Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот Admin » Пон Ное 05, 2007 11:40 pm

Предполагам, че ще я направим в четвъртък срещу петък или петък срещу събота (т.е. на 9 или 10 ноември 2007г.)
Всички помните какво представляваше пазара преди година. Оттогава насам може би има известно подобрение, но то е недостатъчно и е с цената на много похабено време и усилия от модераторския екип, които отиват на кино, удавени в непрестанния чат, който царува там. Е, на това ще бъде сложен край, което за някои ще е много лошо, а за други добре дошло. Така или иначе, във форума има много по-важна работа, отколкото следенето на чат-канала "Пазар".

И така, какво ще включва промяната:
Шаблонът остава задължителен. Променят се правата на потребителите и чрез това цялостния процес на "пазаруване". Всеки ще има право да пусне обява, но никой, включително и авторът, няма да може да отговаря по нея. Авторът ще може да си я редактира по всяко време и да я изтрие, когато вече не е актуална. Всякакви въпроси, пазарлъци и т.н. ще се водят чрез други средства за комуникация, посочени в обявата. Няма да има повдигане на темите, а след изтичане на един месец от публикуването, обявата ще се изтрива автоматично и авторът ще може да си я пусне отново.

Да, разбирам, че това ще създаде затруднения за някои хора, но сегашното положение е доста безобразно и вече обясних причините за промяната.
Би могъл да възникне един проблем, за чието решаване можете и вие да дадете идеи: как да се сигнализира за обяви, които не са коректни ? Засега ми хрумва само създаването на специална тема, в която да се пускат съобщения за такива обяви със задължително посочване на причината за некоректността (защо я смятате за такава) и всеки, който не може да си прецени сам, ще може да прегледа тази тема и да види дали обявата, която го интересува, фигурира там. Като цяло обаче съм на мнение, че човек трябва да може и сам да се оправя, т.е. като купува нещо, да прояви нужното внимание и да проучи дали това, което купува, е изгодно като цена и т.н.
С въвеждане на промяната сегашните обяви на практика ще "замръзнат" във вида, в който са. За някои от тях (тези по 1-2 отговора) няма да е проблем да останат така, само дето авторите им няма да могат да си ги изтрият сами, защото ще има отговори по тях. Но пък темата за обяви за триене ще си остане. Други обяви обаче ще трябва да бъдат пуснати наново (тези с повече отговори), защото в сегашния си вид няма да са удобни. Така или иначе, това ще си го преценяват авторите на обявите и ще сигнализират кои от тях искат да им бъдат изтрити, за да си пуснат нови.
Накратко, гответе се!
Последна промяна Admin на Чет Яну 24, 2008 6:44 pm, променена общо 2 пъти
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SpoileR » Пон Ное 05, 2007 11:49 pm

Може наистина, да се сложи като Важна тема, такава за сигнализиране при некоректни обяви и да си седи On top над другите в "За Пазара"... :agree:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Ное 05, 2007 11:51 pm

SpoileR написа:Може наистина, да се сложи като Важна тема, такава за сигнализиране при некоректни обяви и да си седи On top над другите в "За Пазара"... :agree:


Да, това е идеята ми засега.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Gh0s7 » Вто Ное 06, 2007 1:30 am

Идеята ми допада :agree:
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

...

Мнениеот Junkata » Вто Ное 06, 2007 9:07 am

и на мен :beer:
Skype - Junkata1gsm - 0886062286
http://www.vbox7.com/play:3f84832f
Никога Не Позволявай на Страха да Проваля Живота Ти ...
Аватар
Junkata
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1003
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 5:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Вто Ное 06, 2007 9:55 am

Звучи добре.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Вто Ное 06, 2007 10:07 am

ами мерките са малко хард, ама щом се налага ...
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот FireFoXa » Вто Ное 06, 2007 10:30 am

outfaced написа:ами мерките са малко хард, ама щом се налага ...

Ха-Ха... Малко ли, доста са си хард но явно положението го налага. Готиното е че ще можеш сам да си модерираш темичката, а пък и самите повдигания не са толкова нужни, защото аз лично като ми трябва нещо преглеждам всички страници, а не гледам само най-новото...
Един въпрос: Какво следва след тази промяна?

Едит: Само на мене ли ми изчезна готиното лого на "МТБ-БГ" в горния ляв ъгъл на форума :dunno:
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Вто Ное 06, 2007 10:42 am

FireFoXa написа:Един въпрос: Какво следва след тази промяна?

Едит: Само на мене ли ми изчезна готиното лого на "МТБ-БГ" в горния ляв ъгъл на форума :dunno:


При мен логото си е наред :)
Ако питаш дали се предвиждат други промени в пазара, засега не.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот FireFoXa » Вто Ное 06, 2007 10:52 am

Admin написа:
FireFoXa написа:Един въпрос: Какво следва след тази промяна?

Едит: Само на мене ли ми изчезна готиното лого на "МТБ-БГ" в горния ляв ъгъл на форума :dunno:


При мен логото си е наред :)
Ако питаш дали се предвиждат други промени в пазара, засега не.

И при мен вече е наред... Вчера аватара ми изчезна, ама го сложих отново, защото мисля че ако имаше проблем, щях да получа ЛС... Еххх тея извънземни...
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот biker-kj » Чет Ное 08, 2007 1:32 am

Admin написа:Няма да има повдигане на темите, а след изтичане на един месец от публикуването, обявата ще се изтрива автоматично и авторът ще може да си я пусне отново.
!

Мхм... и все пак съм на мнение ,че един красноречив UP би ни улеснил много повече! :agree: ?


Admin би ли обяснил за това твое решение(защо е такова и от какво е продиктувано?)?
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот Admin » Чет Ное 08, 2007 10:35 am

biker-kj написа:Admin би ли обяснил за това твое решение(защо е такова и от какво е продиктувано?)?


Admin написа:Всички помните какво представляваше пазара преди година. Оттогава насам може би има известно подобрение, но то е недостатъчно и е с цената на много похабено време и усилия от модераторския екип, които отиват на кино, удавени в непрестанния чат, който царува там. Е, на това ще бъде сложен край, което за някои ще е много лошо, а за други добре дошло. Така или иначе, във форума има много по-важна работа, отколкото следенето на чат-канала "Пазар".


С други думи, продиктувано е от това, че много от участниците в пазара нито четат правилата, нито се стараят да ги спазват и поради това хаосът в този радел продължава да е сериозен, а ресурси за овладяването му няма. Дори и да има, те могат да се насочат към нещо по-полезно.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот did » Чет Ное 08, 2007 3:16 pm

biker-kj написа:и все пак съм на мнение ,че един красноречив UP би ни улеснил много повече! :agree: ?


И какво добавя като информация за продукта този "Ъп"?

С какво помага на купувача да се ориентира в обстановката?

С какво последните "Ъп"-нати оферти са по-добри от не-"Ъп"-натите?

По-лесно ли е на купувача да разбере какво на каква цена се продава, ако има:

А) една тема с 20 "Ъп"-а и, съответно", 20 кратки уточнявания, сваляне на цена, пак качване на цена, част от нещата са продадени, други още се продават, може на части ,не може на части...

или

Б) Само един ясен пост по строг шаблон, който авторът на темата, чрез периодични редакции, поддържа винаги актуален.


...
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Gr@nD^m@sT3R » Чет Ное 08, 2007 3:45 pm

ММм това е добра идея според мен,спамът ще намелее доста.
:beer:
Аватар
Gr@nD^m@sT3R
 
Мнения: 230
Рейтинг: 1108
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 7:05 pm
Местоположение: Бургас

Мнениеот EmZo » Чет Ное 08, 2007 4:46 pm

Поздравления. Чудесна идея. Най-малкото, ще стане доста по-прегледен пазара.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот Gh0s7 » Чет Ное 08, 2007 7:15 pm

did написа:
...
Б) Само един ясен пост по строг шаблон, който авторът на темата, чрез периодични редакции, поддържа винаги актуален.



Така ли :erm:... Е супер, щом след всеки едит, темата пак се появява в "активни", ще е наистина много по-прегледно и удобно, а и темата няма да остава незабелязана :)
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Чет Ное 08, 2007 11:00 pm

До тук добре . Нека все пак ,ако този който е пуснал обявата е некоректен , да се напише направо на място от прецакания . Стига само да не се злоупотребява . Другото което ми се ще да кажа е , нека като се напише (продава се ............ и т.н. ) да се обявява цена . мисля че ще е много по удобно . Всеки си прави сметка на парите , колко има и колко би дал . А то какво се получава , почва се едно криене ,като че ли се търгува нещо незаконно и да не би някой конкурент да предложи подбиваща цена. Напишете си колко му търсите на това и онова и да се знае .
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Внимание! Предстои много важна промяна в пазара!

Мнениеот Admin » Чет Ное 08, 2007 11:45 pm

Gh0s7 написа:Така ли :erm:... Е супер, щом след всеки едит, темата пак се появява в "активни", ще е наистина много по-прегледно и удобно, а и темата няма да остава незабелязана :)


Не, не е баш така, както си го разбрал. Редактирането на темата не я качва по-нагоре. Но не виждам какъв е проблемът на някой, който търси точно определено нещо, да го намери и без то да е най-отгоре.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Gh0s7 » Пет Ное 09, 2007 12:31 am

Е, пак става... ;) Като няма кой да "ъп-ва" другите обяви, темите ще се запазват на 1-ва страница повече от 1 час :)
Аватар
Gh0s7
 
Мнения: 1011
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 9:16 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Пет Ное 09, 2007 12:47 am

Промяната вече е направена!

Моля всеки, който желае да започне обявата си "на чисто", да добави линк към нея в тази тема:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2068
След като изтрием обявата му, ще може да си пусне нова.

Не забравяйте да прочетете отново Правилата на пазара. Промените в тях не са много, но тъй като при новата ситуация става изключително важно обявата да е прегледна и да са посочени всички елементи, особено местонахождение и контакти, ще прилагаме правилата още по-строго. Освен това е изцяло във ваш интерес да имате една добре оформена обява - ще ви спести (и на хората, с които преговаряте) излишна кореспонденция.

Ако сметнете, че някоя обява е некоректна, можете в съответствие с правилата да публикувате съобщение за това в тази тема:
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=30209

Успех на всички в "новия" пазар!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Charger92BG » Пет Ное 09, 2007 12:56 am

супер :agree:
Charger92BG
 
Мнения: 1113
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 11:00 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Пет Ное 09, 2007 8:04 pm

Бре че малко работа има така...
:D

MaN1aK написа:E нали искахте всичко да е точно, ясно, прецизно, красиво иииии незнам си какво още.... :D Сега не ми се оплаквайте,че ви е скучно! ;)


Че кой се оплаква уе майна?
P.S. След препинателните знаци (тирета, точки, запетайки и пр.) се оставя интервал!
Последна промяна Ozzie на Пет Ное 09, 2007 8:22 pm, променена общо 1 път
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MaN1aK » Пет Ное 09, 2007 8:11 pm

Ozzie написа:Бре че малко работа има така...
:D

E нали искахте всичко да е точно,ясно,прецизно,красиво иииии незнам си какво още.... :D Сега не ми се оплаквайте,че ви е скучно! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XaCkBuTukC » Пет Ное 09, 2007 8:20 pm

ако може да се направи разделение по градове всмисъл по големите Варна Бургас Пловдив София и други мисля че това ще подобри значително търсенето
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Bastuncho » Пет Ное 09, 2007 8:23 pm

По-добре ще е да си остане така май.. Защото има и хора от малките градчета, които продават... А и куриерите компенсират всичко. Просто едно
"Обявата важи за еди-къде си" в темата ще свърши работа :beer:
Life is good, because without it we would be dead...
Аватар
Bastuncho
 
Мнения: 60
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:20 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Пет Ное 09, 2007 10:42 pm

@Admin Аз съм за идеята, смятам, че е добра, НО - нека поне, когато има правила те да се спазват. В пазара поне половината теми не отговарят на правилата - визирам най-вече заглавията на темите - "Разпродажба, много чаркалаци" и т.н. Предложението ми е да се заключват и трият масово без предупреждение всички теми, които не отговарят на правилата. Тъй като при новата система за купувачите ще е важно да могат да разглеждат лесно пазара - той ще бъде своеобразен каталог, затова ще е много по-удобен ако е с "Продавам това, онова". Иначе поздравления за кардиналното решение :agree:

И с пожеланието да е още по-хард! :beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Admin » Пет Ное 09, 2007 11:49 pm

Sky_Knight написа:Предложението ми е да се заключват и трият масово без предупреждение всички теми, които не отговарят на правилата.


Приема се! :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Съб Ное 10, 2007 9:05 pm

Брей, вече втори или трети ден откакто промените навлязоха и наистина в пазарът и много по-спокойно.Евала!
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Ное 10, 2007 9:25 pm

Sky_Knight написа:...И с пожеланието да е още по-хард! :beer:


Tова да не ти е Nacho Vidal бре! :) :offtopic:

:agree: :agree: :agree: Евала за промените!
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bored » Нед Ное 11, 2007 1:05 am

Не ми се занимава да чета всичко и просто ще напиша още една гледна точка, която се надявам да е изписвана по-горе. :)
Мисля че несериозници винаги ще има, предпочитам някой да ме върже във форума, да не ми отговаря на Л.С.-та и прочее, вместо да се разберем за среща, или да му пратя нещо по куриер и той да се откаже. С тези мерки според мен 'несериозната част' се измества от форума в по напреднало ниво на пазарлъка, тоест един несериозен човек вече ще взема окончателното решение при вече договорена среща или изпратена пратка. Лошо няма де, ще имаме байкърска версия на mobile.bg, което пък ми звучи доста добре, стига модераторите да следят за изпълнението на 'шаблона' и наистина налагат санкции за некоректни, непълни обяви ;P
Аватар
bored
 
Мнения: 576
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Нед Авг 08, 2004 7:46 pm
Местоположение: Димитровград.

Следваща

Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта