Предложение

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Предложение

Мнениеот bluskanie » Вто Фев 14, 2006 2:38 pm

От известно време забелязвам форума "Пазар" как се разраства непрекъснато. Когато се пусне чисто нова тема тя за по-малко от 12 часа вече не е на 1-ва страница. В резултат на това всеки пуснал тема в пазара, е принуден непрекъснато да рефрешва обявата си. Доста неудобно и неефективно. Предложението е, да се направят подфоруми в "Продава" за отделните главни групи части. Пример:
1.Вилки
2.Рамки
3.Спирачки
4.Скорости
И т.н. Не знам дали ще е трудно за модераторите и администратора, но според мен (предполагам и според други) би било много полезно.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот pes » Вто Фев 14, 2006 2:57 pm

С две ръце съм за. Графата ДРУГИ найстина ще е неоходима.
Повечето от това, което знаем за човека, се дължи на изследванията на сладкия грах и един вид винени мушици.
pes
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 1:15 pm
Местоположение: Bahamas

Мнениеот christ728 » Вто Фев 14, 2006 11:39 pm

bluskanie, а сещаш ли се за тези, които продават мнооого различни части? те трябва да пишат поне 20 мин., докато си изредят всички части във всички различни "секции"...а тези с "целите" колела, дето после искат или не, трябва да ги продадат на части?
според мен ще стане голям бъркоч. :beer:
Седалищният нерв много тънко усеща приближаващите приключения!
christ728
 
Мнения: 143
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 02, 2004 11:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Сря Фев 15, 2006 12:17 am

[quote="christ728"]

bluskanie, а сещаш ли се за тези, които продават мнооого различни части? те трябва да пишат поне 20 мин., докато си изредят всички части във всички различни "секции"...а тези с "целите" колела, дето после искат или не, трябва да ги продадат на части?
според мен ще стане голям бъркоч. :beer:
[/quote]


Според мен не е така, защото и без друго половината потребители като продават повече неща пускат за всяко отделна тема :banghead: А и защо да няма раздел цели колела?
Като цяло според мен идеята е доста добра :thumbu:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Brave » Сря Фев 15, 2006 9:50 am

Мисля, че идеята е добра и не чак такъв проблем, да се описват всички продавани предмети в отделни теми. Все пак, повечето компоненти за планинско колоездене са с цени над 15-20 лв., така че не мога да приема, че човек, които иска да получи толкова от продажбата, няма да намери от 5-10 мин. за да си опише продукта. Тъй като през последната година събрах две колела, предимно с неща, закупени от този форум, съм се сблъсквал многократно с неумението на потребителите да описват удобно своите оферти, още от заглавието на топика. Ужасно бавно и досадно е да превъртиш три-четири страници, търсейки някой продукт, като влизаш в всяка тема с заглавие "ааа", "Оферта!", "Далавера!" и т.н. за да намериш частта която си търсиш. Търсенето, не върши добра работа, защото много от наименованията могат да бъдат написани по различни начини, както на български, така и на шльокавица. Ако се направи тази стъпка, когато искам да взема курбели, няма да има нужда да прехвърля 10 оферти за спирачки, за да стигна до една продажба, която ме вълнува. Единствената загуба на функционалност, за която се сещам, е че ще е малко по трудно да се правят предложения от типа на: Продавам команди за 5 лв и главина за 5 лв, двете общо за 8лв.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот bluskanie » Сря Фев 15, 2006 10:04 am

Ами би могло да има и раздел "дребни чарколяци", който да включва всички части с цена по-ниска от 15 лв.

Мисля, че е наложително, тъй като в последно време пуснах няколко обяви и след това се наложи да отговарям в обявите си с човече ядящо пуканки. Много тъпо нали? "Пазар" трябва да има подреденост, така и самите обяви биха стигали до резултат по-лесно, според мен.
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NoNe » Сря Фев 15, 2006 10:17 am

То целия пазар е една каша... не е много удачно да се правят такива раздели. Едно колело може да се продава цяло... след ден два да започне да се продава на части... и тогава какво става - вилката в един раздел, рамката в друг, гумите в трети и т.н. Накрая ако искам няколко неща няма да можем да се намерим в разделите с човека...

Като начало обаче трябва да изчезнат темите със заглавие "Продавам" "Prodavam" и подобни... разделът е "Продава" и е ясно че се продава нещо в темата. От заглавието трябва да става поне малко ясно какво. Това е класиката, като тема със захлавие "Heeeeeeeelp!"
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Сря Фев 15, 2006 10:44 am

[quote="NoNe"]

То целия пазар е една каша...Накрая ако искам няколко неща няма да можем да се намерим в разделите с човека...

[/quote]

Е айде сега глупости...в раздела "цели колела" човека пише, че продава цяло колело, а същото колело се продава и на части. И е много лесно ако те интересува дадената вилка примерно, да идеш в раздел вилки и да я намериш, или просто да му пишеш един ПМ. Доста цивилизовано. Всички интернет пазари за колела са на подобен принцип, макар и да са онлайн магазини, а не форуми. Тук също се предлагат доста неща и в някакъв момент ще стане невъзможно използването на "пазара" в този му вид :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот did » Сря Фев 15, 2006 11:02 am

а ше съберем ли по 5 лева за модераторите, дето ще трябва да местят, трият, преименуват и т.н.

в момента има "хора", дето не правят разлика между "купува" и "продава", не знаят какво е "subject", да не говорим, че понякога не знаят какво търсят или какво продават.

тях какво ще ги правим? гилотина? бесилка? огнемет? алкофолна интоксикация?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Сря Фев 15, 2006 11:08 am

[quote="did"]

в момента има "хора", дето не правят разлика между "купува" и "продава", не знаят какво е "subject", да не говорим, че понякога не знаят какво търсят или какво продават.

[/quote]

Ето удачен момент да се възпитат :D

По 5 лева ще съберем ако трябва, но усилието не е по-голямо от това, да пожълтяваш и намаляваш шрифтове. Поне така мисля де. Нека някой от модераторите сподели мнение...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NoNe » Сря Фев 15, 2006 11:17 am

[quote="did"]
тях какво ще ги правим?
гилотина? бесилка? огнемет? алкофолна интоксикация?
[/quote]

това най добре да се реши с анкета :lol:
:shooter::scared:
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Чет Фев 16, 2006 12:52 pm

Предложението ми харесва. След кратко обсъждане на някои варианти с Harka се спряхме на това, че в пазара ще има следните форуми:
Продава - Велосипеди и рамки
Продава - Вилки, задни амортисьори
Продава - Спирачки, главини и капли
Продава - Други компоненти и "съвкупности"
Продава - Дрехи, раници, защитна екипировка, каски и други
Купува - Велосипеди, рамки, вилки и задни амортисьори
Купува - Други компоненти и екипировка

Т.е. общо седем форума на мястото на сегашните два. Хората, които продават няколко неща като съвкупност, ще пускат обявите си в четвъртия форум, но ако са склонни да продадат някои от нещата си (например вилка или спирачка) и поотделно, ще могат да си пуснат обявите и в съответните форуми за компоненти. Това ще си е тяхно решение.
Аз и модераторите обаче няма да се занимаваме с местене на теми (освен ако не сме в добро настроение) - когато нещо е пуснато не на мястото си, то направо ще бъде изтривано, а на човека ще бъде изпращан РМ/е-mail с връзка към темата, в която ще бъде обявена промяната. Обявите, по които не е писано от 1 месец, ще бъдат трити (както и досега).
Пишете как ви се струва...:)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Чет Фев 16, 2006 1:03 pm

[quote="Admin"]

Пишете как ви се струва...:)
[/quote]

чудесно!

и агнето - сито, и вълка - цял, т.е. който знае къде какво и как да публикува, ще получи голямо улеснение, а който си е ПРО[size=67][color=beige]стак[/color][/size]- да се оправя както[size=67][color=beige]не[/color][/size]си знае.

Честно казано, не ми се вярваше, че ще ви се занимава с Harka и останалите да следите повече от 2 форума в пазара, но щом се наемате - :usclap::usclap::usclap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mynameishich » Чет Фев 16, 2006 1:04 pm

перфекно :banana::thumbu:
Play Hard! Ride BIKE!!!
mynameishich
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пон Юли 04, 2005 5:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Фев 16, 2006 1:30 pm

Благодаря, че обърнахте внимание. Мисля, че ще се подобри подреденоста на пазара, а от там и ефективноста. :beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Admin » Чет Фев 16, 2006 1:30 pm

[quote="did"]

[quote][i]Originally posted by Admin[/i]

Честно казано, не ми се вярваше, че ще ви се занимава с Harka и останалите да следите повече от 2 форума в пазара, но щом се наемате - :usclap::usclap::usclap:[/quote]


Според мен обособяването на такива пазарни форуми ще улесни и следенето им, но времето ще покаже :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NoNe » Чет Фев 16, 2006 1:51 pm

не пускам отделна тема-предложение основно защото не съм от "старите" тук ;) ...

но друго което много ще улесни модераторите в сортирането е: [b]теми с абсурдини заглавия да се заличават дори без да се четат[/b]
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Phantom » Чет Фев 16, 2006 2:11 pm

[quote="Admin"]


Пишете как ви се струва...:)
[/quote]

Много ще се улесни търсенето на даден продукт.Напълно съм за.:beer:
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот layne » Вто Фев 28, 2006 11:44 am

ЕВАЛА!
Така е много по-добре.
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот vlassadar » Вто Фев 28, 2006 12:03 pm

Според мен доста хора ще пишат предимно в "Други....." Дано не стане така че да се върнем пак в стария стил.

А за заглавията - напълно съм съгласен, нека става ясно от заглавието какво се продава, освен в случаите "29 байк компонента", "много чарколяци" и т.н :beer:
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Вто Фев 28, 2006 12:03 pm

А не може ли и обяви БЕЗ цени да се трият?
Като се зареди една колонка "колко му искащ","имаш ПМ"и т.н.
Да не говорим,че ако се интересуваш може чак на другия ден да разбереш цената..:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Фев 28, 2006 7:04 pm

Искам да се извиня, че изтрих темата на Quake, посветена на промените, които обсъждаме тук. По нея имаше шест поста. За да не се дублират темите, реших първо да я преместя в настоящия форум и след това да я заключа, за да продължи дискусията тук, откъдето и започна. Само че при заключването обърках иконките и я изтрих в бързината. Съжалявам за грешката. :I
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Вто Фев 28, 2006 10:58 pm

Само на мен ли не ми допада много? Не знам, явно е заради многото отделни оглавени форуми които ти изкачат през една-две нови теми и малко или много се навибат на очи и увеличават скрола. Струва ми се, че стария начин по-ми-харесваше: знам, че в последните два оглавени форума в актив-топикс ще става дума за пазар и гледам..... останалото..
Е, ще се свиква ;)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Alien » Сря Мар 01, 2006 10:08 am

[quote="marshall__"]

Само на мен ли не ми допада много? Не знам, явно е заради многото отделни оглавени форуми които ти изкачат през една-две нови теми и малко или много се навибат на очи и увеличават скрола. Струва ми се, че стария начин по-ми-харесваше: знам, че в последните два оглавени форума в актив-топикс ще става дума за пазар и гледам..... останалото..
Е, ще се свиква ;)
[/quote]


И при мен е така. Но не е чак толкова зле, защото в актив топикс пазара е най-отдолу, така че е ме бъркат темите там с тези от другите форуми. Абе след седмица ще съм свикнал. :)
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Disturbed » Сря Мар 01, 2006 10:14 am

[quote="marshall__"]

Само на мен ли не ми допада много? Не знам, явно е заради многото отделни оглавени форуми които ти изкачат през една-две нови теми и малко или много се навибат на очи и увеличават скрола. Струва ми се, че стария начин по-ми-харесваше: знам, че в последните два оглавени форума в актив-топикс ще става дума за пазар и гледам..... останалото..
Е, ще се свиква ;)
[/quote]


и за мен е малко объркващо, но ще се свиква
Ако видиш крадец, прати го в Пирогов да се мъчи
Disturbed
 
Мнения: 190
Рейтинг: 1195
Регистриран на: Съб Дек 24, 2005 2:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Сря Мар 01, 2006 4:06 pm

Много добре ми изглежда на мен. Така ще се знае, че като пуснеш обява, тя няма да изчезне от 1-ва страница, защото 15 човека са пуснали обява 10 минути след теб. Цивилизовано...европейска работа.
Cheers from Burgas :beer:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Climber » Пет Дек 15, 2006 9:42 pm

Всички нови промени са много добре направени и като че ли ще има повече ред. Браво на "шефовете" от форума. :agree:
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот blueeyezbg » Нед Дек 17, 2006 9:24 pm

:angel2: Да и аз искам да кажа че предлжението е много добро ! Успех за по натат1к ! :beer:
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cankata » Пон Окт 22, 2007 1:49 am

Добре че всични са сьгласни но все пак няма ли да се направи,много ми е чудно.Ако ще става,предложението наистина е добро.УСПЕХ
http://vbox7.com/play:79828732 "THE MAGIC OF DOWNHILL"
Аватар
cankata
 
Мнения: 72
Рейтинг: 1194
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 9:56 pm

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 22, 2007 5:05 pm

Ами то беше направено.
Преди година и половина.
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 93 госта