По-ниски цени в "Пазар"

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот kaliopo » Сря Апр 04, 2012 8:57 pm

Здравейте.
Понякога в "Пазар" се срещат цени по-високи от тези в магазините. Много често това е допуснато от продавачите съвсем несъзнателно, защото самите те са закупили предлагания продукт на не много изгодна цена или просто не са в час с актуалната в момента. За съжаление се случва това да е съвсем целенасочено. На принципа "ако мине номера" и с желанието да изкарат парички от някой неинформиран купувач. Добре разбирам, че никой не може да знае цените навсякъде по света, но тук идва мястото на форума и всеки един участник в него. Предлагам, в тази тема да си помагаме, като публикуваме линкове към обяви с високи цени. Задължително придружени от линк към виртуален магазин, в който продукта се предлага на по-добра (или същата, когато става дума за употребявани вещи) от исканата в обявата цена. Естествено, към момента на пускане на мнението, трябва стоката в магазина да е налична, покупката от България възможна, а допълнителните транспортни или други оскъпяващи разходи (ако има такива) - калкулирани!
Целта на темата не е да покаже на модераторите неотговарящи на правилата обяви и те да бъдат трити. Не е и потребители или обяви да бъдат набедени за "некоректни". Тя е, да помогне на всеки, да открие търсения продукт на най-ниска цена. Ако последната е такава заради разпродажба или нещо подобно, разпродажбата ще свърши и обявата отново ще е атрактивна след ден или седмица.
В момента тази тема е само едно предложение и дали ще се наложи като работеща такава, зависи само от съгласието на администратора/модераторите и съдействието на потребителите.

Пиша всичко това, защото мястото на тези две мои мнения не е в "Сигнали за некоректни обяви", а ramb0 не е "некоректен"!
kaliopo написа:В тази обява viewtopic.php?f=18&t=110281 няма нищо некоректно! Поне аз не забелязвам. Пиша тук заради цената. Тя е по-висока от цената на новия модел на същата спирачка купена от магазин. Ето SHIMANO SLX disc brake BR-M666 за около 125лв, вместо 150 от обявата.

ramb0 написа:kaliopo , да ти обесня набързо за цената на шимано слх спирачките . Новият модел е по евтин от стария . Ето ти два линка към БГ вносител :
BL-M665 2011 - 179лв
http://screambikes.eu/bg/spirachki/5712 ... -2011.html
BL-M666 2012 - 169лв
http://screambikes.eu/bg/spirachki-disk ... -m666.html

Това е цената на БГ пазара , а това че ти или някой друг е намерил същата спирачка някъде си по света за друга цена си е напълно нормално. В случая трябва да подчертая , че имаш и доставка , така че това не е крайната цена , която си посочил за клиента . Мисля , че моята цена си е напълно нормална, все пак спирачката си е напълно нова . Казваш , че стария модел е с по висока цена . Да , така е . Дай тогава да обвиним ШИМАНО , че са некоректни с цените , понеже новия им модел е с по ниска цена от стария :peace:

kaliopo написа:
kaliopo написа:В тази обява viewtopic.php?f=18&t=110281 няма нищо некоректно!

Нямам нищо против твоята обява! Пожелавам ти успех в продажбата и мисля, че ако някой търси точно BL-M665 2011, написаното от мен няма да го спре. Наистина е нормално да намираме много неща, на различни цени по света, но също е нормално тук да си помагаме и да споделяме най-доброто, което сме намерили. Следващия път може ти да си купувач и да ти спестя някое левче!
Доставката не съм я споменал защото е 5,95 Евро или 12 лева. Това е приблизително, колкото всеки би платил за доставка с Еконт + наложен платеж, ако не е от твоя град. А дори да е от там крайната цена от 137лв е по-ниска от 150лв.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот kaliopo » Вто Апр 24, 2012 11:45 pm

Да си пиша аз в темата, щом никой друг не иска :D
Тази обява: Пазар ‹ Продава - Други компоненти и комплекти / Продавам курбел SHIMANO
viewtopic.php?f=19&t=111901 Цената е 115лв без доставката извън Бургас
В тази "обява" http://www.roseversand.com/article/shim ... aid:367974 цената е 107,70 по курса на моята банка в момента, с включена доставка до всеки град в България. Различават се само по цвят.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот Ozzie » Сря Апр 25, 2012 3:08 pm

Заглавие: Сигнали за некоректни обяви

Може също да напише, че цената на продукта надвишава цената на нов продукт от същия вид, марка и модел в български магазини, като е длъжен да посочи точното място с по-ниска цена.


Наблягам на "български магазин", ама щом те кефи, продължавай с напъването.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот kaliopo » Сря Апр 25, 2012 4:29 pm

А защо трябва да е от български магазин? Ако бъде направена малка промяна в правилата, която да махне думичката български, нямам нищо против. Предполагам не случайно е сложена там.
А иначе, преди около месец поръчах едновременно от немски (не този горе) и български магазин. Разликата беше около 6 часа в двете поръчки. Чуждата поръчка дойде два пъти по-бързо. На моя адрес. Това което бях поръчал. И на цената написана в сайта + доставка разбира се. Българската се забави доста повече, през цялото време берше обвита в мъгла и загадъчност. Дойде поръчаната стока, ама не баш... Не точно, където трябва. И ми взеха 4 лева повече от стойността написана навсякъде за някакъв наложен, видиш ли, платеж.
От друга страна, подобно мнение базирано на БГ магазин, никак не би било коректно, просто защото сайтовете и наличностите са супер неактуални. Цените у нас не искам да ги коментирам. Ставаше дума да си помагаме, не да се набутваме взаимно.
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот azzmaster » Пон Юни 11, 2012 8:15 am

Определено всички продавачи в пазара трябва да се замислят за цените които пускат.
То добре- ако мине мине и всеки има право да иска каквато цена мисли за разумна, но с толкова много нереално високи цени пазара се пренасища с ОБЯВИ за неща КОИТО НЕ СЕ ПРОДАВАТ заради тези нереално високи цени. Така става просто трудно наистина да намериш добра(под добра имам предвид на нормална цена за 2-ра употреба стока) сделка тук, нещо което не беше така преди 2-3 години когато открих че съществува този форум.

Давам ви пример :
Купувате си вилка ХСМ за 90 лева , не я харесвате и решавате да я продадете в пазара. Пускате я за 80 лева. Тя с доставката идва при купувача за 89 лева. Е защо да рискувам да си купя вилка за 89 лева при положение че в магазина е 90 с гаранция и т.н. и всички сайтове вече предлагат безплатна доставка при над 100 лева? Ще си купя и чашки и ще ми дойде с безплатна доставка. Айде моля ви се по-реално да вървят нещата.

Да не говорим за рамките РАМ ХС и РАМ АМ които редовно виждам с шокове, като цената с доставка излиза със 100 лева по ниско от пазарната - затова и не се продават. Всеки който има 550 лева за мека рамка ще даде направо 650 лева да си я купи директно от магазин, неизползвана, с поръчкова боя, безплатна доставка и точния за него размер. Няма смисъл да пускате подобни обяви.
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот msniki » Пон Юни 11, 2012 6:38 pm

azzmaster написа:Определено всички продавачи в пазара трябва да се замислят за цените които пускат.
То добре- ако мине мине и всеки има право да иска каквато цена мисли за разумна, но с толкова много нереално високи цени пазара се пренасища с ОБЯВИ за неща КОИТО НЕ СЕ ПРОДАВАТ заради тези нереално високи цени. Така става просто трудно наистина да намериш добра(под добра имам предвид на нормална цена за 2-ра употреба стока) сделка тук, нещо което не беше така преди 2-3 години когато открих че съществува този форум.

Давам ви пример :
Купувате си вилка ХСМ за 90 лева , не я харесвате и решавате да я продадете в пазара. Пускате я за 80 лева. Тя с доставката идва при купувача за 89 лева. Е защо да рискувам да си купя вилка за 89 лева при положение че в магазина е 90 с гаранция и т.н. и всички сайтове вече предлагат безплатна доставка при над 100 лева? Ще си купя и чашки и ще ми дойде с безплатна доставка. Айде моля ви се по-реално да вървят нещата.

Да не говорим за рамките РАМ ХС и РАМ АМ които редовно виждам с шокове, като цената с доставка излиза със 100 лева по ниско от пазарната - затова и не се продават. Всеки който има 550 лева за мека рамка ще даде направо 650 лева да си я купи директно от магазин, неизползвана, с поръчкова боя, безплатна доставка и точния за него размер. Няма смисъл да пускате подобни обяви.

То всичко хубаво...
Но като продавач мога да кажа че има и доста нахални купувачи, които подбиват цени с 100-200 лв, което няма как да стане.
Просто като нещо е на оферта задължително трябва да се подбие на макс... Е то хубаво мислите за себе си, но аз като реагирам по същия начин веднага ми почват да псуват и обиждат.
Верно има прекалено високи цени, но има и ниски цени. Но нищо че са ниски да й пак да се пробват ....
Аз затова предпочитам да сложа малко повече цена отгоре, понеже да има да подбиват , иначе няма как да стане.
Да подбиваш цената хубаво за теб, но като е прекалено не е много изгодно за продавача.
А тези с Климберите(целите колела) са ми най смешните, искат същите цени като в магазина, дори с лек коментар пише.... :D
Тук съм съгласен с колегата по-горе, просто да не ти се налага да купуваш c1(климбер) от форума. :V:
Верно е това по горе, но както казах и от 2-те страни има доста хора които се пробват"номера ако мине".
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот natalito » Вто Юни 12, 2012 3:53 pm

azzmaster написа:Определено всички продавачи в пазара трябва да се замислят за цените които пускат.
То добре- ако мине мине и всеки има право да иска каквато цена мисли за разумна, но с толкова много нереално високи цени пазара се пренасища с ОБЯВИ за неща КОИТО НЕ СЕ ПРОДАВАТ заради тези нереално високи цени. Така става просто трудно наистина да намериш добра(под добра имам предвид на нормална цена за 2-ра употреба стока) сделка тук, нещо което не беше така преди 2-3 години когато открих че съществува този форум.
Не мога да разбера какво негодуваш срещу "завишените" цени във форумния "пазар". Никой не твърди, че това е най-изгодния пазар. Има и добри и не толкова добри оферти. То па хубаво, че го има. И "Евала" на всички, които четат обявите и сигнализират за некоректните. :agree:

azzmaster написа:Давам ви пример :

Ето ти вярната тема. Давай-по смело с примерите. Конретни линкове, не така наизуст. Току-виж се усетят продавачите, че нещата не им се продават, заради нереално високата цена за един подобен тип пазар. Ще посмъкнат малко цените и ще се изчисти пазара от подобни обяви. :magnify:
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот azzmaster » Вто Юни 12, 2012 5:40 pm

Имам против завишените цени защото трябва да отворя 49 безмислени обяви за да купя една рамка от 50тата.

Примери за други готини търговци :
Пример 1:
viewtopic.php?f=17&t=115214
Същата вилка струва 269 нова, с безплатна доставка, ако си я поръчам събота или неделя от 8 до 10 има 5 % отстъпка.
http://screambikes.eu/bg/vilki-amortisi ... -r-26.html

Пример 2:
viewtopic.php?f=17&t=114135
С доставката ще дойде 80 лева, нова е 89...

Пример 3:
viewtopic.php?f=16&t=115327
Рамката за 140 със средно чашки и ухо...
Рамката върви нова за 159 със ухо.
Да не говорим че повечето хора под "Чашки" разбират 2та части набити в рамката, а средните които се дават с подобни рамки почти винаги имат проблеми.
Верига КМС 10 лева ? Е тя върви 12 нова, ако модела е КМС з50 разбира се,което не е указано...

Пример 4:
viewtopic.php?f=16&t=115198
Тази рамка вървеше чисто нова до края на миналата година 199 лева ! наскоро и вдигнаха цената и някой явно се възползват...

Пример 5:
viewtopic.php?f=16&t=115196
750 лева ? То е по евтино в сайта на веломания...Поне про версията, но човек как да разбере, като не са оказани всички компоненти. Пича го бартеросва за Дърт Байк, а то си е за дърт LOL.

Пример 6:
viewtopic.php?f=16&t=115171
Това си вървеше 350 лева доскоро в сайта на спринт, нз кога е било над 400...

Спирам с примерите...
Аватар
azzmaster
 
Мнения: 272
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 2:07 pm
Местоположение: София

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот kaliopo » Вто Юни 26, 2012 5:45 am

Обява: Продавам Спирачки Deore BR\BL M596 + ротори + преходници
Както и да го смятам, същите спирачки нови (от магазина) + доставка излизат 140 Евро. Това е по-малко от 280лв, а не търсените в обявата 380... :bigeyes:
Предна спирачка BR-M596 39 Евро
Задна спирачка BR-M596 45 Евро
Диск SM-RT67 2 броя по 20 Евро - 40
Преходник SM-MA-F180-P/S 2 броя по 5 Евро - 10
Транспорт до вашия град - 6 Евро
Общо 140 Евро
:dontknow:
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот jd » Вто Юни 26, 2012 1:28 pm

@kaliopo: Ако не си забелязал, живеем в пазарна икономика - всеки може да продава на цени, каквито сам реши. Съответно купувачите - ако решат, че ги устройва - ще купуват. Така че такива предложения в стил "соцреализъм" са леко казано смешни :nono:
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот bikerider » Вто Юни 26, 2012 4:47 pm

Ти остави, че са смешни - те са опасни.

@kaliopo: това, което предлагаш в едни други времена се наричаше "другарски съд за кулаци". Няма да ти обяснявам защо е опасен, не искам да давам кофти идеи в публично пространство. Сети се сам по аналогия с онези години.

Освен всичко друго предложението ти е някаква идея как да се изпишкват купувачите и да им се сочи къде е най-евтинко, щото те един вид са малоумни. Да обяснявам ли това как и накъде ще се изроди? :)
Предостатъчна регулация има и в момента - справка поста на Ozzie.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот kaliopo » Вто Юни 26, 2012 6:48 pm

OK! Щом смятате, че е излишно да си помагаме по точно този нячин, няма да налагам мнението си на никого. Няма смисъл, да се дразним взаимно, може и прави да излезете. Просто не ми се иска, някой глупчо да даде 380лв, за нещо което струва 280 ново с гаранция и доставка.
Ще ползвам "съществуващата в момента регулация" ;)
Аватар
kaliopo
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1664
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 4:26 pm
Местоположение: Варна

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот bikerider » Сря Юни 27, 2012 8:54 am

Ако харесвах плакати, щях да си залепя това на стената:

did написа:...не можеш да им спестиш грешките на растежа...


:peace:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Re: По-ниски цени в "Пазар"

Мнениеот gtn » Чет Сеп 26, 2013 8:55 pm

също съм потресен от нереалните цени. Но пък щом ви кефи капитализма - баламосвайте се.
И все пак...как може да продаваш нещо метално, механично и употребявано на цена по близка от 2/3 до тази на същото ново? Метала старее, трие и т.н. И още по странното е как може да си толкова застрелян да го купиш? Като купуваш новото, поне дизайн и данъци плащаш.
По интересното е защо този "пазарен" принцип се е извратил така! И предполагаемо ще се изражда все повече.
Защото под обявите не може да се коментира! Позволете нередактируеми обяви с неизтриваеми коментари и положението ще се нормализира. В момента некоректните трябва да ги търсиш в списък, оплакванията на трето - и изобщо ала бала, по добре да си имаме пласмент на потрошените търкалета.
gtn
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 09, 2013 5:02 pm


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта