Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот KiselotoMliako » Пет Яну 13, 2012 11:24 pm

Вечер. Вино. Форум. Теми. Зимни. Скука.
Пазар.
Обяви. Обяви. Обяви.
Внезапно - вилка! Мечта. Fox Talas 36 R. Контакт. Скайп. Връзка.
Отлична! Перфектна!
Течове? -Не!
Талас? -Работи!
Деруги? -Абсурд!
Цена - изкусителна.
Препоръка от форума? Има.
-Пращай!
Трепет в сърцето.
СМС. Еконт. Проверка - ОК. Визуално.
Плащам.
Монтаж.
Талас - дръжки.
В сервиза при Пацо.
Перфектна? -Хаха. Ресто - не струва!
-И теча си - теч е. Но дай да отворим и вътре.
Тотална щета. И шиша изкривен. Флуидите - разни. Вода във ботуша.
Ми дай да му звънна на Георги Вълчев тогава.
-Ало? Имате грешка. -Аха извинете...
-Бе как грешка, тоз номер Еконт ми го дава!
-Е да де, аз брат му съм, Иван ме наричат, но какво съм ти пратил - нямам представа. Той брата сега е в чужбина, след месец ще дойде тъдява. Е, айде със здраве.
И тъй от тогава звъня си, през час, през полвин, през минута. Но отговор няма - покри ми се значи капута.
Но таз работа тъй не ще да остане.

Молба аз към форума имам такава:
Информация някой за тази персона да ми подхвърли, пък Русе ей го къде е - с колата е близо, а после е лесно.
Георги Вълчев се казва, уж, а брат му съответно Иван Вълчев. Телефона на който вече петнайсетина пъти звъня неуспешно е 0896686519.
Ако случайно някой провери този номер в системата на Глобул, съвсем няма да му се обидя, ако получа анонимна (или не) адресна информация на punkbg (at) gmail.com а напротив - даже ще почерпя.
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот THEZOGGO » Пет Яну 13, 2012 11:57 pm

Ники, надявам се да човека който ти е продал вилката, да ти възстанови пълната сума пари които си му платил за нея.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот dirtnewbie » Съб Яну 14, 2012 6:15 am

A аз силно се надявам да го намериш и да му спукаш кофата от бой! Не заслужават да живеят такива галфони....
make my wishes come true
dirtnewbie
 
Мнения: 537
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 1:11 am

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот kocebike » Съб Яну 14, 2012 9:28 am

Аз му имам Facebook.com на това момче и си влиза редовно!!! Ако искаш мога да ти го дам :beer:
kocebike
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Съб Окт 22, 2011 12:37 pm

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот sailman » Съб Яну 14, 2012 11:57 pm

KiselotoMliako написа:...В сервиза при Пацо...


Абсолютно потвърждавам от името на Пламен и от мое собствено! Присъствах на огледа и опитите да съживим вилката. Съвършенно невъзможно! Отваряна е от изключително неграмотен човек и пълнена с неизвестни гадости, дето не Фокс да беше ами Зуум - пак нямаше да работи. Отделно TALAS системата е увредена непоправимо от сакатия олигофрен, бърникал вътре.
Отвратителна е наглостта с която някои келеменца се гаврят с хората напоследък :(!: Прави ми крайно неприятно впечатление нарасналият брой измами в пазара на форума.

Един съвет към хлапетиите и не толкоз хлапетиите: ИМАЙТЕ ПРЕДВИД, ЧЕ ПОДВЕЖДАНЕТО НА ХОРА ПО ПОДОБЕН НАЧИН Е ИЗМАМА, И КАТО ТАКОВА МОЖЕ ДА СЕ ОКАЧЕСТВИ КАТО КРИМИНАЛНО ДЕЯНИЕ С ВСИЧКИ ПРОИЗТИЧАЩИ ОТ ТОВА ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА ИЗМАМНИКА! Още повече, когато се касае за сериозни суми пари, както е в случая.
Никой от мамещите не може да остане анонимен, ползвайки куриерска фирма, тъй че - ВНИМАВАЙТЕ В КАРТИНКАТА! :angfire:
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот vvvaaal » Нед Яну 15, 2012 12:06 am

За мен извода от цялата история е, като видите фокс на цена доста по-ниска от обикновената продажна просто я подминавайте. Защото и аз щях да изгоря по същият начин за малко, добре че се отървах с 30лв. АМАН от некадърни мошенници в тоя пазар. :(!: :(!: :(!: Надявам се да го хванеш тоя и да го налагаш докато не ти върне парите до стотинка.
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот subritual » Нед Яну 15, 2012 12:16 am

Не само цената,но и разходите, които е предизвикал.
То си е за негова сметка да се обади или да се крие като мишка.
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот KiselotoMliako » Нед Яну 15, 2012 1:29 am

Въпросният Иван Вълчев ми се обади преди час, след поредица от събития довели до това негово решение, извини ми се, и засега твърди, че ще си вземе вилката и ще ми възстанови парите, включително и транспортните разходи.
Коментар и/или подробности, ще мога да дам след като (ако) това се случи, което ще е най-късно във вторник.
Благодаря на всички отзовали се до сега, пък ще видим дали ще имам повод да почерпя. :beer:
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот dirtnewbie » Нед Яну 15, 2012 12:27 pm

KiselotoMliako написа:Въпросният Иван Вълчев ми се обади преди час, след поредица от събития довели до това негово решение, извини ми се, и засега твърди, че ще си вземе вилката и ще ми възстанови парите, включително и транспортните разходи.
Коментар и/или подробности, ще мога да дам след като (ако) това се случи, което ще е най-късно във вторник.
Благодаря на всички отзовали се до сега, пък ще видим дали ще имам повод да почерпя. :beer:

Искрено се надявам да ти върне всичките пари, защото хората (хората, продаващи счупени компоненти) не знаят колко труд е положен за тези пари. :)
make my wishes come true
dirtnewbie
 
Мнения: 537
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 1:11 am

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот ChristianPetrow » Нед Яну 15, 2012 8:46 pm

Не се заяждам, но нали е имало оглед преди плащане вилката, не си ли я огледал по обстойно след като даваш толкова пари?
Поздрави :agree:
Изображение
Изображение
Аватар
ChristianPetrow
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1197
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 11:57 pm
Местоположение: Русе

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот bullerspike » Нед Яну 15, 2012 8:59 pm

Другия път ще си взема рентген като ходя до Еконт.
Поздрави!

Едит:
ООО, сега разбрах логиката - ако мине номера мине, ако ли не - ще ме псуват малко , но съм длъжен да опитам.
bullerspike
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1301
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:17 pm
Местоположение: Акбунари

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:geroge.valchev

Мнениеот borislav » Нед Яну 15, 2012 9:34 pm

ChristianPetrow написа:Не се заяждам, но нали е имало оглед преди плащане вилката, не си ли я огледал по обстойно след като даваш толкова пари?
Поздрави :agree:


Да отвори вилката ли? Най-много да се натисне 2 - 3 пъти, от което почти нищо не може да се разбере.
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот KiselotoMliako » Вто Яну 17, 2012 4:13 pm

С удоволствие ви осведомявам, че моята драма приключи със сравнително положителен резултат - парите ми бяха възстановени.
Искам да уточня, че това не стана благодарение на внезапен прилив на коректност и/или вина в сърцето на г-н Вълчев.

Ще опиша как се случи цялата история, тъй като може да се окаже полезна, за някой попаднал в същата ситуация:

След като бях звънял ~15 - 20 пъти от своя телефон, без да бъда отразен, реших да звънна от друг номер. Вдигна ми момчето, и като ме позна ми каза "Имате грешка.", но преди да ми затвори успях да му кажа, че добре знам че нямам грешка и държа да си получа парите. Отговорът беше кратък и лаконичен "Щом казваш." последван от затваряне.
Ми хубаво, но благодарение на (той/тя си знае кой/я е), бях открил фирмата собственик на телефона, два нейни адреса в Русе и чрез търговският регистър името на управителя на фирмата. Освен това вече разполагах и с домашния адрес на младежа.
Всичко, което трябваше да направя е да изпратя следните три СМС-а, които чисто и просто илюстрираха верига от събития:

KiselotoMliako написа:Vij sega, kak stoyat neshtata, mladejo. Ako ne mi se obadish v sledvashtite 10min purvata mi rabota v ponedelnik shte e da se svurja s firma XXXX, po konkretno s g-n YYYY, da go uvedomq 4e s negov firmen telefon e izvurshena "izmama" po smisula na nakazatelniq kodeks ot liceto Vulchev. Sledvashtata stupka e toj da poluchi prizovka za izqsnqvane na sluchaq v RPU po mestojiveene. Vse zabavni proceduri...

Vtoroto, neshto koeto shte stane, sled kato sum uvedomil suotvetnite organi, po suvet na semejnia mi advokat, e da dojda do Ruse, pridrujen ot vilkata, i da posetq adresite AAAAA, BBBBB i CCCCC, za da si pogovorq li4no s tvoite kolegi, semejstvo i priqteli i ne na posledno mqsto s teb, kato se razberem na mqsto kolko to4no mi duljish s putnite mi razhodi i tezi na chetirima priqteli, koito silno durjat da se zapoznaqt s teb

Po moq chasovnik e 19.30, stane li 19.40 bez da si se obadil shte razbiram, che nqmash namerenie da se razberem po civilizovan nachin.


Трябва да поясня, че всяка дума от горенаписаното изразява конкретно намерение, и щеше да се случи в тази последователност, като единствено не съм сигурен за призовката и предполагаемата реакция на полицията, но предполагам, че наистина биха могли така да се развият нещата в малко по-разтеглен период от време. А, и адвокат си нямам семеен. :)

Реакцията наистина не беше след 10 мин., а след 4 часа, но по телефона ми се обади един променен човек, който ми се извиняваше дълго и продължително измисляйки разни оправдания.

Резултат - вчера изпратих вилката, днес си получих парите, в т.ч. транспортните разходи за куриера.

За успешното приключване искам да благодаря на всички допринесли с информация за лицето, особено на (той/тя си знае кой/я) - те направиха възможна тази изумителна промяна на човешката природа да се случи пред ушите ми.
Благодаря и на Пацо, който за съжаление, положи изключителен труд да приведе вилката във много по-добро състояние от това, в което пристигна при него, при това без да иска да ми вземе и стотинка.

На всички от С.К.А. и отвън, които ме подкрепиха с информация и желание да ме придружат до Русе - :bowdown: - в една кола определено нямаше как да събера желаещите да се запознаят с г-н Вълчев :D

А на Вълчеви им пожелавам да им дойде акъла в главите, и да не се опитват да прецакат някой друг с тази вилка, щото, ще им излезе име, а за него се работи цял живот, пък се очерня за секунди...
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот dirtnewbie » Вто Яну 17, 2012 5:54 pm

Ето на това му се вика да свършиш работата докрай. Радвам се, че всичко мина добре за теб и повече разправии няма да има. Хубаво е, че момчето не е похарчило парите преди да получи СМС-те, защото не ми се мисли какви каши щеше да има. Дано ти дойде пак късметът и да уцелиш на човек, който е коректен и да може да ти предостави компонент в пълна изправност.
make my wishes come true
dirtnewbie
 
Мнения: 537
Рейтинг: 1067
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 1:11 am

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот msniki » Вто Яну 17, 2012 9:59 pm

KiselotoMliako написа:Vij sega, kak stoyat neshtata, mladejo. Ako ne mi se obadish v sledvashtite 10min purvata mi rabota v ponedelnik shte e da se svurja s firma XXXX, po konkretno s g-n YYYY, da go uvedomq 4e s negov firmen telefon e izvurshena "izmama" po smisula na nakazatelniq kodeks ot liceto Vulchev. Sledvashtata stupka e toj da poluchi prizovka za izqsnqvane na sluchaq v RPU po mestojiveene. Vse zabavni proceduri...

Vtoroto, neshto koeto shte stane, sled kato sum uvedomil suotvetnite organi, po suvet na semejnia mi advokat, e da dojda do Ruse, pridrujen ot vilkata, i da posetq adresite AAAAA, BBBBB i CCCCC, za da si pogovorq li4no s tvoite kolegi, semejstvo i priqteli i ne na posledno mqsto s teb, kato se razberem na mqsto kolko to4no mi duljish s putnite mi razhodi i tezi na chetirima priqteli, koito silno durjat da se zapoznaqt s teb

Po moq chasovnik e 19.30, stane li 19.40 bez da si se obadil shte razbiram, che nqmash namerenie da se razberem po civilizovan nachin.

Не знам как ти се е хванал, аз не бих. Въпреки че никога не съм прецаквал някого.
Призовка?!?!? А разходите за адвокати и т.н. мислиш ли че си струват ?
Отделно че от Полицията не ебават за такива случай, имал съм подобен.
Печелиш от това че телефонна е фирмен, ако не беше забрави да си получиш парите.
И така имаш нещо което може да го стресне наистина. както е и станало.
Колеги , семейстов , приятели. Кои от тях ще ти повярват ? Отделно че ще им е смешно , нали знаеш отношенията на хората към колелата.
Ако говориш с него е друго нещо вече.
4-мата приятели, добре но ако не е малък (пишлеме) ще си помисли че само се "шегуваш" тей да се каже.
Иначе добре си го измислил да го сплашиш и да си върнеш парите.
:agree: :beer:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот boriss13 » Сря Яну 18, 2012 9:14 am

msniki написа:Дрън дрън...

На мен ми звучиш като потенциален измамник... :beer:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот bullerspike » Сря Яну 18, 2012 12:33 pm

msniki написа:Дрън дрън...



Никой не би написал такъв пост, освен ако не припознава себе си, в лицето на измамника :nuts:
bullerspike
 
Мнения: 284
Рейтинг: 1301
Регистриран на: Сря Апр 02, 2008 1:17 pm
Местоположение: Акбунари

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот fastera2 » Сря Яну 18, 2012 1:18 pm

Обичам историите с happy end.Евала и на помощниците!
Имам подобна история със шок 5th element...Дойде при мен уж всичко е наред,всичко работи-все такива красиви думи...Благодаря на един човек (той си знае,кой е),който ми оправи шока (без пари) и то даже два пъти го занимавах заради глупостта на този "коректен продавач"...Тогава бях много подпалил и аз,не защото парите бяха кой знае колко много,но затова,че си ги събирах и ги давах от мен и още повече за лъжливото отношение,което беше приложено...При мен имаше също щастлив край всичко,защото нещата бяха управими!В днешно време истинските приятели са едно от най-ценните неща!

И сега малко :offtopic:
msniki написа:Дрън дрън...


Слез на Земята!И се моли искено да не ти се падне някой,който знае как да си върне парите обратно...Не съм сиерджия,но ще ми се иска да чуя всички извинения,обещания и така нататък докато връщаш всичко до стотинка.
Едно от многото умни неща,които ми е казвал баща ми са "Недей говори големи думи и не се пъчи много..."-разбирай го както решиш.Айде със здраве !
fastera2
 
Мнения: 388
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Сря Мар 15, 2006 4:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот msniki » Сря Яну 18, 2012 3:28 pm

boriss13 написа:
msniki написа:Дрън дрън...

На мен ми звучиш като потенциален измамник... :beer:

Доказал съм се на пазара че не съм такъв, нямам и един път писано че съм некоректен.
Нямам й намерение и да ставам.
Разсъждавам така както са постъпвали с мен някой хора от форума.
Минал съм по пътя на автора само че за по- малка сума(200 лв) която не беше въстановена. Реакцията на човека е това което аз написах.
Знам го кой е , търгува все още във форума.
Така че знам как действат такива хора(мошеници).
Доста лекомислено го написах, и може би си заслужих минуса. :xx(:
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот kapitanblood » Нед Яну 22, 2012 9:52 am

@msniki ,кой те натиска,та звъниш?Като нямаш нещо смислено да кажеш по темата,недей да пишеш.Какво според теб трябваше да направи,да пие една студена вода и да си кара прецаканата вилка ?Иначе,добре ориентира другите Некоректни продавачи. :clap: :clap: Писна ми от драскачи в този форум. :(!: :(!:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Мошеник на месеца: Георги Вълчев (Русе) skype:george.valchev

Мнениеот ХиНкоВв ;] » Сря Юли 04, 2012 5:39 pm

Един познат имаше още по голяма дилема... За 100 лв му уж му пращат капла кормило и лапа( Husfelt) и отиваме в еконт зимаме го, отвън го отваряме и кво да видим... Вътре една огнеопорна тухла+ 2 крака за маса + 12 спици... След което следват звъненета не вдигания и тем подобни... Бяха се навили 10 човека да ходят да го търсят в този град от който беше. Но приятелят ми реши да му даде последен шанс да се поправи и му писа от друг скайп за други компоненти... като накрая му каза, че той ще мине да си ги вземе... тъкмо има да му връща 2 крака и 1 тухла и ония спече и до 2 дена върна парите... така, че запомнете ако няма преглед преди плащане... нещо е гнило.... :beer: :beer:
Аватар
ХиНкоВв ;]
 
Мнения: 122
Рейтинг: 1075
Регистриран на: Вто Сеп 21, 2010 10:30 am
Местоположение: Велико Търново


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта