Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Тук са Правилата на пазара. В този форум можете да отправяте молби, забележки, съобщения и др. подобни до модераторите на Пазара.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5

Модератор: Модератори в пазара

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Boyan1984 » Пет Окт 10, 2014 5:30 pm

uBaH
първото ми пазаруване от форума беше супер :) Благодаря на колегата, жив и здрав да е! :beer:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2434
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот uBaH » Пон Окт 13, 2014 8:05 am

Колегата Boyan1984 може и да е нов във форумното пазаруване, но за разлика от много други колеги, поне знае какво му трябва :beer:
Аватар
uBaH
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 24, 2009 2:44 pm
Местоположение: Димитровград / Хасково

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Stoks1 » Пон Окт 13, 2014 3:23 pm

PECO Коректен колега! :)
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот vla40 » Сря Окт 15, 2014 12:38 pm

k0cTaHeB Много коректен :beer:
Аватар
vla40
 
Мнения: 637
Рейтинг: 1394
Регистриран на: Сря Сеп 29, 2010 7:54 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот skulboy » Съб Окт 18, 2014 10:06 am

rattpack Точно момче! Продава това, което виждаш. Харесва ми водача :beer:
Нещо ме дърпа пак назад,
трудно ми е да се отскубна.
Ще го преборя щом съм млад
и държа съвестта си будна!
Аватар
skulboy
 
Мнения: 387
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Пон Фев 03, 2014 2:43 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот rattpack » Съб Окт 18, 2014 12:18 pm

skulboy Точна и коректна сделка! :agree:
Изображение Изображение
Аватар
rattpack
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1207
Регистриран на: Чет Авг 15, 2013 9:35 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот eternal_cycle » Вто Окт 21, 2014 6:18 am

gogosim - некоректен, дребен човечец, лишен от мъжки качества!
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот marshall__ » Вто Окт 21, 2014 2:16 pm

Manol Minchev - бих бил благодарен ако някой ако има някаква информация за човека. Например месторабота. Нещо подобно би ми помогнало.
Имах уговорка (направена, иначе ако ми беше отказал още по телефона нямаше да се занимавам) и среща да върна дадена стока закупена от негова обява, но той така и не се появи на въпросната в продължение на 40 минути и след това спря да вдига телефона си.
Искам просто да разбера защо ми върза тенекия да го чакам на някаква измислена среща след като ми е казал, че няма проблеми да направим връщането.
Ако някой се реши - нека драсне на лично съобщение. Мерси.
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Stoks1 » Вто Окт 21, 2014 6:30 pm

luspa Коректен!
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот luspa » Вто Окт 21, 2014 7:35 pm

Stoks1 е също много точен търговец, точно описание, прати хубава вилка на хубава цена. :)
luspa
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 8:55 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот karakotchev » Вто Окт 21, 2014 10:56 pm

Holz Много коректен търговец :wavey: :beer:
Аватар
karakotchev
 
Мнения: 280
Рейтинг: 1196
Регистриран на: Вто Юли 31, 2012 11:21 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот bb_king » Пет Окт 24, 2014 9:51 am

RusTy
Николай Петров Митов от Петрич с номер 0894897474 .ИЗМАМНИК.Поръчва пратка,не си я взима 4 дни вече.Не си вдига телефона.Явно само ми е губил времето и парите.Не смятам да плащам отгоре на това и складова такса от 4,80 на ден.Мота ме с НЕМЪЖКИ ГЛУПОСТИ от рода имах много работа и подобни смешни извинения.Няма 5 минути да отиде до офиса ли? :nono: Сега ще си плащам като поп двупосочен път на евтина пратка,с която не смятах да забогатявам така или иначе, а да свърши работа на някой колега.Вече ще имам едно на ум на кого изпращам каквото ида е.
Изображение
Изображение Изображение
bb_king
 
Мнения: 270
Рейтинг: 1345
Регистриран на: Съб Мар 20, 2010 6:57 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Shack1 » Пет Окт 24, 2014 10:32 pm

jorocan Много коректен потребител :beer:
Shack1
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 2:29 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот jorocan » Пет Окт 24, 2014 11:22 pm

Shack1 Коректен :) :beer:
jorocan
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1208
Регистриран на: Вто Авг 17, 2010 12:45 pm
Местоположение: sofia

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Stoks1 » Съб Окт 25, 2014 11:47 am

tabakoff Коректен, бърз и точен!
Аватар
Stoks1
 
Мнения: 531
Рейтинг: 1460
Регистриран на: Нед Ное 28, 2010 1:32 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Tonkataa » Съб Окт 25, 2014 1:15 pm

marshall__ написа:Manol Minchev - бих бил благодарен ако някой ако има някаква информация за човека. Например месторабота. Нещо подобно би ми помогнало.
Имах уговорка (направена, иначе ако ми беше отказал още по телефона нямаше да се занимавам) и среща да върна дадена стока закупена от негова обява, но той така и не се появи на въпросната в продължение на 40 минути и след това спря да вдига телефона си.
Искам просто да разбера защо ми върза тенекия да го чакам на някаква измислена среща след като ми е казал, че няма проблеми да направим връщането.
Ако някой се реши - нека драсне на лично съобщение. Мерси.

Аз съм нямал проблеми с него. Всичко беше точно и както на снимките ...
Tonkataa
 
Мнения: 239
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Чет Ное 25, 2010 4:17 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот tabakoff » Пон Окт 27, 2014 2:20 pm

Stoks1 - точен, коректен и бърз, подробни снимки, части точно като на снимките, чистички, опаковани.

N.Atanasov - също коректен, бърз и точен.

Дано има повече такива потребители!
tabakoff
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 11:45 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот gogosim » Пон Окт 27, 2014 10:00 pm

eternal_cycle написа:gogosim - некоректен, дребен човечец, лишен от мъжки качества!


Така, все пак понеже явно eternal_cycle е лишен от умението да възприема информация бих искал да разясня случая тук.
Взех шок от голямата есенна разпродажба на drag zone
Пуснах го във форума не докосван на по-висока цена с цел да изкарам някой лев
Пича го купи и всичко беше ОК
Опитали се и го сложили с някакъв приятел и не работел както трябва.
Има си бележка и гаранция и му казах дя го прати в сервиза от където му отказали ремонт
Аз от моя страна ходих лично но не намерих механика и не можаха да ми дадат обяснение

Та в крайна сметка или пича е преебал шока и ме баламосва или от сервиза са страшно некоректни, но аз съм продал нов неслаган шок с гаранция а получих кълнене с печалбата да си купя лекарства. Горещо препоръчмвам да не си продавате нещата на въпросния потребител, за да не си навличате излишни главоболия!
gogosim
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 8:10 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот eternal_cycle » Пон Окт 27, 2014 10:41 pm

Ей, г-н Информиращия, не забравяй, че мога да предоставя кореспонденцията между нас на всеки, който се интересува.
Как разправяше, че брат ти работил в магазина и си ползвал големи отстъпки, как ме лъга, че ползвам гаранция с касовата бележка, как щеше да се обаждаш, да ходиш и да говориш да ми поправят прецакания шок,
и как сам съм си бил виновен, като съм казал, че не съм първи собственик и така сам съм се прецакал.
Мен, на твое място, щеше да ме е срам и да си мълча, но ти май си доста нагличък.
Думите на Любо бяха: "Затова сме му го дали на тази цена, щото е имал проблем и затова няма как да не си платиш за ремонта".
Да, в крайна сметка се набутах трийсетина лева, нали си купих нов шок с ГАРАНЦИЯ, благодаря ти!
Колкото до "горещите" ти препоръки, за мен има 37 положителни мнения от хора, които са сключвали сделки с мен, а за теб, ако продължаваш в същия дух, и от други ще има клетви, смешник (тук си представи средния ми пръст)
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот eMcKu » Пон Окт 27, 2014 10:58 pm

А защо от ВЕЛОМАНИЯ продават проблемни стоки ???
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот eternal_cycle » Вто Окт 28, 2014 7:48 am

Ако въпросът е към мен, няма как да ти отговоря.
Според мен, всеки търговец може да го прави, при положение, че разпродава на 70% от първоначалната стойност и клиента е наясно с проблема.
Това момче ме вбеси по няколко причини:
1. Продаваше 2 шока. Беше снимал само единия, който беше с безупречен външен вид. "Моят" пристигна с някакъв сгърчен стикер, все едно го бяха държали цяло лято на витрината и е изгорял от слънцето.
Това не беше споменато, а младежът придвидливо беше чекнал в пратката да си платя транспорта в двете посоки(без да сме се разбрали за това), ако се откажа. Това наложи повторното ми ходене до Еконт, след като водихме разговор по телефона, че не съм съгласен. В крайна сметка взех шока, въпреки скапания стикер, защото за мен не е такъв проблем, но за някой друг със сигурност щеше да е.
2. Всеки, който купува от форума или други подобни базари, рискува. В случая аз се реших на този риск, защото бях уверен, че ще получа стоката с касова бележка (макар и на по-ниска стойност), но бях убеден, че той като брат му работел там и нямало да имам никакви грижи.
3. След като установих проблема, звъннах му и проведохме спокоен разговор, където бях успокоен.. щял да звънне... брат му... да има проблем.. щях да се обади. Чакам да се обади, чакам да пише ... нямал време ама да го пращам направо, нямало да има проблеми. Пратих го аз и после направо звъннах. Точните думи на Любо бяха (... сигурно е имало нещо, щом го е взел на тази цена) и че гарамцията важи само на първия собственик.
4. Най-дразнещото - звъннах му отново, обясних му какво става. Точните думи му бяха: "Аз сега точно тръгвам нататък, ще си купувам масло, ще се разбера с тях". Два дена по-късно - тишина. Писах му пак - вече отговорите бяха наглички.. нямал време да мине, що съм казал, че съм втори собственик, сам съм си бил виновен...
И така, драмата не е толкова голяма. Хората ми оправиха шока на преференциална цена, платих куриери в двете посоки и ... шокът работи повече от добре. Дори, въпреки станалото, може би нямаше да пиша в темата ако просто бях получил едно извинение и не бях разиграван да водя тел. разговори и кореспонденции цяла седмица.
Писах в темата, за да може повече хора да си извадят поуки и да си правят сметка за риска, когато купуват от хора с нисък рейтинг и без данни за успешни сделки.
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот veskoz » Вто Окт 28, 2014 9:08 am

eMcKu написа:А защо от ВЕЛОМАНИЯ продават проблемни стоки ???

Твърде вероятно е да е упоменато пред първия собственик. ;)
Относно доставката аз също винаги посочвам плащане и в двете посоки от купувача, но също така и преглед и тест(където е възможно). Все пак на никого не му се плащат екскурзии на предмети.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот b1k3ra » Вто Окт 28, 2014 10:07 am

gogosim написа:...Взех шок от голямата есенна разпродажба на drag zone
Пуснах го във форума не докосван на по-висока цена с цел да изкарам някой лев...


А за мен дори само това е достатъчно... :nono:

Admin написа:...Безплатните подфоруми на раздел "Пазар" са предназначени само за непрофесионални търговци, т.е. за хора, които не продават продукти с цел реализиране на печалба...
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот maxitty » Сря Окт 29, 2014 2:04 pm

Stiwi :agree:
Аватар
maxitty
 
Мнения: 108
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Нед Фев 05, 2012 8:34 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот banzai » Сря Окт 29, 2014 3:39 pm

Гаранция която важи само за първия собственик :bigeyes: Баси държавата сме :hbang2:
Аватар
banzai
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1799
Регистриран на: Сря Мар 26, 2014 10:32 am

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот gogosim » Сря Окт 29, 2014 10:05 pm

Това каза eternal_cycle че му е било обяснено и ми се стори странно защото първо звучи тъпо от страна на търговеца, второ защо ще тръгнеш да обясняваш кой собственик си като дори няма име а е просто касова бележка. Въпреки това отидох да му свърша работа, защото щом гаранцията е за първия собственик то на мен трябва да ми го сменят или ремонтират. Нямаше го механника прегледал шока и ми предположиха, че щом е отказал ремонт, най-вероятно е видял, че е отварян или нещо друго нередно, но само механника си знае. Колкото до историята с брата, я казах просто да не си фантазира някви истории как drag zone продават нови прецакани стоки на по-ниски цени и аз ги препродавам. Шока се е продавал на нормална цена, но е хартисал, а сезона му е минал и е пуснат на разпродажба с още стотици артикули първо на 30, после на 50 и накрая на 70%. Мойте ръце са вързани до тук, аз продадох нов недокосван шок с гаранция на сама по себе си много изгодна цена и това е и ако eternal_cycle има малко акъл ще разбере, че има проблем с drag zone, а не с мен :dontknow:
gogosim
 
Мнения: 97
Рейтинг: 1154
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 8:10 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот msniki » Сря Окт 29, 2014 10:37 pm

gogosim написа:Това каза eternal_cycle че му е било обяснено и ми се стори странно защото първо звучи тъпо от страна на търговеца, второ защо ще тръгнеш да обясняваш кой собственик си като дори няма име а е просто касова бележка. Въпреки това отидох да му свърша работа, защото щом гаранцията е за първия собственик то на мен трябва да ми го сменят или ремонтират. Нямаше го механника прегледал шока и ми предположиха, че щом е отказал ремонт, най-вероятно е видял, че е отварян или нещо друго нередно, но само механника си знае. Колкото до историята с брата, я казах просто да не си фантазира някви истории как drag zone продават нови прецакани стоки на по-ниски цени и аз ги препродавам. Шока се е продавал на нормална цена, но е хартисал, а сезона му е минал и е пуснат на разпродажба с още стотици артикули първо на 30, после на 50 и накрая на 70%. Мойте ръце са вързани до тук, аз продадох нов недокосван шок с гаранция на сама по себе си много изгодна цена и това е и ако eternal_cycle има малко акъл ще разбере, че има проблем с drag zone, а не с мен :dontknow:

Ти прибираш неговите пари, ти си проблема.
Драг зоне прибират твоите пари, драг зоне са проблема.
Схващаш ?
Аватар
msniki
 
Мнения: 2350
Рейтинг: 1392
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:50 pm
Местоположение: Шумен/Русе

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот eternal_cycle » Чет Окт 30, 2014 12:50 am

gogosim написа:.... второ защо ще тръгнеш да обясняваш кой собственик си като дори няма име а е просто касова бележка

За последен път падам на нивото ти...

Защото преди това го бях обсъдил с теб по телефона и ти каза "да, така направИ, брат ми....."

Пак ще ти припомня, ако си забравил, какво точно си казахме. Попитах те: "Пич, каза, че с КБ няма да имам проблем... нали брат ти работи там... Пращам го, обяснявам им каква е хавата. Ще звъннеш ли, ще се погрижиш ли за този проблем или да пия една студена вода и да се оправям? "
"Няма проблем, пращай го, аз ще се обадя...!"

Ако беше казал: "Сори, майна, глътна въздух, оправяй се", нямаше въобще да занимаваме хората с тези БГ сериали. Щеше просто да си отнесеш путкимайните, а колкото до шока, въпросният мой приятел, който ми го монтира, нямаше да има нищо против да го отвори и ремонтира (защото може, защото е уважаван форумен член с 2000 рейтинг и т.н.), и паричките да ги обърнем в бира и карантия, а аз нямаше да се занимавам с куриери, с трошене на нерви по неосъзнати ге***** и писане на простотии в настоящата тема.

gogosim написа:... и ако eternal_cycle има малко акъл ще разбере, че има проблем с drag zone, а не с мен :dontknow:


А ти, ако имаше акъла на eternal_cycle , щеше да разбереш какво имам предвид под "мъжки качества" и нямаше да продължаваш да се излагаш като ...
Аватар
eternal_cycle
 
Мнения: 249
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 8:17 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот pacoran » Пет Окт 31, 2014 6:11 pm

LAZAR ANGELOV 888
много коректен и бърз колега благодарности
pacoran
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Съб Авг 08, 2009 6:31 pm

Re: Коректни / Некоректни участници в ПАЗАР

Мнениеот Ozzie » Сря Ное 05, 2014 6:32 pm

Майкъл Момин
от гр. Стамболийски
тел. 087****431

Младежа няма регистрация тук, но си заслужава да се каже една добра дума за него.
В понеделник ми звънна във връзка с моя обява, вчера му пратих частта и днес я е получил.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към За пазара

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта