За и против по-строги правила в пазара

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

За и против по-строги правила в пазара

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 01, 2007 5:19 pm

Положението става все по-тежко и от това страдат сериозните купувачи и продавачи. Като че ли е дошло време за по-строги мерки в този раздел или по-точно при няколко(2-3) предупреждения-бан.

Не знам дали темата е за подобен отворен вид дискусия т.е. преценете си дали е за триене :)
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот victordhrobo » Вто Май 01, 2007 5:25 pm

Аз съм "за" :agree: В обявите често се дава твърде оскъдна информация,за модел,състояние и контакти с продавача...
Човек вижда нещо и незнае дали му върши работа или не,защото няма снимка и инфо...а ако реши все пак да пита се почва едно търсене на контакти...

Аз като продавам нещо пък си пиша всичко.Човек като види и си прецени,защото инфото е пълно...
ето пример:

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23523

п.с. Съгласен съм с Теодор40
Аватар
victordhrobo
 
Мнения: 149
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 4:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 01, 2007 5:29 pm

Е да и това не е приятно, но аз визирах спама и по-точно безсмисленият такъв. Има някой никове, които се виждат във всяка обява в пазара.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот ddevil » Вто Май 01, 2007 6:02 pm

Teodor40 написа:...Има някой никове, които се виждат във всяка обява в пазара...


/offtopic/

Бе и твоя се мярка често ... :D

/ontopic/

Отностно тва за решаването не сме ние тези които трябва да го правят.Казано е доста пъти че форума е ЧАСТЕН, което означава че СОБСТВЕНИКА решава какво, как и защо да прави в него.На който не му харесва просто не влиза и това е ... Питания за препоръки могат да се дават разбира се,но според мен трябва да са съгласувани със собственика първо дали ги одобрява и вече след това да се пуска
"референдум" :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот jivkonik » Вто Май 01, 2007 6:41 pm

Вижте какво се продава в този пазар вече:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23523

и според разни спецове - нищо и няма върви си така супер вилката!!!!!
Мале мале малееееее :crazy: :crazy: :crazy:
Вярно, цената е добра, за още 100 - 150 лв може да и се сменят ботушите, обаче да пишат, че нищо и няма и така може да се кара е безумие!!!!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Admin » Вто Май 01, 2007 7:01 pm

@Teodor40
Положението не става по-тежко, освен може би за мен :D
Но добре, ще видя в каква насока мога да затегна още правилата, най-вероятно просто предупреждение ще се получава още след първите 1-2 поста с нарушения и скоро след това временен бан.
Само че има неща, като например описанието на продуктите и изобщо нещата, посочени в обявата, с които не виждам начин да се справя, защото някои хора просто нямат култура и/или достатъчно здрав разум. Това е все едно да отидеш в лудница, да турнеш едни правила и да очакваш всичките луди да ги спазват. Няма как!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 01, 2007 7:10 pm

Да, точно! И аз за спама говорех, то е ясно че един човек с 10 поста не може да е чел вече правилата на форума.
:offtopic:
А относно счупената вилка. Все едно е USD ( това съкращение не е щатски долари ;) ) Ако не се блъска проблем и според мен няма.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот ddevil » Вто Май 01, 2007 7:16 pm

Teodor40 написа: :offtopic:
А относно счупената вилка. Все едно е USD ( това съкращение не е щатски долари ;) ) Ако не се блъска проблем и според мен няма.

оффтопик..
Тук грешиш сериозно...разгледай малко идеята на УСД вилките и на нормалните и виж че съвсем не е едно и също...Верно и двете нямат арка..може би с това си приличат единствено.А и както УСД вилките се сучат уж повече тая без арката трябва направо сама да взема завоите :D
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот Teodor40 » Вто Май 01, 2007 8:07 pm

ddevil написа:
Teodor40 написа: :offtopic:
А относно счупената вилка. Все едно е USD ( това съкращение не е щатски долари ;) ) Ако не се блъска проблем и според мен няма.

оффтопик..
Тук грешиш сериозно...разгледай малко идеята на УСД вилките и на нормалните и виж че съвсем не е едно и също...Верно и двете нямат арка..може би с това си приличат единствено.А и както УСД вилките се сучат уж повече тая без арката трябва направо сама да взема завоите :D

:offtopic: Само предполагам, но освен в дължината на втулките принципът е същият. Идеята е друга ясно :agree:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот bikerider » Сря Май 02, 2007 2:18 pm

ddevil написа:разгледай малко идеята на УСД вилките и на нормалните и виж че съвсем не е едно и също...Верно и двете нямат арка..


:bigeyes: май пак са свършили хапчетата в аптеката?...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ddevil » Сря Май 02, 2007 3:26 pm

bikerider написа:
:bigeyes: май пак са свършили хапчетата в аптеката?...


Хмм....става дума за usd вилките и за тази със счупената арка!Явно не съм се изразил достатъчно точно. Допуснал съм, че повечето от потребителите тук правят елементарна разлика между usd вилките и "нормалните" вилки и БИ трябвало да са се досетили сами за какво иде реч :D

Мерси, че поясни :)
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот SpoileR » Вто Май 08, 2007 3:35 am

Аз естествено пак подкрепям Teodor4o.

Това за пребиването са поредните параноично-хиперболизирани глупости!

НО

Това е така само ако вилката се сложи на колело, на което човекът ще се "ВОЗИ", а няма да "кара".

Иначе при екстремно каране е логично, че щом като е била здрава се е строшила, така хептем ще се строши. :agree:

Ако човекът само ще се "вози" няма проблеми. Проумейте го!

( Честно казано, не знам кой ще сложи Manitou Kingpin само за да се вози, ама... сек'ви ги има ;))
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Вто Май 08, 2007 7:28 am

по отношение по-строгите мерки в пазара - категорично ЗА

по отношение на карането на вилка със счупена арка /при каквито и да било условия/ - категорично ПРОТИВ
казате, че човек сам трябвало да си прецени колко да натовари вилката
ами ако я купи някое хлапе, което тепърва започва да кара по-сериозно и просто не знае какво се случва ?????
вижда написано чсно и четливо "няма проблем, не се суче, карана е горе" и я грабва
после нова тема във форума, че някой си е заминал
@Teodor4o
съвсем честно си казвам, понякога ме изумяваш с твърдения, като това, че като спускаш е все едно с какво, слад като така или иначе падаш......
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Ayrton Senna » Вто Май 08, 2007 12:03 pm

Какво ще кажете за тази тема : http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23480

Пича продава гума тиога 2.1 която отговаряла на 2.35... високопрофилна да е,не отговаря на 2.3 /поне имам и от едните и от другите.../ :dunno: или аз бъркам. Не е нещо кой-знае какво ама къде видя че го пише това незнам....
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот FireFoXa » Вто Май 08, 2007 6:40 pm

Ayrton Senna написа:Какво ще кажете за тази тема : http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=23480

Пича продава гума тиога 2.1 която отговаряла на 2.35... високопрофилна да е,не отговаря на 2.3 /поне имам и от едните и от другите.../ :dunno: или аз бъркам. Не е нещо кой-знае какво ама къде видя че го пише това незнам....

Пределно ясно е, че Тиога са им други стандартите, и това е на 99% вярно! Ако си виждал такава гума, ще си се убедил в големината им...

Отностно темата, аз съм с двете ръце ЗА :agree: !!!
Не админа да пуска на всяка втора тема пост от рода на "Местонахождение", "Контакти"... Ако не отговаря на изискванията, В КАНАЛА!!! Като му изтрие темата на "съфорумеца", и му каже че има правила би трябвало да се погледнат правилата... То верно, че правилата са за това да се нарушават, но в умерените граници :D :D :D
Айде, живи здрави, и по-малко нерви хабете в любимия ни форум :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Ayrton Senna » Вто Май 08, 2007 10:47 pm

ами въпроса е ,че ИМАМ такава тиога... :crazy: :crazy: :crazy: в момента я меря с една най-обикновена 2.3 /не 2.35/ и е По-ниска и По-тясна,/при положение,че нея и меря и грайфера,а на другата 2.3 НЯМА грайфер :).../....пък нека си се води и 2.7 ако искаш :crazy: а какви са им стандартите на Тиога не ме касае,дано да ми е последната Тиога която карам
Shadow fingers rise above
Iron fingers stab the desert sky
Oh, behold the power of man
Are your minds ready for the fall
Ayrton Senna
 
Мнения: 76
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Пон Дек 18, 2006 12:14 am

Мнениеот Teodor40 » Сря Май 09, 2007 8:39 am

Ayrton Senna написа:ами въпроса е ,че ИМАМ такава тиога... :crazy: :crazy: :crazy: в момента я меря с една най-обикновена 2.3 /не 2.35/ и е По-ниска и По-тясна,/при положение,че нея и меря и грайфера,а на другата 2.3 НЯМА грайфер :).../....пък нека си се води и 2.7 ако искаш :crazy: а какви са им стандартите на Тиога не ме касае,дано да ми е последната Тиога която карам
Темата няма нищо общо с това което ти визираш.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот te4o' » Пет Яну 02, 2009 2:00 am

трябва да се затегне малко работата за да може като видиш обяваа и да знаеш дали дадения продукт ще ти е отполза ;) ;)
Аватар
te4o'
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1150
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 8:10 pm
Местоположение: Нова Загора - Варна

Мнениеот манол``вт » Съб Фев 28, 2009 10:07 pm

Разбира се, че съм "за'' за строгите правила. Не е хубаво да се прецакват един вид, било то купувачите или продаващите лица.
Аз лично, никога не съм "прецаквал" когото и да е, относно продаване и т.н. Не го правя, защото няма да ми е приятно и на мен да ми го направят. Дано всички "тарикати" им влезе това в главата! :bowdown:
Skype: manol_m
Gsm: 0877995375
манол``вт
 
Мнения: 164
Рейтинг: 1040
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 12:22 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот Pho3nix » Нед Мар 01, 2009 8:24 pm

подкрепям затягането на пазара и предлагам да се измислят по-точни правила от сорта на :
1. Марка и модел на продукта, написани още в заглавието
2. Пълно описание на състоянието на продукта
3.Цена (или "по договаряне"
4. Да е написано грамотно и не на шлъокавица
5. Снимки, по възможност, и ако няма, да има уважителна причина


Още правила могат да измислят уважаемите модератори и всяка обява, грубо не отговаряща на тях, да се трие:agree: . Нека има тема с правилата, която да се направи "важна" за да може всеки да знае защо му трият обявите. При няколкократни провинения - изтриване на акаунт :agree:

Мисля че това ще подобри работата на пазара и ще има по-малко тарикати и по-малко прецакани :agree:
kotka12 написа:най-бързо обаче било оранжавото в съчетание с вилка дето вади много ход
Аватар
Pho3nix
 
Мнения: 399
Рейтинг: 978
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 6:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Нед Мар 01, 2009 8:51 pm

Pho3nix написа:...

Не е зле да вземеш да прочетеш малко , преди да питаш "защо ми слагате минуси".
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Ozzie » Нед Мар 01, 2009 9:05 pm

Pho3nix написа:бла- бла- бла

Личи си кой не е чел правилата за публикуване на обяви.
:thumb:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Teodor40 » Нед Мар 01, 2009 10:24 pm

Нека промяната започне от нас ;)
П.С. Това стана много тъпо в комбинация с подписа :D
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 86 госта