Куриери, колети и разни пратки

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Куриери, колети и разни пратки

Мнениеот Nymphetamine » Съб Фев 04, 2006 9:04 am

Ъм...понеже не съм много запознат с процедурите, бих искал някой да ми обясни как точно седят нщата с пращнето на стока в друг град, с цел продаване/купуване. Интересуват ме няколко случая:
1. Мога ли да бъда сигурен, че от куриерската фирма ще си получа парите?
2. Ако купувача не хареса стоката, сигурно се въща обратно при мен, нали?
3. Възможно ли е да се случи някакъв фал и стоката да бъде загубена, парите да не се поолучат и-и-и...общо взето всички да го духат? ;)
Това е за сега, ако се сетя за оше нещо, ще питам.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Ozzie » Съб Фев 04, 2006 10:38 am

Бъди сигурен, ще си получиш парите от куриерската фирма. Фал не вярвам да се получи при изпращането стоката и получаването парите. Колкото до това дали този който купува нещото не го хареса... ами нали затова предварително се изпращат снимки (по възможност), дискутира се със продавача състоянието, как е ползвано т'ва нещо и т.н. Така че този който е решил да купува си е направил сметка (предполага се). Друг е въпроса до колко продавача е лоялен. Относно куриерските фирми нещата стоят така:
[b]Еконт-[/b] Предлагат доставка с наложен платеж, независимо кой си, какъв си.
[b]Спиди (Speedy)-[/b] Предлагат наложен платеж само за юридически лица при сключен договор. Ако си физическо лице (както повечето хора във форума) не е проблем да си пратиш нещото, но остава отворен въпроса за парите. Евентуално с пощенски запис, но това се отразява и на цената + загубеното време
[b]DHL-[/b] Не предлагат наложен платеж, независимо кой си, какъв си. Поне с такива впечатления останах от разговорите с тях.
Ето ти една [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9311&SearchTerms=%C5%EA%EE%ED%F2]темичка[/url] която може да ти е от полза.;):agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Admin » Съб Фев 04, 2006 10:42 am

Ето още информация по въпроса:
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9311
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Съб Фев 04, 2006 11:45 am

Благодаря много за отговорите. Бяха ми полезни. Смятам, че и други хора биха могли да се възползват от темата. ;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Nymphetamine » Сря Фев 15, 2006 11:01 pm

Сега пък ме интересува дали има такива, които да са били прецакани, ползвайки куриерски услуги, като например да се получи гаф с вземането на парите и въобще всички видове обърквации, коитомогат да съществуват. Важно е също дали стоката може да се върне при собственика, ако този, който купува реши да се направи на интересен и откаже да плати.

Едит: Става съпрос за пращане на един телефон.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот NoNe » Чет Фев 16, 2006 9:41 am

Да ти кажа това което аз знам.

Купувачът може да не отиде да вземе (или да откаже да получи) стоката - тогава ще ти я върнат, като за да я получиш ще трябва да платиш пътните и в двете посоки. Предполагам около 8лв. Това е най-лошото, което може да се случи на продавача. :)

Получателят няма право да отваря пратка, която е с наложен платеж. т.е. ако има сериозно намерение да я купи, няма как да не я хареса при доставката. Това е голямата уловка, когато може да се окаже че са ти пратили дефектна...

Не съм чувал за проблем с наложен платеж с куриерска фирма. Не вярвам и да чуя ;)

Препоръчвам да си застраховаш пратката. Шанса да се изгуби сигурно е 1:1 000 000, но застраховката е смешна сума... май няколко стотинки
NoNe
 
Мнения: 267
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 11:20 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Чет Фев 16, 2006 6:38 pm

[b]@NoNe[/b]Подкрепям напълно.:agree:
Мога само да разкажа за малък проблем който имах с изпращането на една спирачка. Получателя така и не се появи и не беше намерен за да си я получи. Просто си беше тръгнал от София. Своевременно се появи друг кандидат, последваха една "екскурзия" до "Еконт", после малко разговори м/у мен и "Еконт" (отново) в следствие на което спирачката отиде при новия купувач.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот dil » Съб Фев 18, 2006 9:37 am

За съжаление Еконт много се разрастнаха и явно подбора на куриерите им не е много добър...
Чувал съм за случаи, когато куриера доставя стоката и не взима парите за наложения платеж щото не разбрал/не знаел че има (въпреки че го пише на товарителницата).
Лично проблеми с тях не съм имал.. само веднъж ми забавиха едни 15лв около 3 седмици.

Наистина уловката за купувача, е че трябва да плати пратката и тогава да види какво е получил!
Така че трябва да се внимава при покупките чрез куриери.
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот blueeyezbg » Съб Юни 03, 2006 8:28 am

Да,наистина ! Откаде да сам сигурен че няма да направят няква шмерка ?
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LO6IQ » Пон Юли 31, 2006 11:04 am

и аз това се питам дали някои неможе да прати стока която не отговаря на снимките и е повредена ,счупена т.е ,,да е за боклука''
ако я платя например да си купя рамка за 200 лева... да са ми пратили снимки и да съм я харесал , но снимките да са били от преди 1 месец и през това време да е била пукната на челото рамката и да е надрана яко .. някаква рекламация .. немога ли да им кажа че при договарянето е казано че рамката е без повреди ..не е пукана и драна а тази да е ,,смачкана от всякаде'' .. немога ли да му я пратя обратно на хитреца и да са спазаря с фирмата аз да платя пренасянето в 2те страни (поне ще е по добре) :uhh::uhh::uhh::confused::confused::confused::confused:
LO6IQ
 
Мнения: 189
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Юни 10, 2006 8:09 pm

Мнениеот blueeyezbg » Нед Дек 17, 2006 9:21 pm

Ами човек , какво да ти кажа !
Най добре е ,да изчакаш пратката да дойде , и ако ти хареса тогава да му пратиш парите ;) ! Защото е Вазможно да има и такива гадни копелета (извинявам се) и да те прецакват ! Мразя ги ! по добре прави така ! :beer:
Продава се Кормило Хъсефелт !!! 66 см скайп - sadist_bg & Maxxis Hookworm
blueeyezbg
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1358
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Нед Дек 17, 2006 10:43 pm

blueeyezbg написа:Ами човек , какво да ти кажа !
Най добре е ,да изчакаш пратката да дойде , и ако ти хареса тогава да му пратиш парите ;) ! Защото е Вазможно да има и такива гадни копелета (извинявам се) и да те прецакват ! Мразя ги ! по добре прави така ! :beer:

@blueeyezbg гледай от кога е темата!
тая тема си е архаична , както и няколкото които си изровил от прахта. :angel2:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Нед Дек 17, 2006 10:44 pm

blueeyezbg написа:Ами човек , какво да ти кажа !
Най добре е ,да изчакаш пратката да дойде , и ако ти хареса тогава да му пратиш парите ;) ! Защото е Вазможно да има и такива гадни копелета (извинявам се) и да те прецакват ! Мразя ги ! по добре прави така ! :beer:

@blueeyezbg гледай от кога е темата!
тая тема си е архаична , както и няколкото които си изровил от прахта. :angel2:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот HIHO » Сря Окт 10, 2007 5:59 pm

Попринцип ако искаш да я види преди да я е платил това се казва от продавача на куриера (това съм го правил с еконт) кзаваш му че искаш преди да я плати да я види тои го пише при забелешки или там както се води кадето пишат чупливо и тнт. а за загубена стока или пари неми се е случвало само веднъж еди неискаше да си вземе пратката и те ми казаха че са я върнали отивам в офиса пратката я няма званят до кадето я бях пратил и е там пишеш една (декларация маи му се вика) и ти я връщаш плащаш си пътните и в двете посоки и си го взимаш :)


вярно че темата е от 1 година :) ама може да свърши работа на някои
HIHO
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 6:33 pm

HIHO

Мнениеот Momchil » Чет Мар 20, 2008 10:38 am

AKO IZLUJESH OSHTE 1 CHOWEK PO TOZI NACHIN PO KOITO LYCHESH SEGA SHTE SI IMASH GOLEMI NEPRIQTNOSTI ! hristomir stoianov towa si ti nali !?! ?! ?! GOWORQ ZA HIHO !









PS.SORRY CHE PISHA TAKA NO TOZI AKO GO NABARAM NQKUDE BEDNA MU E FANTAZIQTA !
Аватар
Momchil
 
Мнения: 140
Рейтинг: 928
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:07 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот eurolit3 » Чет Мар 20, 2008 8:39 pm

:crazy: :crazy: :crazy:
HIHO Posted: Wed Oct 10, 2007 5:59 pm

Momchil Posted: Thu Mar 20, 2008 10:38 am
Аватар
eurolit3
 
Мнения: 437
Рейтинг: 845
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 9:51 pm
Местоположение: Burgas

куриери

Мнениеот Apocaliptica » Нед Апр 13, 2008 10:07 am

за да видиш стоката трябва да си я платил и от там нататака могат да ти вирнат парите без доставката и я връщат обратно на продавача. Но неми е ясно какво става ако купова4а не доиде ???
Аватар
Apocaliptica
 
Мнения: 91
Рейтинг: 1037
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 6:47 pm
Местоположение: Велико Търново

Мнениеот jd » Вто Сеп 09, 2008 5:38 pm

Да напиша 1 отзив за Сити Експрес, та който праща да си знае, когато мисли да ги ползва:

Плюсове:
- бързо вземане на доставката: от обаждането ми за поръчка на куриера до момента, в който куриера дойде да вземе пратката нямаше и повече от половин час (става за пратка тип врата-до-врата)
- бърза доставка до получателя (човекът беше от Шумен, в четвъртък следобед я пратих, в петък на обяд си я беше получил, а все пак ставаше дума за цяла рамка)
- цените са им поносими, не се различават от останалите
- имат наложен платеж, който могат да ти преведат по банков път (спестявате така 3.80лв. + времето да се разхождате до някой от техните офиси)

Минуси:
- наложеният платеж закъсня повече от 7те дни, които те са посочили като срок за изплащане на сумата по банков път
- малко им куца вътрешната комуникация между различните отдели, когато има проблем нещо с пратката (в моя случай - забавянето на изплащането на сумата)
- онлайн системата им за проследяване на пратката има закъснение от 24 часа.. така че не е много real-time система
- не предлагат услуга за опаковане, така че всеки само трябва да си опакова хубаво това, което ще праща
- ако си физическо лице и нямаш клиентски номер - допълнително 1.80лв. за извикването на куриера на адрес. Клиентски номер може да се извади без заплащане на нищо, ако се заяви предварително и се попълни някаква декларация или нещо подобно.
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 87 госта