DragZone

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

DragZone

Мнениеот em_o_to » Сря Ное 15, 2017 7:47 pm

Здравейте ! Пазарувате ли от магазини DragZone и по-точно от онлайн магазина им ? Доволни ли сте ? Аз си купих велосипед, но ми изпратиха непопълнена гаранционна карта без касов бон . Обадих им се да ги попитам, защо е така и ми отговориха че нямам нужда от гаранционна карта, защото велосипеда ми е вече регистриран в системата им и гаранцията на велосипеда е валидна . Има ли някой в моето положение и налагало ли му се е да ползва гаранцията ?
em_o_to
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 8:19 pm

Re: DragZone

Мнениеот SawBass » Пет Ное 17, 2017 9:22 am

Привет,
аз на твое място бих си изискал касовият бон. Велосипедът може да е регистриран в техни системи, но все пак това е документът който удостоверява кога и за какви пари е закупен въпросният велосипед. :)
Аватар
SawBass
 
Мнения: 114
Рейтинг: 1227
Регистриран на: Пон Май 09, 2016 10:09 am

Re: DragZone

Мнениеот em_o_to » Пет Ное 17, 2017 7:39 pm

Изпратиха ми фактура само .
em_o_to
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 14, 2017 8:19 pm

Re: DragZone

Мнениеот Banchev » Съб Сеп 22, 2018 7:00 pm

em_o_to написа:Здравейте ! Пазарувате ли от магазини DragZone и по-точно от онлайн магазина им ? Доволни ли сте ? Аз си купих велосипед, но ми изпратиха непопълнена гаранционна карта без касов бон . Обадих им се да ги попитам, защо е така и ми отговориха че нямам нужда от гаранционна карта, защото велосипеда ми е вече регистриран в системата им и гаранцията на велосипеда е валидна . Има ли някой в моето положение и налагало ли му се е да ползва гаранцията ?


Хахах, ако висчко лежи на системата им, то все едно нямаш гаранция. Малко изтъркани/мошеннически търговски трикове правят от Drag-а. Ето и моя опит с тях:

Отидох във физическия им магазин в Пловдив и си поръчах гума, която да ми я доставят на следващия ден, която беше на стойност 20 лв. На следващия ден гумата ми пристигна, обадиха ми се да отида да я взема и като стана въпрос за плащане ми поискаха 29,90лв. Попитах ги защо, като вчера беше 20лв., а те ми казаха, че системата им е такава и един ден цените са едни, а на другия други и няма какво да направят и ако съм имал доказателство (снимка от сайта или нещо такова) биха могли да ми я дадат на тази цена. Аз естествено нямах и я купих на редовната цена, защото ми тябваше спешно, пък и си бях отделил от времето за да отида до магазина и си бях планирал да монтирам гумата същия ден. Писах 2 оплаквания към Drag без никакъв отговор и накрая се ядосах и написах едно доста дълго и "приказно" гневно писмо към тях, като цивилизовано изравних всички със земята... И познай, е имаше отговор и даже получих компенсация x2 на разликата на цената, т.е. 20лв. Оказало се грешка в системата ...ха-ха... Също се били карали на служителите им, заради мойто писмо, след което те бяха бесни на мен, все едно не съм си бил в правото. Както и да е, DragZone колкото и коректни, толкова и некоректни са.

Момчетата и момичетата от магазина в Пловдив са готини и съвестни хора, стана ми тъпо, че са им се "карали" заради мен, понеже нямаха те много вина. В крайна сметка, всичко можеше да мине по мед и маргарин, ако бяха отговорили на 1-вия или 2-рия ми мейл до тях, а не да чакат да ги "нахраня" и чак тогава да се сетят, че е сериозно.

Като заключение бих казал: Търсете си прават дори и за 5 стотинки, дори и за неиздадена касова бележка, за всяко нещо, което ви "човърка" от вътре!
Banchev
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 20, 2018 11:07 pm

Re: DragZone

Мнениеот Sartor » Вто Ное 13, 2018 10:15 am

em_o_to написа:Изпратиха ми фактура само .


Това е напълно валиден документ.

Касовия бон е само ако плащането е кешово - наложен платеж, примерно. Ако си платил по банка, не е нужно да се издава касов бон - много търговци точно заради това не приемат кешови плащания, защото се обвързват с една допълнителна такса за касов апарат, който в случая при минаване на парите през банка, е безмислен.
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: DragZone

Мнениеот bratlence » Чет Сеп 19, 2019 11:28 pm

Карах си кубчето там, за 20 кинта да ми го прегледат за проблеми евентуално и в рамките на деня си го взех, даже им дадох от горе за бързата работа. Не видях като цяло никаква разлика, като изключим едно подменено болтче, на което му бях смазал главата, но за сметка на това хванаха луфт в предната главина, който аз на дали щях да забележа. Хората бяха готини и макар, че ми се искаше да бяха сложили 2 капки масло в спирачките, свършиха някаква работа. Иначе пратих колелото за да регулират оптегача... Не го бяха направили да е перфектен и се отказах от това да давам на др хора да ми барат колелото. 3-4 часа ми отне да хвана цаката на настройване на оптегач и от както това се случи колелото стана безупречно. Станах доста по-уверен в уменията си да оправям нещата, та чак почнах да се моля нещо да се повреди за да го оправя :D .

Поуката: Дай си колелото на сервиз, разочаровай се достатъчно, че да започнеш сам да си го оправяш.

Редно е да кажа, че не съм карал колелото в други сервизи (само аз си го оправям) и като цяло нямам поглед върху нещата, но и нямам намерение да давам пари на други хора да вършат моята работа.. Да не говорим, че цените им са леко височки за моите виждания. Попитах за седалка до около 50 лева, казаха че е по-добре да си карам със старата ако това ми е бюджета, защото хубавите почват от 100 нагоре. Съгласен съм с тях, ама той olx.bg за това работи :beer:
bratlence
 
Мнения: 82
Рейтинг: 1164
Регистриран на: Съб Юни 10, 2017 10:43 pm


Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта