякакъв терен?
Аватар
ALEX
 
Мнения: 80
Рейтинг: 960
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:56 am
Местоположение: Варна Varna /Skype име: Acisor

Re: Договор му е майката.

Мнениеот Motorola » Пон Окт 27, 2008 10:56 pm

ALEX написа::idea:
Проблемът, купувачът да е прецакан се решава чрез договор с продавача. Намирате шаблон или създавате такъв. Да видим тогава кой кого ще блоква в скайп и тем подобни.
Ако някой направи договор да го побликува в нова тема, която да се обозначи като важна.

Договор... с непълнолетен :confused:
Motorola
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 12:02 am

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Окт 27, 2008 10:57 pm

Без нотариална заверка нищо не значи този договор, нищо повече от обещание или изказване пред аудитория...
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 27, 2008 11:10 pm

Тъй като по същество поста на ALEX и мненията след него се явяват offtopic по темата в която бяха пуснати, но въпреки това, смятам че е интересно да се подложи идеята на дискусия, си позволих да ги отделя в отделна тема.

Та сега по темата:
Един договор обикновено се подписва едновременно от двама души.
Какво правим, ако единия е от Варна, а другия от София?
Ще си разменяме хартийки по пощата ли?
А и както каза Tедо, без заверка от нотариус ше имаме само хвърчащт лист.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Motorola » Пон Окт 27, 2008 11:28 pm

Ozzie написа:Тъй като по същество поста на ALEX и мненията след него се явяват offtopic по темата в която бяха пуснати, но въпреки това, смятам че е интересно да се подложи идеята на дискусия, си позволих да ги отделя в отделна тема.

Та сега по темата:
Един договор обикновено се подписва едновременно от двама души.
Какво правим, ако единия е от Варна, а другия от София?
Ще си разменяме хартийки по пощата ли?
А и както каза Tедо, без заверка от нотариус ше имаме само хвърчащт лист.
:agree:

От там идва проблема, кой ще плаща на нотариуса... => общата цена на стоката се вдига...
Motorola
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 12:02 am

Мнениеот ALEX » Пон Окт 27, 2008 11:34 pm

Тъси се нотариус от форума, който да удари рамо .>
Колоезденето в града уврежда сърцето
http://www.varnacity.info/search.php?pa ... w&nid=1800
Маска за колоездене против вредни газове?Kъде се продава?|Велосипед за всякакъв терен?
Аватар
ALEX
 
Мнения: 80
Рейтинг: 960
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:56 am
Местоположение: Варна Varna /Skype име: Acisor

Мнениеот korny » Пон Окт 27, 2008 11:46 pm

дайте направо да си направим едни членски карти на форума и всеки участник да си има номер и както някои е некоректен-номечето "довиждане" и нема търговия с него. :dunno: щото номера са нотариуса не е особено удобен.И представете си как ще изглеждат обявите"нотариуса за сметка на куповача" :rofl:
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Окт 27, 2008 11:50 pm

Tвърде много средства трябва да се вложат а и практически не виждам особен смисъл да имаме карти, и какво ще стане, когато някой без карта иска да продаде, къде ще се правят картите.. твърде много променливи има в това уравнение за да се намери решение
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот siriospepi » Пон Окт 27, 2008 11:53 pm

Решението: оставаме така както сме сега и внимаваме какво копуваме... всеки останал вариант трудно ще се приеме (все пак сме Българи, все някой ще бъде прецакан) :)
Силните намират решения, а слабите оправдания!
siriospepi
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1077
Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 10:41 am

Мнениеот korny » Пон Окт 27, 2008 11:55 pm

да верно ако бяхме някъв клуб по-лесно щеше да е ама тук наистина за сега не виждам лично аз как може да се реши проблема освен да се надяваме че ще попаднем на коректни учстници като търгуваме :beer:
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Мнениеот Motorola » Пон Окт 27, 2008 11:55 pm

Идеята за картите мисля е добра. Примерно да могат да бъдат давани от хора, който вече имат карта. И този, който е дал на друг карта, един вид да е гарант. Ако човека... нещо такова... ?
Все пак търгуването чрез форума е привилегия :)
Motorola
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 12:02 am

Мнениеот korny » Пон Окт 27, 2008 11:59 pm

аз съм нов като член на голямото семейство на форума обаче с удоволствие бих се запознал с повечето хора и с още по-голямо удоволствие бих присъствал ако си направим сбирка на по пийка и да обсъдим някакво решение по-въпроса
Аватар
korny
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1166
Регистриран на: Съб Окт 06, 2007 10:10 am

Мнениеот ALEX » Вто Окт 28, 2008 12:25 pm

Може и да не е точно договор. Нещо друго, незнам, което да задължи законово некоректния продавач или купувач да си понесе последствията .
Колоезденето в града уврежда сърцето
http://www.varnacity.info/search.php?pa ... w&nid=1800
Маска за колоездене против вредни газове?Kъде се продава?|Велосипед за всякакъв терен?
Аватар
ALEX
 
Мнения: 80
Рейтинг: 960
Регистриран на: Сря Май 10, 2006 5:56 am
Местоположение: Варна Varna /Skype име: Acisor

Мнениеот did » Вто Окт 28, 2008 5:24 pm

ALEX написа:Може и да не е точно договор. Нещо друго, незнам, което да задължи законово некоректния продавач или купувач да си понесе последствията .


събуди се.

те и другите в темата спят и пишат. нотариуси трябвали, дрън дрън...

не трябва нотариус. да не би като ви издават касови бележки в магазина, при покупките да присъства нотариус? това е договор за покупко-продажба в най-простия му вид и ви осигурява защита по силата на Закона за Защита на Потребителите.

просто... ако има как да се подпише договор, т.е. двамата да се видят, да седнат един до друг, да си подпишат документите и да си приберат техните копия, няма да има и нужда от куриери за пренасянето на стоката и получаването на парите.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот freerider » Вто Окт 28, 2008 5:34 pm

did написа:
ALEX написа:Може и да не е точно договор. Нещо друго, незнам, което да задължи законово некоректния продавач или купувач да си понесе последствията .


....
т.е. двамата да се видят, да седнат един до друг, да си подпишат документите и да си приберат техните копия....


То ,ако е така повечето хора в този форум като се видят ще се убият от бой :crap: :dunno:
Аватар
freerider
 
Мнения: 334
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 1:39 am
Местоположение: Русе

Мнениеот bikerider » Вто Окт 28, 2008 6:23 pm

@ALEX: Товарителницaта на куриера (Еконт, Спиди, и.т.н) може да бъде разгледана като тристранен договор. Куриера е този, който гарантира коректна транзакция и доставка на обекта на сделката. Който се интересува повече какви са тези гаранции и как се използват да пита куриерите как става.

Всичко се свежда до едно хиксче повече в товарителницата.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Вто Окт 28, 2008 6:26 pm

bikerider написа:@ALEX: Товарителницaта на куриера (Еконт, Спиди, и.т.н) може да бъде разгледана като тристранен договор.


Как бе, ти луд ли си??? Та в Еконт даже си нямат нотариус!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Вто Окт 28, 2008 8:40 pm

:rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот stefanakus » Вто Окт 28, 2008 8:58 pm

добре щеше да бъде да има такова нещо, ама то ще сейно да си продадеш мотора или колата, да се ходи по нотариоси и много играчка
Подкрепяйте и стимулирайте начинаещите в спорта!
Аватар
stefanakus
 
Мнения: 154
Рейтинг: 985
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 9:38 am
Местоположение: надежда 1

Мнениеот axelmax » Нед Ное 16, 2008 9:57 pm

тая тема е нерална..... леле реална ама безмислена


от опита ми до сега само един път са ме връзвали като пращам по еконт(много е неприятно)

откакто се появиха пуберите в форума е отвратително да се правят сделки в пазара

нагли,глупави,егоистични деца само губят времето на хората

оонзи ден гледах едно колелце ,и тва хлапе,не стига ,че промени часа на срещата ,а и не иска да мръдне за да ме пресрешне с колелото до друго място за да не чака на студа
хубаво ще се поразходя аз,и отидох на мястото за срещата

след срещата ,остана с приятелчетата си да кибичи на паметника дето ни беше срещата на студа,никва мислот повече

от сега нататък само с хора дето знаят къде какво

какви са тея родители да не им пука за децата им,а само обикалят друсани и бира в ръка,и се мислят ,че са открили живота

всякаш са им се нарадвали, сетили са се че имат и собствен живот и са ги пуснали на улицата кой как успее
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Sp0nG » Пон Ное 17, 2008 11:11 am

:offtopic: Ти понеже си много различен, нали те чаках един път и така и не дойде (за някаква спирачка), не стига че не се обади, ами и телефона не си вдигна :censore:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот axelmax » Пон Ное 17, 2008 1:13 pm

ами как да отида на срещата като бях заспал (тотално бях изключил ,че имам работа)или да вдигна телефона

да върна времето назад не мога,но ти предложих да дойда до вас ако трябва да не се разкарваш втори път ,но после дори не ми писа

това е случката и съм виновен
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 76 госта